- Na kogo w czasach kryzysu możemy liczyć? - pytał minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w Siedlcach i odpowiadał, że na swoich. - Wygląda na to, że globalne korporacje, kiedy mają trudności, próbują wyciągnąć ze wszystkich stron zasoby i wytransferować je do siebie. Dlatego bardzo duże znaczenie ma budowanie silnych krajowych instytucji - wyjaśniał.
Na czas jednodniowej wizyty zaplanowano spotkanie z przedstawicielami środowisk naukowych, oświatowych, biznesowych, samorządowcami oraz mieszkańcami miasta. Lech Kaczyński wręczy także odznaczenia osobom, które w ostatnim czasie przyczyniły się do rozwoju miasta i regionu.
Wśród twórców ludowych możemy znaleźć tak malarzy, rzeźbiarzy czy rzemieślników, jak również… poetki. Do tego grona należała Lucyna Bojarczuk z Rossosza.
Minimalistyczna dekoracja sceny, na której króluje jedynie metalowy wieszak z szeregiem wierzchnich okryć, stos krzeseł, ekran kinowy i dwóch, co prawda doskonałych, aktorów - oto „krajobraz” uznawanego za jedno z najgenialniejszych i najbardziej przerażających dzieł teatralnych wszechczasów...
Rotawirus, jako przyczynę choroby występującej u ludzi, zidentyfikowała w 1973 r. Ruth Bishop z Australii. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „rota”, czyli koło, i nawiązuje do kształtu cząsteczek wirusa. Zidentyfikowano siedem głównych grup rotawirusów, z czego trzy (A, B i C) są zaraźliwe dla ludzi. Najbardziej powszechna jest grupa A.
Śledzimy wprawdzie ceny na rynku, ale po to, by mieć ogólną orientację, natomiast nie prowadzimy statystyk szczegółowych. Z informacji uzyskanych od rolników wynika, że ilość środków zużywanych w przeciętnym gospodarstwie rolnym wzrasta. W końcu ich stosowanie jest ciągle najpewniejszym sposobem wspierania upraw.
Księga pontyfikatu Jana Pawła II zawiera 27 rozdziałów - 27 lat służby Chrystusowi i Jego Kościołowi na całej ziemi. Co zrobić, aby ich lektura nie ograniczała się do wertowania albumów, ale spowodowała sięgnięcie po treści i przyniosła twórczą refleksję nad nimi?
Bohaterką wydarzeń opisanych w Księdze Estery jest młoda Izraelitka, Estera oraz jej opiekun Mardocheusz. Król perski Kserkses wybrał ją na swą małżonkę, nie wiedząc, że jest Żydówką. Wtedy wielki wezyr Haman, który nienawidził Żydów, uknuł intrygę, skutkiem której miała być zagłada ich wszystkich.