Wyskakał złoto

Złoto Tomka Jaszuka i cztery inne medale.

Tomasz Jaszczuk został mistrzem Polski juniorów w skoku w dal (7.40)! Zawodnik Pogoni Siedlce zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce, które odbyły się w Spale. To nie jedyny medal naszego reprezentanta. Drugie miejsce w chodzie na 5 km juniorów młodszych zajął Tomasz Dmowski z WLKS Siedlce (23:35.50), a brązowe medale wywalczyli: Milena Pokorska z WLKS-u Siedlce w pięcioboju juniorek (3216), Jakub Kuszneruk z Żaka Biała Podlaska w chodzie na 5000 m juniorów (23:55.99) i Andrzej Nasiłowski z WLKS-u w skoku wzwyż juniorów (2.03).

Poza tym blisko miejsc medalowych byli w kat. juniora młodszego: czwarty w chodzie na 5000 m Karol Najdyhor (Żak Biała Podlaska), czwarty w biegu na 60 m Artur Komuda (WLKS Siedlce), czwarty w biegu na 2000 m Maciej Jurzyk z Pogoni Siedlce. Inne wysokie miejsca naszych reprezentantów to: piąta lokata w skoku w dal juniorek Katarzyny Piskorz (WLKS Siedlce), piąte miejsce w chodzie na 5000 m juniorów Łukasza Skonieckiego (WLKS Siedlce), szósta pozycja w biegu na 3000 m juniorek młodszych Marleny Chojeckiej (WLKS Siedlce) i siódma w pięcioboju juniorek Beaty Mamcarz (WLKS Siedlce).