Rozmaitości
Jedyny taki weekend

Jedyny taki weekend

Fotografie Janusza Gajosa, tajemnice zderzacza hadronów czy klucz do filozofii Karola Wojtyły - to tylko niektóre z zaplanowanych spotkań w ramach siedleckiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Festiwal stał się już tradycją tego miasta. Z roku na rok zainteresowanie nim jest większe, bo i proponowanych spotkań, wykładów czy wystaw też jest coraz więcej. Od czwartku, 16 października, do niedzieli, 19 października, każdy, kto interesuje się nowościami z różnych dziedzin nauki, może zaspokoić swoją ciekawość.

Program Festiwalu, który zamieszczamy na stronie obok, został podzielony w różne bloki tematyczne. Pierwszego dnia, oprócz wykładów inauguracyjnych, przed pałacem Ogińskich odbędzie się posadzenie dębu „Popularyzator Nauki” dla upamiętnienia 40. rocznicy założenia uczelni w Siedlcach i 10. edycji Festiwalu. Piątek rozpoczną wykłady w auli Instytutu Biologii, których kontynuacją będą zajęcia ćwiczeniowe. Zaraz po nich w Bibliotece Głównej AP wręczone zostaną nagrody za udział w festiwalowych konkursach. W sobotę i niedzielę kolejna porcja ciekawych wykładów i pokazów w auli Instytutu Biologii. Nowinki ze świata fizyki, techniki, medycyny i wiele innych z pewnością każdemu przybliżą i objaśnią ten ciekawy świat nauki.

Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sztuki. Największą atrakcją z pewnością będzie wernisaż prac znanego aktora Janusza Gajosa i spotkanie z samym artystą. Równie atrakcyjnie zapowiadają się wystawy „Przyrodniczy ekslibris”, „Pejzaże Nadbużańskie”, „Erotyka drzew” czy „W Boreckiej Kniei”.

JAG