Kościół
Milczenie i mowa Maryi
28/2024 2024-07-16

Milczenie i mowa Maryi

O trzech słowach istotnych dla pobożności maryjnej, tajemnicy milczenia Matki Bożej i duchowym testamencie zawartym w słowach: „Czyńcie, cokolwiek wam powie” - z o. Wawrzyńcem Marią Waszkiewiczem, misjonarzem Matki Bożej Anielskiej, rekolekcjonistą, autorem książek o tematyce maryjnej, rozmawia Agnieszka Warecka.

„Bądź jak Maryja!” - często słyszymy w życzeniach. Piękny ideał! Oddajemy się Jej w matczyną opiekę, chcemy, by była naszą przewodniczką i nauczycielką. Być jak Maryja, czyli...? Proszę Ojca, jak można „zdefiniować” Matkę Boga? W jaki sposób określić ten niedościgły wzór świętości?

Najświętsza Panienka jest pełna paradoksów, bo - z jednej strony - oczywiście ma pani rację: jak można Ją zrozumieć? Trzeba by pojąć sens dwóch słów: „Matka” i „Bóg” - słów, w których zawiera się największa miłość ziemi i nieba.
Polny kwiat świętości
28/2024 2024-07-16

Polny kwiat świętości

Bł. Marianna Biernacka jest uznawana za patronkę żon, teściowych, wdów, dziadków i synowych. Ze względu na to, że ocaliła życie nienarodzonego wnuka, jest też patronką dzieci nienarodzonych.

Do świętych należy duża grupa tych, którzy dobrowolnie oddali własne życie z miłości do Boga i bliźnich. O nich Chrystus powiedział: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13). Wśród tych, którzy złożyli swe życie w ofierze, by ratować życie innych, jest bł. Marianna Biernacka, prosta kobieta z Lipska nad Biebrzą. Jej wielkość polega na tym, że bez wahania oddała życie za synową w stanie błogosławionym. Została zastrzelona 13 lipca 1943 r. razem z 49 mieszkańcami Lipska na fortach za Naumowiczami pod Grodnem.  
28/2024 2024-07-10
Karmelitański szkaplerz należy utożsamiać nie tylko ze znakiem szczególnej opieki Matki Bożej, ale też z osobistym wezwaniem do naśladowania Maryi i do miłości bliźniego. Warto go przyjąć i nosić z namysłem, odpowiedzialnie i z ufnością, bo tylko wtedy przynosi owoce.
28/2024 2024-07-10
Jesteśmy na półmetku Roku Modlitwy. Papież Franciszek ogłosił go nieprzypadkowo. I nie chodzi tylko o zbliżający się jubileusz 2025 roku. Może jeszcze bardziej idzie o przypomnienie tego, o czym zapomnieliśmy i co porzuciliśmy?
27/2024 (1506) 2024-07-02
Rozmowa z s. Gertrudą Bociąg ze Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa. Kilkanaście lat temu napisała Siostra „Modlitwę zanurzenia we Krwi Chrystusa”. Stała się ona bliska wielu ludziom.
27/2024 (1506) 2024-07-02
Uczestnicy tegorocznej, 44 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej zaczęli już odliczanie dni do wyjścia na szlak wiodący na Jasną Górę. W tym roku będzie im przyświecał temat „Jestem dzieckiem Boga”.
Rozmowy
Docenić starość
28/2024 2024-07-16

Docenić starość

Rozmowa z ks. kan. dr. Jackiem Seredą, diecezjalnym duszpasterzem rodzin.

Czym jest starość? Światowa Organizacja Zdrowia mówi, że zaczyna się ona po 60 roku życia?

Starość, zwana też trzecim wiekiem po okresie wzrostu i dorosłości, stanowi naturalną część ludzkiego życia, stając się jego dopełnieniem. Oczywiście nie da się ukryć, że to także pewien etap biologii, kiedy człowiek zaczyna nieco wolniej chodzić i myśleć, ale ma w sobie niewątpliwą mądrość.
Oaza to styl życia
28/2024 2024-07-10

Oaza to styl życia

Rozmowa z ks. dr. Kamilem Duszkiem, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła.

15 dni na rekolekcjach - wydaje się niemożliwe, żeby ktoś z młodych chciał przebywać w „kościółkowym” środowisku tak długo. A jednak oazowe wakacyjne rekolekcje cieszą się powodzeniem. Dlaczego?

