Źródło: ARCHIWUM

Siedlecka dominacja

Koszykarki MKK Siedlce po wygranej z AZS UW najlepsze po I rundzie rozgrywek, przewodzący w II lidze koszykarze SKK pokonali AZS AGH Kraków.

Zakończyła się I runda rozgrywek zasadniczych w I lidze grupie A. Na zakończenie tej rywalizacji siedlecki MKK zagrał z zespołem AZS Uniwersytet Warszawski, który chce odegrać czołową rolę w tegorocznych rozgrywkach. Przez dwie kwarty, w których było wiele nerwowości w grze obu zespołów, warszawianki dotrzymywały kroku siedlczankom. Wprawdzie w drugiej kwarcie MKK wygrywał już 23:13, to jednak koszykarki ze stolicy doprowadziły na koniec pierwszej połowy do stanu 30:27 na korzyść gospodyń. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, kiedy to dobrze usposobione rzutowo koszykarki z Siedlec uzyskały prowadzenie przed ostatnią kwartą 51:37. W ostatniej MKK głównie kontrolował przebieg meczu.

Patent na Kraków

Trzecie zwycięstwo nad zespołem z Krakowa zanotowali w tegorocznych rozgrywkach II ligi koszykarze SKK Siedlce. Teraz ich ofiarą został AZS AGH, a przed tym meczem AZS AWF i Wisła. AZS AGH okazał się wymagającym rywalem, zwłaszcza w trzech pierwszych kwartach. W każdej z nich siedlczanie próbowali wypracować sobie większą przewagę punktową, ale krakowianie natychmiast odrabiali straty. W drugiej kwarcie SKK prowadził już 31:23, a skończyło się do przerwy remisem 35:35. Podobnie było w trzeciej kwarcie – 50:41 dla SKK i na koniec tylko 53:52 na korzyść siedlczan. Z kolei w ostatnich 10 min podopieczni Wiesława Głuszczaka znowu wyraźnie odskoczyli na 66:54, ale tym razem rywale nie byli już w stanie zniwelować przewagi. W zespole z Siedlec nie zagrał jeszcze pozyskany ostatnio z Sokoła Łańcut Kamil Gawrzydek.

I liga kobiet

9 kolejka

MKK Siedlce – AZS UW Warszawa 63:54 (15:8, 15:19, 21:10, 12:17)

MKK: Urbaniak 23, Niedzielska 13, Bibrzycka 8, Chaliburda 6, Salska 6, Krzywoń 5, Mukosiej 2, Dobrowolska. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: AZS Gdańsk – KKS Olsztyn 50:72, Baton Basket 25 Bydgoszcz – SMS PZKosz Łomianki 51:71, GTK Gdynia – MON-POL Płock 74:53. Pauza: AZS UG Gdańsk.