Sport
Źródło:
Źródło:

Szkoli się w kolebce

Gabriel Siliwoniuk z Międzyrzeca jako jedyny Polak bierze udział w ogólnoświatowym kursie treningowym taekwondo olimpijskiego w Korei Południowej.

 
Już po raz drugi Światowa Federacja Taekwondo we współpracy z Akademią Taekwondo i Uniwersytetem KYOUNG HEE w Korei Południowej organizuje ogólnoświatowy kurs treningowy taekwondo olimpijskiego dla trenerów. Celem kursu jest promowanie taekwondo poprzez podnoszenie kwalifikacji trenerskich, poznawanie kultury koreańskiej oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami z całego świata. Jedynym reprezentantem Polski został Gabriel Siliwoniuk, w przeszłości zawodnik, a obecnie trener klubu MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, prowadzący zajęcia z najmłodszymi zawodnikami. Jest magistrem wychowania fizycznego, trenerem II klasy taekwondo olimpijskiego, instruktorem gimnastyki oraz posiadaczem drugiego Dana w taekwondo. O wyborze właśnie Gabriela zdecydowała przeszłość zawodnicza, wyniki osiągane w pracy trenerskiej z dziećmi i młodzieżą oraz pozycja taekwondo międzyrzeckiego na arenie ogólnopolskiej, wypracowana w okresie ostatnich 20 lat przez Zbigniewa Boneckiego, prekursora taekwondo olimpijskiego w Międzyrzecu. – Trzytygodniowy pobyt w kolebce taekwondo jest wielkim wyróżnieniem dla trenera, ale także dla Międzyrzeca Podlaskiego, w którym koreańska sztuka walki i jednocześnie sport olimpijski cieszy się dużym zainteresowaniem – informuje Z. Bonecki.

Kurs rozpoczął się 20 czerwca i potrwa do 8 lipca. W trakcie zajęć, poza specjalistyczną wiedzą treningową, uczestnicy programu będą mieli zajęcia z podstaw języka koreańskiego oraz odwiedzą Kukkiwon. Przebieg pobytu Gabriela Siliwoniuka w Korei można śledzić na blogu www.tkdmc-taekwondokorea.blogspot.com.

Beata Zgorzałek