Ks. Franciszek Blachnicki opracowywał metodę rekolekcji przeżyciowych, która jest fundamentem każdej oazy, w latach 50 ubiegłego wieku. Kiedy zorganizował je po raz pierwszy w 1951 r. dla ministrantów, zaproponował swoim podopiecznym rekolekcje ignacjańskie w milczeniu. Jednak szybko zorientował się, że potrzeba czegoś innego.
27/2024 (1506) 2024-07-02
Rozmowa z ks. dr. hab. Antonim Nadbrzeżnym, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, sekretarzem Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski. Czy wydany przed kilkoma tygodniami dokument „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności” to efekt dostrzeżenia jakiegoś szczególnego problemu w kwestii wypaczeń religijności?
27/2024 (1506) 2024-07-02
Rozmowa z Adamem Bielanem, europosłem. Jak ocenia Pan kierunek, w którym zmierza Polska pod obecnymi rządami? 19 czerwca Unia Europejska objęła nasz kraj tzw. procedurą nadmiernego deficytu, co oznacza zaciskanie pasa i cięcia w wydatkach państwa.
25/2024 (1504) 2024-06-18
Rozmowa ze Stefanem Czernieckim, rycerzem i wielkim legatem Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, podróżnikiem, producentem filmowym i scenarzystą m.in. filmu „Tętno”, autorem książek, artykułów, programów telewizyjnych, przewodnikiem.
Komentarze
Leszek Sawicki

Z kurtuazyjną wizytą

Choć od kilkudziesięciu dni mamy wakacje i w najlepsze powinien trwać sezon ogórkowy, to jednak ten w pełni zawitał tylko na nasze działki i przydomowe ogródki, gdzie nastąpił wysyp owych zielonych warzyw z rodziny dyniowatych. Obecnie nic nie wskazuje na to, by polityka miała zwolnić. Wręcz przeciwnie: Donald Tusk i jego ekipa zapowiedzieli gwałtowne przyspieszenie przed zaplanowanymi na wiosnę przyszłego roku wyborami prezydenckimi. Jednak nie chodzi tu o jakieś ważne decyzje polityczne mające wzmocnić gospodarkę kraju czy przyczynić się do poprawy życia jego obywateli.
Anna Wolańska

Mamy to!

„Ogromne oburzenie w sieci wywołało nagranie z dziesięcioletnią Sarą Małecką-Trzaskoś i Jarosławem Kaczyńskim” - donoszą należące do znanej medialnej spółki internetowe portale. Gdyby jednak sądzić po komentarzach internautów, należałoby wysnuć zgoła inny wniosek. Ale do rzeczy. Wspomniana wyżej dziewczynka przedstawiana jest jako najmłodsza polska korespondentka sejmowa (z akredytacją!). Pochodzi z Gdańska i ma na TikToku (a to krzyk mody i dochodu) kanał, na którym pokazuje swoje rozmowy z politykami w sejmie.
Anna Wolańska

Jak dobrze nam…

Leszek Sawicki

Fikołek kadencji

Opinie
Kieruj się trzeźwym myśleniem
28/2024 2024-07-17

Kieruj się trzeźwym myśleniem

Obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa nie jest magicznym amuletem, który uchroni kierowców przed tragedią na drodze. Wsiadając do auta, warto zastanowić się, o czym ma przypominać.

Patrząc na nagłówki prasy i serwisów internetowych, można odnieść wrażenie, że problem wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu z roku na rok narasta. Tymczasem zupełnie co innego mówią policyjne statystyki. W 2006 r. policja zatrzymała 201 tys. pijanych kierowców, jednak z roku na rok ta liczba spadała, by w ubiegłym osiągnąć poziom  95,5 tys. To spora zmiana, biorąc pod uwagę, że liczba kontroli trzeźwości prowadzonych przez policję systematycznie rosła: z 2,3 mln w 2009 r. do blisko 14 mln w 2023 r.
Ciiiiiii…
28/2024 2024-07-17

Ciiiiiii…

„Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę właśnie przegrywa” - pisał przed ponad pół wieku Frédéric Joliot-Curie - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, najpierw asystent, a potem (od 1926 r.) zięć Marii Skłodowskiej-Curie. Ideowy komunista. Nie to jest jednak najważniejsze. Porusza trafność spostrzeżenia.

Od lat wiadomo, że ciszę lubią wielkie pieniądze. I wielka polityka. Publice rzuca się ochłapy informacji, aby ją czymś zająć. Duże deale zawiera się za kulisami - władzą dzielą się Klaus Schwab, George Soros, bankierzy, miliarderzy i inni. Niewidzialną. Ale taką, od której wszystko zależy.
28/2024 2024-07-10
Tradycyjnie wakacje to sezon „ogórkowy” - czas szukania tematów, które w upalne dni zachęcą rozleniwionych czytelników, widzów do kliknięcia artykułu w internecie, obejrzenia podcastu czy przeczytania tekstu prasowego. Chodzi o kasę, ale też ugranie większej stawki. A to już nie przelewki.
28/2024 2024-07-10
Historia tego francuskiego małżeństwa opowiada przede wszystkim o wielkiej miłości katoliczki i antyklerykała. Bo gdyby nie miłość, ona nie byłaby dzisiaj kandydatką do wyniesienia na ołtarze, a on nie przeżyłby nawrócenia i nie wstąpił do dominikanów…
26/2024 (1505) 2024-06-26
„Oto siewca wyszedł siać…” - tak zaczyna się jedna z najbardziej znanych przypowieści ewangelicznych. Znamy ją doskonale. Można powiedzieć, że siewca - z punktu widzenia ekonomii - jest rozrzutny. Rzuca ziarna szerokim ruchem: jedne padają w przygotowaną, żyzną glebę, inne na skały, między ciernie, na drogę. Dlaczego to robi?
26/2024 (1505) 2024-06-26
Przez dobrowolną abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich! Ideą Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest dążenie do tego, aby jak najwięcej ludzi - motywowanych miłością do Boga i bliźniego - podjęło decyzję o abstynencji.
Diecezja
Wolni i silni Panem Bogiem
28/2024 2024-07-17

Wolni i silni Panem Bogiem

14 lipca w kościele w Kolembrodach odprawiono Mszę św. upamiętniającą 119 rocznicę tajnych misji unickich w lesie Sumierz. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Jacek Guz, kustosz pratulińskiego sanktuarium.

Msza w rocznicę tamtych wydarzeń sprawowana jest zazwyczaj we wspomnianym uroczysku, jednak ze względu na warunki pogodowe spotkanie zostało przeniesione do świątyni w Kolembrodach. - Dziś sercami i myślami jesteśmy prawie 2 km stąd. Myślimy o tych, którzy przed ponad stu laty nie mogli gromadzić się w tym kościele, przed obrazem Matki Bożej Kolembrodzkiej - mówił ks. Jacek Guz.
Uwielbienie, wynagradzanie, przebaczanie
28/2024 2024-07-17

Uwielbienie, wynagradzanie, przebaczanie

Chcemy całym sercem być blisko Boga, a miłość do Niego wyrażamy poprzez ofiary i pokutę - wyznaje członkini parczewskiej wspólnoty Czciciele Ducha Świętego Ognisk Pokutnych.

Dzieło zawdzięcza swoje powstanie Helenie Ostrogórskiej - s. Marii od Ducha Świętego, karmelitance. W lipcu 1967 r. na Jasnej Górze w trakcie czuwania trwającego dziewięć kolejnych nocy utwierdziła się ona w przekonaniu, że do modlitwy i pokuty powinna zaprosić innych.
28/2024 2024-07-10
7 lipca parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia. Okrągła rocznica była okazją do podziękowania Bogu i ludziom za całe dobro, które wydarzyło się w tej wspólnocie.
28/2024 2024-07-10
2 lipca w kodeńskim sanktuarium odbył się Diecezjalny Dzień Chorego. Pielgrzymka osób chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem tradycyjnie od lat jest łączona z odpustem ku czci Matki Bożej Kodeńskiej.
27/2024 (1506) 2024-07-02
Dziękujemy dzisiaj Bogu za historię tej świątyni, że zechciał wpisać ją w pejzaż międzyrzeckiej ziemi i miasta jako miejsce kultu i uświęcenia człowieka - mówił bp Grzegorz Suchodolski podczas uroczystości odpustowej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.
Region
Lekarski nie ruszy?
28/2024 2024-07-17

Lekarski nie ruszy?

Władze Uniwersytetu w Siedlcach, ale także studenci wciąż czekają na informację, czy uczelnia może ruszać z naborem na kierunek lekarski. Sygnały płynące z Polskiej Komisji Akredytacyjnej nie napawają optymizmem, bo - według najnowszych - jej decyzja ma być znana na przełomie września i października.

UwS w ubiegłym roku otrzymał negatywną ocenę PKA z powodu braku prosektorium, które jednak zostało uruchomione we wrześniu 2023 r., tuż przed rozpoczęciem nauki przez pierwszy rocznik wydziału lekarskiego. Studia ruszyły.
Sukcesy i kolejne inwestycje
28/2024 2024-07-17

Sukcesy i kolejne inwestycje

Bialski szpital wzbogacił się o nowy 64-rzędowy tomograf, który został wyposażony w sztuczną inteligencję. Sprzęt będzie pomocny m.in. w diagnozowaniu chorób onkologicznych i kardiologicznych. Kosztował 3,5 mln zł.

