Opinie
PIXABAY.COM
PIXABAY.COM

Taka ich natura

Rola kobiety zmieniła się na przestrzeni lat, ale trudno nie zauważyć, że obowiązków paniom przybyło. Jednak w większości to one same podejmują nowe wyzwania i świetnie sobie z nimi radzą.

Choć nikt nie zmusza kobiet do podejmowania kolejnych wyzwań, panie chętnie sięgają wyżej i dalej. - Z gospodyni, od której wymagało się wyjścia za mąż, macierzyństwa i dbania o domowe ognisko, stała się przedsiębiorcza, odważna oraz niezależna - zauważa Barbara Soszyńska, p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mokobodach z siedzibą w Skupiach. - Obecnie od kobiet wymaga się znacznie więcej niż dawniej, a one te wymagania… sukcesywnie spełniają. Współczesne kobiety są bardzo ambitne, niezależne, posiadają świetne wykształcenie, dbają o siebie i swoje zdrowie. Mocno wierzą we własne możliwości - dodaje, podkreślając, że coraz więcej jest kobiet świadomych.

Kobiet, które z odwagą i pasją realizują swoje marzenia.

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego, również przyznaje, że kobiety coraz częściej biorą sprawy w swoje ręce. – Pamiętam, jak zaczynałam pracę w zarządzie tego województwa – wspomina. – Wówczas kobiet starostów w ogóle nie było, a jeśli chodzi o burmistrzów czy wójtów, tylko nieliczne kobiety piastowały te stanowiska. Dzisiaj jest to bardziej zrównoważone, coraz więcej kobiet decyduje się wystartować w wyborach i działać w samorządach – zauważa.

– Współczesne kobiety są świetnie wykształcone, mają duże doświadczenie i chętnie z nimi współpracuję – przyznaje Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce. – Niestety, panie wciąż są niedoceniane i nierówno traktowane, np. w kwestii wynagrodzeń za tę samą pracę, i ja nad tym bardzo ubolewam – zaznacza, podkreślając, że w gminie Siedlce zarobki pań i panów na tych samych stanowiskach są takie same albo bardzo zbliżone. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł