Odsiecz ze wschodu

Na początek runy wiosennej rugbiści Pogoni przegrali po walce z aktualnym mistrzem Polski Folcem AZS w Warszawie.

Do pojedynku z mistrzem Polski zespół z Siedlec przystąpił z siedmioma nowymi zawodnikami pozyskanymi w ostatniej chwili. Trzech Gruzinów oraz czterech Ukraińców posiadających polskie korzenie niemal wprost z lotniska pojawiło się na spotkaniu w stolicy. Wzmocniona nowymi nabytkami ekipa z Siedlec stawiała czoła gospodarzom do 67 minuty, kiedy to przegrywali minimalnie 15:20 i możliwa była jeszcze walka, aby w końcowych 13 minutach powalczyć nawet o wygraną. Niestety, ostania odsłona meczu należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy w tym czasie zdobyli aż 19 punktów i zdecydowanie przechylili szalę wygranej na swoją korzyść. Do wspomnianej 67 minuty Pogoń radziła sobie nieoczekiwanie dobrze. Do przerwy siedlczanie prowadzili 15:12, chociaż Folc objął prowadzenie 7:0. W najbliższą sobotę Pogoń czeka mecz, który ma dać odpowiedź na pytanie, czy rugbiści z Siedlec zachowają szansę na I-ligowy byt.

I liga

11 kolejka:
Folc AZS Warszawa – Pogoń Siedlce 39:15 (12:15)
Pogoń: Kotasa (68 J. Żukowski) – P. Żelazowski – kpt. (49 Ilczuk), Tsertsvadze, Kargol,  Kozłow – Migunov – Lorentowicz – Mirosz (34 Fedorowicz), Wierzejski, Valius (70 Miałkowski),  Powałka (58  Siwiec), Maisuradze, Tskhovrebashvili, Reguła (60 Mróz), Chróściel. Trener: Marek Mirosz.

Pozostałe wyniki: Czarni Pruszcz Gdański – Juvenia Kraków 0:26 (0:7), Budowlani Łódź – WMPD Olsztyn 57:0 (31:0), Arka Gdynia – Ogniwo Sopot 44:3 (20:3),
Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 36:18 (18:0).