Źródło:
Źródło:

Wilga walczy w playoff

KPS zakończył zwycięstwem rozgrywki zasadnicze, Wilga po wygranej w Olsztynie ma szanse zagrać w playoffach o miejsca 1-4.

Grający bez dwóch swoich podstawowych zawodników, Majcherka i Rejowskiego, zespół KPS pewnie pokonał w Warszawie miejscowy AZS UW 3:1. Po wygraniu pewnie pierwszego seta, w drugim z siedlczan jakby zeszło powietrze i dali się ograć akademikom. W kolejnym panowali niepodzielnie i wygrali do 17. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set. Gospodarze poczuli szansę zdobycia przynajmniej jednego punktu z liderem i postawili się gościom, jednak mobilizacja w szeregach KPS pozwoliła im na pokazanie większych atutów od rywali i ostatecznie wygrać tę partię oraz całe spotkanie.

Garwolińska Wilga wyjechała do Olsztyna z postanowieniem zdobycia trzech punktów, bo jedynie to dawało im szansę na zachowanie walki o załapanie się do pierwszej czwórki. Skoncentrowani garwolinianie, głównie dzięki dobrej zagrywce, panowali na parkiecie i raczej pewnie pokonali gospodarzy 3:0. W ostatniej kolejce jest wiele wariantów, by garwolinianie zajęli czwarte miejsce. Jedyne, co ich eliminuje, to zwycięstwo Bzury za trzy punkty w spotkaniu z MOS Wola Warszawa.