Lider z kłopotami, Wilga w odwrocie?

Siedlecki KPS z trudem wygrał w Ozorkowie. Wilga, po sześciu wygranych z rzędu, przegrała dwa mecze.

KPS Siedlce był faworytem w konfrontacji z ekipą Bzury w Ozorkowie i z tej roli w sumie wywiązał się, chociaż wygrana okazała się za dwa punkty i przyszła liderowi z Siedlec z trudem. Dwie pierwsze partie zapowiadały raczej pewną wygrana KPS, który wprawdzie zagrał w Ozorkowie bez dwóch swoich podstawowych siatkarzy Łęgowskiego i Majacherka, ale kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Niestety, po dwóch wygranych nastąpił syndrom trzeciego seta, w którym ekipa z Siedlec zagrała słabiej. Bzura po wygranej w tej partii złapała wiatr w żagle i wygrała kolejną. W tie breaku prowadziła już 13:8 , a mimo to siedlczanie zdołali skoncentrować  się i wygrali piątego seta do 13.

Z kolei garwolińska Wilga w minionym tygodniu zagrała dwa mecze. Po serii pięciu wygranych tym razem zanotowała dwie porażki. W zaległym pojedynku z MOS-em w Warszawie sportowcy zagrali tak, jakby z nich zeszło powietrze po ostatnich wygranych.  Podobnie było podczas spotkania w Wyszkowie z Camperem. Początek fatalny, bo zaczęło sie od 1:7, a skończyło do 12. Drugi set znacznie lepszy, ale ze słabą końcówka – było 20:15 dla garwolinian, którzy zdołali zdobyć jeszcze jeden punkt przy dziesięciu rywali. W ostatniej partii było podobnie – remis po 21 i finisz dla gospodarzy. Grający nieco bez wiary garwolinianie szczególnie słabo wypadli w przyjęciu zagrywki.

II liga mężczyzn

15 kolejka

Bzura Ozorków – KPS Siedlce 2:3 (21:25, 21:25, 25:19, 25:21, 13:15)

KPS: Ranecki, Krzaczek, Jesień, Rejowski, Fryszkowski, Śliwa, Szaruga (libero) oraz Pruski, Całka, Krzywiecki. Trenerzy: Nowak, Podgórzak.

Camper Wyszków – Wilga Garwolin 3:0 (25:12, 25:21, 25:23)

Wilga: Sokołowski, Żuber, Pierzchalski, Poinc, Postek, Rosłaniec, Wykowski (libero) oraz Żyłkowski, Grzelecki, Kozłowski, Górecki. Trenerzy: Głowacki, W. Poinc.

Pozostałe wyniki: AZS UWM II Olsztyn – Pronar Hajnówka 1:3, AZS Uniwersytet Warszawski – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1; pauza: MOS Wola Warszawa.