Kapitalna końcówka

Po dramatycznym spotkaniu siedlecka Pogoń wygrywa na własnym boisku z Pilicą Przedbórz 2:1, choć do 89 minuty przegrywała 0:1.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Pogoni. Siedlczanie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, których nie wykorzystali m.in. dwukrotnie Dariusz Dziewulski, Grzegorz Wędzyński oraz Marek Kaliszewski. Goście przeprowadzili w 27’ jeden kontratak, po którym zdobyli prowadzenie, po błędzie defensywy gospodarzy i strzale Przemysława Kornackiego. Od tej pory goście nastawili się na obronę korzystnego, jak dla nich, wyniku. Nic nie dawały próby konstruowania akcji ofensywnych przez siedlczan – kończyły się na wybijaniu piłek przed siebie przez zespół Pilicy. W drugiej odsłonie na wyrównanie okazję mieli Rafał Komosa oraz Jacek Kosmalski, lecz nie zdołali pokonać Bogdana Winckowicza. Przełomowy moment nastąpił w 89’, kiedy Kaliszewski przebiegł z piłką kilka metrów środkiem boiska i z 12 metrów strzelił bramkę na 1:1. 2 minuty później sędzia odgwizdał faul na zawodniku Pogoni około 17 metrów od bramki. Do piłki podszedł Kosmalski i świetnym strzałem tuż obok muru zdobył zwycięskiego gola.

III liga łódzko-mazowiecka

9 kolejka

Pogoń Siedlce – Pilica Przedbórz 2:1 (0:1)

Bramki: Kaliszewski 89, Kosmalski 90+2 – Kornacki 27

Pogoń: Kozaczyński junior – Kwiatkowski (46 Kosmalski), Emehel, Borowickij, Wójcik (68 Paczkowski) – Kaliszewski, Rodak, Agu (82 Ba), Wędzyński, Komosa (82 Pucyk) – Dziewulski. Trener: Siedlecki.

Pozostałe wyniki:

MKS Kutno – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0, Warta Sieradz – UKS SMS Łódź 5:1, KP Piaseczno – Broń Radom 1:0, Mazur Karczew – Ceramika Opoczno 1:0, Narew Ostrołęka – Concordia Piotrków Trybunalski 6:1, Radomiak Radom – Włókniarz Zelów 3:0, Legionovia Legionowo – Ursus Warszawa 1:0