Źródło: ARCHIWUM

Wskoczyła na podium

Natalia Chacińska zdobyła brązowy medal ma mistrzostwach świata juniorów młodszych.

Duży sukces odniosła Natalia Chacińska z MKS Pogoń Siedlce. Podopieczna trenera Janusza Maciejewskiego podczas rozegranych w Doniecku Mistrzostw Świata juniorów młodszych wywalczyła brązowy medal w skoku w dal. Siedlczanka ustanowiła też w finale nowy rekord życiowy, skacząc na odległość 6.22 m. Wcześniej w eliminacjach Natalia zajęła trzecie miejsce i również ustanowiła nowy rekord życiowy, uzyskując 6.19 m. Osiągnięty w Doniecku rezultat pokazuje, jak wielkie możliwości tkwią w zawodniczce Pogoni. W tym sezonie już trzykrotnie poprawiała swój rekord życiowy, a od rozpoczęcia swojej przygody sportowej ciągle robi postępy. Teraz przed nią mistrzostwa Europy juniorów we Włoszech w Rieti, które rozpoczęły się w czwartek, 18 lipca. Inny reprezentant MKS Pogoni Tomasz Jaszczuk wystartował w młodzieżowych mistrzostwach Europy w fińskim Tampere. Tomek w finale uzyskał 7.77 m., co dało mu 6 miejsce. Wcześniej w eliminacjach skoczył tylko 7.42, ale z 11 wynikiem zakwalifikował się do finałowej dwunastki.

Wyniki:

Mistrzostwa świata juniorów młodszych. Skok w dal dziewcząt: 1. Fiorentina Marincu (Rumunia) – 6.42 m, 2. Keturah Orji (USA) – 6.39, 3. Natalia Chacińska (Polska) – 6.22. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Skok w dal mężczyzn: 1. Eusebio Caceres (Hiszpania) – 8.37 m., 2. Siergey Morgunov (Rosja) – 8.01, 3. Kirill Sukharev (Rosja) – 7.90, 6. Tomasz Jaszczuk (Polska ) – 7.77.