Smak wygranych

Pogoń wygrywa i umacnia się w czołówce, a Mazovia czyni to po raz pierwszy na wyjeździe. Obok tych wygranych porażka Zrywu i klęska Podlasia.

Pogoń – Okęcie 3:1

Piłkarze Pogoni sprawili doskonały prezent trenerowi Przemysławowi Anusiewiczowi, który w minionym tygodniu obchodził urodziny. Siłą biało-niebieskich w tym spotkaniu byli skrajnie ustawieni zawodnicy Kamil Tomas i Robert Kwiatkowski. Goście przeciwstawili siedlczanom jedynie ostrą, bardzo agresywną grę.

Victoria – Podlasie 5:0

Sokołowianie wybrali się do Sulejówka bez 4 podstawowych piłkarzy, czego wypadkową była obecność w pierwszym zestawieniu aż 9 młodzieżowców. Gości „załatwił” Paweł Miąszkiewicz, który już do przerwy strzelił 2 bramki i zaliczył asystę.

IV liga mazowiecka

XV kolejka

Grupa północna

Pogoń Siedlce – Okęcie Warszawa 3:1 (1:0). Bramki: 13’ Kwiatkowski, 70’ Firus, 83’ Tomas – 73’ Wojtczak. Pogoń: Matłacz – Iliński, Padysz, Stromecki, Tomas – Poszalski (71’ Wójcik), Krzyżanowski, Paczkowski (82’ Ogórek), Kwiatkowski – Firus (87’ Demczenko), Kruk (66’ Pałka). Trener: Anusiewicz.

Victoria Sulejówek – Podlasie Sokołów Podlaski 5:0 (3:0). Podlasie: Ardej – Gała (60’ Perczak), Wróbel, Horowicz, Laskowski (65’ Protaziuk), Tchórzewski, Florczuk, Parzonka, Chaciński, Siedlecki. Trener: Wróbel.

Pozostałe wyniki: Kormoran Łąck – Naprzód Zielonki 3:1 * Tęcza 34 Płońsk – Mazur Radzymin 4:2 * Polonia II Warszawa – MKS Ciechanów 4:0 * Hutnik Warszawa – Korona Ostrołęka 1:1 * Kryształ Glinojeck – MKS Przasnysz 3:4 * Huragan Wołomin – MKS Mława 1:2

Wulkan – Mazovia 2:3

Goście rozegrali doskonałą partię w pierwszej połowie, choć po zmianie stron na własne życzenie zafundowali sobie niemały horror. 2 katastrofalne błędy w defensywie zakończyły się bramkami dla gospodarzy. Od 70’ Mazovia grała w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji – czerwoną kartką ukarany został Chlebicki.

Zryw – Ursus 0:1

Defensywna taktyka gospodarzy nie przyniosła spodziewanych efektów i już w przerwie trener Jarosław Czupryn postawił wszystko na jedną kartę, delegując na murawę Piotra Pioruna. Zryw nie wykorzystał 3 sytuacji sam na sam z bramkarzem Ursusa, a w końcówce przytrafiły się 2 fatalne pudła z 5 m.

Grupa południowa

Wulkan Zakrzew – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:3 (0:2). Bramki: 16’ Jurek, 39’, 47’ Krajewski. Mazovia: Stelmaszczyk – Chlebicki, Emanuel, Biernacki, Chłopik, Kozakiewicz, Jurek, Stelmach, Gozin, Roland, Krajewski (50’ Kiszczak). Trener: Puchalski.

Zryw Sobolew – Ursus Warszawa 0:1 (0:1). Zryw: Tomala – Tywanek T. (67’ Więckowski), Cieśla, Kazimierak, Tywanek M., Michalec (46’ Piorun), Mucha, Świtarek, Orlikowski, Marcińczak, Włodarczyk. Trener: Czupryn.

Pozostałe wyniki: Zwolenianka Zwoleń – Korona Góra Kalwaria 1:1 * Radomiak Radom – Pilica Białobrzegi 1:2 * Piast Piastów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1 * Mszczonowianka Mszczonów – Skra Obory 3:0 * Szydłowianka Szydłowiec – KS Warka 8:2 * Sparta Jazgarzew – KS Piaseczno 2:5