Kościół
Źródło: xAS
Źródło: xAS

Wielka promocja miłosierdzia

W sobotę, 2 października, w auli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się gala z okazji 20 rocznicy powstania Caritas Polska. Podczas uroczystości wręczono nagrody „Ubi Caritas”. Jednym z laureatów jest „Echo Katolickie”, które otrzymało ex aequo główną nagrodę w kategorii „Współpraca z Caritas” - „za promocję idei Caritas i współpracę przy akcjach dobroczynnych”.

Rozpoczynając galę, dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz przypomniał, że obecny rok jest szczególny dla tej organizacji, obchodzi ona bowiem 20-lecie swego odrodzenia. Podsumowując 20 lat działalności, zwrócił uwagę, że codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka podejmuje obecnie ponad 4,5 tysiąca jej pracowników i około 100 tysięcy wolontariuszy, zrzeszonych w parafialnych, studenckich, szkolnych, a nawet przedszkolnych kołach Caritas. Wymienił w tym kontekście niektóre dzieła prowadzone przez Caritas: placówki dla dzieci, samotnych matek, młodzieży, chorych oraz akcje: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Adopcja na odległość czy Skrzydła.

Ks. Subocz podziękował wszystkim dyrektorom i pracownikom diecezjalnych oddziałów Caritas, „którzy przez swoją pracę są niestrudzonymi codziennymi bohaterami”. – To oni sprawiają, że te liczby są tak imponujące a pomoc mierzymy już w milionach złotych – podkreślił. ...

KAI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł