Fotografie Janusza Gajosa, tajemnice zderzacza hadronów czy klucz do filozofii Karola Wojtyły - to tylko niektóre z zaplanowanych spotkań w ramach siedleckiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Złe warunki atmosferyczne są przyczyną prawie 25% wypadków samochodowych. Nagłe pogorszenie pogody, intensywne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców.
Dzięki telewizji, radio i gazetom wielu spośród nas mogło przynajmniej w znikomym stopniu uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. 16 października 1978 r. kardynałowie zdecydowali, iż po raz pierwszy w historii na czele Kościoła katolickiego stanie Polak - Karol Wojtyła. Czy to historyczne wydarzenie nadal jest żywe w naszej pamięci?
Czy zaślubiając „panią Biedę”, Franciszek mógł przypuszczać, że po latach upomni się o niego komercja? I na ile pochwałą stworzenia wyśpiewaną przez świętego powinno się usprawiedliwiać folklor ubrany w hasła błogosławieństwa dla zwierząt?
Msza św. koncelebrowana przez Benedykta XVI w asyście 52 kardynałów, 45 arcybiskupów, 130 biskupów i 85 kapłanów oraz 14 członków Kościołów Wschodnich, rozpoczęła XII zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów na temat Słowa Bożego w życiu i misji Kościoła, który potrwa do 26 bm. W związku z Rokiem św. Pawła, ceremonia ta odbyła się w bazylice pod wezwaniem Apostoła Narodów, a nie w Watykanie.
Jan Paweł II dał się poznać jako pierwszy spośród Pasterzy Kościoła, dla którego każdy człowiek, i to niezależnie, kim jest, gdzie żyje i czym się zajmuje, jest wartością nadrzędną, gdyż został powołany do życia przez Stwórcę, i dlatego Ojciec Święty z taką konsekwencją i determinacją upominał się o należne mu prawa.
5 października prafia pw. św. Stanisława BM w Rossoszu obchodziła 100. rocznicę budowy kościoła. Uroczystości jubileuszowe połączone były z odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Różańcowej.