Zaskoczyli

Zaskoczyli

Piłkarze Pogoni nieoczekiwanie wygrali w Grudziądzu z Olimpią.

W 25 kolejce I ligi zespół z Siedlec pokazał zgoła inne oblicze niż w poprzednim starciu z Chrobrym Głogów i po dobrym meczu pokonał w Grudziądzu Olimpię 1:0. Co istotne, drużyna z Siedlec zaprezentowała dobrą grę i miała więcej okazji bramkowych od gospodarzy.

Pogoń dominowała zwłaszcza do przerwy, chociaż więcej okazji stworzyła po zmianie stron. W pierwszej połowie blisko zdobycia prowadzenia dla gości był Marcin Paczkowski, a w rewanżu Adam Banasiak, kiedy to piłkę z linii bramkowej wybił po jego strzale Jarosław Ratajczak. Siedlczanie zdobyli prowadzenie w 39 min po szybkim wykonaniu rzutu wolnego przez Antonio Calderona, zagraniu Donalda Djousse do Chirriego i jego strzale, którym pokonał bramkarza gospodarzy Michała Wróbla. Na początku drugiej połowy Cezary Demianiuk trafił w słupek bramki Olimpii. Potem gola mógł zdobyć duet Djousse – Demianiuk po akcji w polu karnym. Natomiast gospodarze zagrozili po strzale Denisa Popovicia. W końcówce Adrian Dziubiński stanął dwukrotnie przed szansą podwyższenia wyniku, ale bramkarz gospodarzy obronił jego strzał, jak również nie dal się pokonać w sytuacji sam na sam.

I liga

25 kolejka

Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1). Bramka: Chirri 39.

Pogoń: Witan 7 – Grzesik 6, Paczkowski 7, Lewandowski 6, Ratajczak 6, Chirri 6 (72 Dzięgielewski), Chietino 6, Kosiorowski 6, Calderón 6 (90 Guzek), Demianiuk 6, Djoussé 6 (80 Dziubiński).Trener: Alós.

Pozostałe wyniki: GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 3:3, Widzew Łódź – Termalica Bruk -Bet Nieciecza 2:1, Dolcan Ząbki – Wigry Suwałki 0:0, Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:1, GKS Katowice – Bytovia Bytów 0:0, Arka Gdynia – Flota Świnoujście 1:0, Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 0:0, Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock 0:1.