Sport
Sukcesy przed nami

Sukcesy przed nami

Czy wszyscy Pana podopieczni przystąpili do zajęć po przerwie świątecznej w pełnej gotowości?

Teraz mamy okres roztrenowania, bowiem zakończył się sezon startowy, i niebawem zaczniemy przygotowania do nowego sezonu. To dotyczy starszej grupy, najmłodsza praktycznie ciągle się szkoli.

Proszę powiedzieć, ilu zawodników trenuje w klubie?

Trudno powiedzieć. Łukowska sekcja prowadzona jest przez dwóch trenerów. Grupą starszą, powyżej 15 roku życia, zajmuje się Krzysztof Pucyk. Ja prowadzę grupy początkujące, młodsze do 12 lat i zaawansowaną do 18 lat. Sama kadra liczy 20-30 osób i są to zawodnicy, którzy regularnie startują w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Jaki cel przyświeca Wam w działalności klubu? Do czego chcecie dążyć?

Naszym celem jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i wychowania. Mogę mówić o celach, jakie mamy związane z młodzieżą. Młodzież przychodzi po to, by umocnić się motorycznie. Druga grupa to ci, którzy chcą nauczyć się sztuki walki. Trzecią stanowią zawodnicy, którzy za główny cel stawiają sobie zdobycie najwyższych sukcesów sportowych. Na tę ostatnią grupę kładziemy największy nacisk.

Gwiazdą tej najbardziej zaawansowanej grupy jest Anna Maksim, która zdobywa mnóstwo pucharów, wygrywając w poszczególnych kategoriach.

Ania jest zawodniczką bardzo utalentowaną, wszechstronną. Startuje w różnych wersjach kick-boeingu i w walce przerywanej semi contact, ale też w walce light contact. Startowała nawet w najbardziej otwartej formule low kick i w sumie wszędzie się sprawdza. Oczywiście jej domeną jest walka ciągła i myślę, że z nią wiąże największe nadzieje.

Anna to czołówka krajowa. Kto jeszcze jej dorównuje?

Mamy dużo utalentowanej młodzieży. Anna to perełka, która wyrosła nam w trakcie pracy treningowej. Generalnie nastawiliśmy się na osiągnięcie sukcesu w roku 2010, z tego względu, że w tym okresie zawodnicy, którzy trenują od początku powstania tej młodej sekcji, czyli od 2004 r., osiągają wiek kadeta i będą najstarsi w swoich kategoriach wiekowych. Jest to rocznik 1995, gdzie mamy szereg utalentowanych zawodników, na których bardzo liczymy: Michała Goławskiego, dobry jest Krzysztof Pucyk – junior, utalentowana zawodniczka to Katarzyna Karwowska, dobrzy są Rafał Goławski, Arkadiusz Furlepa, Marek Matuszyński. Zapowiadają się bardzo obiecująco. Praca została ukierunkowana na osiągnięcie wyniku właśnie w 2010 r. To, co do tej pory osiągnęliśmy, jest bardzo miłym zaskoczeniem, ale na większe efekty dopiero czekamy.

OPRAC. MATEUSZ CIULAK

Andrzej Materski