Przegrana po walce

Koszykarze SKK mimo dobrej gry przegrali w Wałbrzychu.

Na początku spotkanie przewagę uzyskali koszykarze z Siedlec, obejmując prowadzenie 12:2. Gospodarzom, trochę zaskoczonym takim obrotem sprawy, udało się odrobić straty do 2 punktów. Przez drugą i trzecią kwartę trwał wyrównany pojedynek, jednak lepiej dysponowani rzutowo zawodnicy Górnika po ¾ meczu prowadzili 65:58. O wszystkim więc miała zadecydować ostatnia kwarta, w której było dużo walki i rzutów wolnych w wykonaniu koszykarzy z Siedlec, przerywających akcje rywali. Zespół z Wałbrzycha, dzięki świetnej skuteczności rzutów wolnych (na 33 punkty 32 skuteczne), zapewnił sobie ostateczne zwycięstwo różnicą 9 punktów.

I liga mężczyzn

2 kolejka

Górnik Wałbrzych – SKK Siedlce 82:73 (24:26, 14:12, 27:20, 17:15); SKK: Miś 15, Sulima 15 (3×3), Wójcicki 14, Dębski 13 (1), Okoła 12, Bal 2, Chomka 2, Nędzi, Czyż. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: AZS Politechnika Warszawska WarszawaStart Lublin 76:67, Sportino InowrocławSpójnia Stargard Szczeciński 58:56, AZS Radex SzczecinPolonia 2011 Warszawa 107:108, GKS TychyAsseco Prokom II Gdynia 77:81, Znicz Basket PruszkówŁKS Łódź 75:65, Rosasport RadomAstoria Bydgoszcz 80:71, MKS Dąbrowa GórniczaSokół Łańcut 58:76.