Opinie
Źródło:
Źródło:

Przez Internet do Jezusa

Jezus, wstępując do nieba, polecił apostołom, aby szli na cały świat i głosili wszystkim ludziom Jego Ewangelię. To wezwanie jest aktualne także dzisiaj. Zmieniły się tylko sposoby i środki mówienia o Dobrej Nowinie.

Dzisiejszy świat potrzebuje – może jak nigdy wcześniej – ewangelizacji. Konieczność głoszenia Chrystusa ludziom XXI w. widzą chyba wszyscy. Jego nauka zmienia życie człowieka, umacnia miłość, a słowa nadają sens ludzkiemu istnieniu. W dobie nowinek technicznych warto zastanowić się, jak możemy je pozytywnie wykorzystać. Przecież mogą one służyć także do realizacji dobrych celów.

Coraz powszechniejszym narzędziem komunikacji staje się Internet. Należy rozważyć, czy nie będzie on (a może już jest) polem do działalności ewangelizacyjnej. Sam Jezus nawoływał do głoszenia Dobrej Nowiny na dachach, czyli do wykorzystania każdej okazji, by mówić o Nim jawnie.

Kościół o Internecie

O roli Internetu w głoszeniu Ewangelii mówił sam Jan Paweł II w 2002 r. w Orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. „Do tego narzędzia Kościół podchodzi z realizmem i ufnością. Jest on, jak i inne media, środkiem, a nie celem samym w sobie. Internet może dać wspaniałe możliwości ewangelizacji, jeżeli będzie używany umiejętnie, z jasną świadomością jego siły oraz słabości. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł