Aktualności
Olimpijska wystawa

Olimpijska wystawa

W związku z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę „START”, która prezentuje wspaniałych polskich sportowców ostatnich 100 lat.

Ekspozycję znajdującą się na parterze urzędu miasta można oglądać do 25 lutego.

Za każdym razem starty naszych reprezentantów w międzynarodowych zawodach budzą zainteresowanie kibiców, jednak żaden z konkursów nie może równać się z Igrzyskami Olimpijskimi. Do największego światowego święta sportu wielu przygotowuje się przez całe życie, a olimpijskie medale stanowią symbol sportowej doskonałości i spełnienia.
Radość z uprawiania sportu, wzajemny szacunek i przyjazne współzawodnictwo oraz poszanowanie zasad rywalizacji fair play to wartości nadrzędne, bliskie wszystkim sportowcom stawającym do walki o najwyższe miejsce na podium. Bez ich poszanowania sportowe zmagania nie byłyby źródłem tak wielu wzruszeń i powodów do dumy zarówno wśród kibiców, jak i samych sportowców.
Zdobycie olimpijskiego medalu to wielki sukces i międzynarodowy prestiż. W historii sportowych zmagań, obfitujących w nieprzewidziane zwroty okoliczności oraz budzących silne emocje, medale nie są jednak najważniejsze. Najważniejszy jest START.
Wystawa „START” składa się z 23 plansz i prezentuje 33 wybrane postaci z olimpijskiej historii sportu, które wpisały się na stałe w serca polskich kibiców. – Ekspozycja pomyślana została jako materiał popularnonaukowy, który opowiada o ciekawych faktach i wybitnych postaciach związanych z historią polskiego sportu. Zobaczymy na niej m.in. Halinę Konopacką, Janusza Kusocińskiego, Irenę Szewińską, Ryszarda Szurkowskiego, Huberta Wagnera i wielu innych – mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK.

AW