Aktualności
Seniorzy dołączyli do wielodzietnych

Seniorzy dołączyli do wielodzietnych

Podczas spotkania z wiceprezydent Anną Sochacką, które odbyło się 12 grudnia, partnerzy programu Siedlecka Duża Rodzina 3+ podpisali umowy na kolejne dwa lata. Od nowego roku ze zniżek będą mogły korzystać także osoby powyżej 65 roku życia.

Uczestnicy programu mającego na celu pomoc i wspieranie rodzin wielodzietnych oraz zastępczych mogą korzystać ze zniżek w 32 firmach i instytucjach. Posiadacze specjalnej karty płacą mniej za bilet do kina, na lodowisko, spektakl, koncert, wizytę u dentysty czy codzienne zakupy.

Od stycznia do osób mających prawo do korzystania z rabatów dołączą seniorzy. – Każda rodzina wielodzietna jest powodem do dumy. Wiemy, że jeżeli jest dużo dzieci, to jest dużo więcej uśmiechu i radości, ale i dużo więcej problemów do rozwiązania. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku seniorów. W naszym mieście jest bardzo dużo osób, które pobierają najniższą emeryturę – zwrócił uwagę przewodniczący rady miasta Henryk Niedziółka.

Jak podkreśliła wiceprezydent, zaproszenie do programu skierowane jest przede wszystkim do osób niepracujących, których nie stać jest choćby na wyjście z wnukami do kina. – Rodzice nie zawsze mają czas, aby wyjść z dziećmi na lodowisko czy do kina. Często długo pracują, a potem chcą odpocząć, stąd pomysł, aby z karty zniżkowej mogli korzystać dziadkowie, którzy chętnie wyjdą z wnukami np. na film. Myślę, że to będzie wzmocnienie naszych działań prorodzinnych – wyjaśniła A. Sochacka.

Siedleckie firmy z chęcią włączają się do programu, ale zdaniem wiceprezydent jest ich ciągle mało. – Ostatnio byłam na spotkaniu w Lublinie. W podobnym programie uczestniczy tam 120 partnerów. Dlatego będziemy starać się zaprosić jeszcze inne podmioty, np. zakłady kosmetyczne czy fryzjerskie, aby jak najbardziej ułatwiać dostęp do różnego rodzaju usług rodzinom wielodzietnym – zwróciła uwagę Sochacka.

Przewodniczący Niedziółka wyraził wdzięczność partnerom za uczestnictwo w programach. – Chciałbym podziękować za dobre serce, za to, że potrafią dzielić się z innymi tym, co posiadają. Nasze inicjatywy nie mogłyby wejść w życie, gdyby nie ich dobra wola. Myślę, że te programy będą coraz popularniejsze, coraz więcej partnerów będzie się do nich zgłaszać i coraz więcej rodzin oraz osób starszych w nich uczestniczyć – podsumował Niedziółka.

KO