Aktualności
W szczytnym celu

W szczytnym celu

Dobra wiadomość dla amatorów fotografii Janusza Wlizły. 16 października odbędzie się w Radzyniu Podlaskim kiermasz, podczas którego będzie można kupić prace z ostatniej wystawy pt. „Od wiedzy silniejsza jest tylko wyobraźnia”.

Wernisaż odbył się 28 września w kawiarni i herbaciarni artystycznej Kofi&Ti. Tego wieczoru ekspozycję obejrzało ponad 50 osób, które nie kryły zaskoczenia pracami J. Wlizły. Spodziewano się bowiem tematyki sztuk walki, gdyż autor od lat związany jest z Radzyńską Akademią Taekwon-Do. Tymczasem zaprezentował zupełnie inną przestrzeń swojego życia. – Niekonwencjonalne i bajkowe prace dowodzą, że w dorosłych też drzemie beztroska dusza dziecka – takimi słowami najczęściej podsumowywano zdjęcia zaprezentowane w radzyńskiej herbaciarni. Warto podkreślić, że choć fotografie J. Wlizły znane są w różnych miejscach świata, to wystawa „Od wiedzy silniejsza jest tylko wyobraźnia” jest pierwszą, jaką zdecydował się pokazać w swoim rodzinnym mieście. Z tej okazji przygotował okolicznościową „monetę”, którą otrzymali na pamiątkę wszyscy uczestnicy wernisażu.

Prace artysty tak bardzo spodobały się oglądającym, że wielu z nich zadeklarowało chęć nabycia zdjęć. J. Wlizło postanowił spełnić to życzenie. W środę, 16 października, o 19.00, organizatorzy wystawy zapraszają do Kofi&Ti na kiermasz, podczas którego będzie można kupić lub odebrać wcześniej zamówione fotografie. Zaplanowano także aukcję jednej z prac. Dochód z licytacji zostanie przekazany Radzyńskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „8 Kolor Tęczy”.

MD