Został zakupiony w całości ze środków urzędu marszałkowskiego. Zaawansowana technologia tomografu pozwoli na bardziej precyzyjne badania i diagnostykę. - Wysoka rozdzielczość pomoże w obrazowaniu bardzo małych struktur, co jest istotne nie tylko w onkologii, ale też w diagnostyce kardiologicznej - mówi Artur Kozioł, dyrektor WSS w Białej Podlaskiej.
28/2024 2024-07-10
Podczas czerwcowej sesji radni ocenili działalność zarządu w 2023 r., rozmawiali o zadłużeniu szpitala i wysokich kosztach utrzymania Dziennego Domu Senior+ i Centrum Edukacji Historycznej Stacja Sobibór.
28/2024 2024-07-10
6 lipca OSP w Miętnem świętowała 100-lecie powstania. W urodzinowym prezencie strażacy otrzymali od władz gminy nowy samochód ratowniczo - gaśniczy. Jednostka uhonorowana została najwyższym strażackim odznaczeniem oraz medalem „Pro Masovia”, młodzieżowa drużyna pożarnicza otrzymała proporzec.
27/2024 (1506) 2024-07-02
Są jeszcze wolne etaty dla żołnierzy zawodowych i stanowiska do terytorialnej służby wojskowej w formowanym 23 Batalionie Lekkiej Piechoty w Bezwoli, który rozpoczął działalność 1 lipca.
27/2024 (1506) 2024-07-02
Kolejki ciężarówek do terminalu w Koroszczynie utrudniają życie mieszkańcom położonych przy trasie miejscowości. Policja ma pomysł, jak - przynajmniej częściowo - rozwiązać ten problem. Zmiany mają wejść w życie już w te wakacje.
Kultura
Z różnych stron świata
28/2024 2024-07-17

Z różnych stron świata

Jesteśmy dumni z tego amfiteatru i panującej w nim atmosfery. Tu jest najlepsza publiczność - podkreślał podczas inauguracji festiwalu Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Już po raz 29 odbyło się wielokulturowe wydarzenie gromadzące artystów i grupy folklorystyczne z różnych zakątków świata. Przez cztery dni, od 10 do 14 lipca, można było podziwiać występy ukazujące bogactwo tradycji i dziedzictwa kulturalnego Rumunii, Ukrainy, Czarnogóry, Meksyku, Kolumbii i Kenii.

Zwieńczenie wiśniowego sezonu
28/2024 2024-07-17

Zwieńczenie wiśniowego sezonu

XVI Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem” kolejny raz stał się okazją do smakowania, rozmów i dobrej zabawy.

Połowa lipca to czas, kiedy do Wiśniewa zjeżdżająnie nie tylko miłośnicy wiśni, ale i dobrej zabawy, sportowej rywalizacji czy regionalnego folkloru. Tym razem festiwal odbył się 14 lipca, tradycyjnie dopisała też pogoda. Gości - jak co roku - polką wiśniewską, która korzeniami sięga 1936 r., powitał zespół Wiśniewiacy.
28/2024 2024-07-10
Tomik poezji „Biała Dama z Sobienia i inne legendy Bieszczadu” Adama Faluszczaka, a także niezwykle ilustracje Agaty Karpińskiej zabierają czytelnika i widza w niezwykłą podróż do świata bieszczadzkich legend i tradycji.
28/2024 2024-07-10
Z okazji 50-lecia powstania gminy Międzyrzec Podlaski ukazała się książka przypominająca wydarzenia i ludzi, którzy kształtowali historię.
27/2024 (1506) 2024-07-02
Leśnik, patriota, społecznik, dobry człowiek - tak najkrócej można scharakteryzować postać leśnika inż. Tadeusza Szenejki, którego izbę pamięci otwarto niedawno w Zespole Szkół.
Historia
Historii ciąg dalszy
28/2024 2024-07-17

Historii ciąg dalszy

Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków od ponad trzech dekad przyciąga miłośników historii z całej Polski. Mimo niewielkiej przestrzeni ekspozycyjnej zaskakuje liczbą eksponatów, a przy tym nowoczesnością.

Wspomnienia z wojny obronnej 1939 r. budzą emocje do dzisiaj. Ostatnie walki z tego okresu są kojarzone najczęściej z Kockiem. Tymczasem główne starcia żołnierzy polskich i niemieckich toczyły się w Woli Gułowskiej i okolicach, nie wyłączając klasztoru karmelitów, o który wywiązała się zaciekła batalia. Nie mogło być więc lepszego miejsca na wyeksponowanie pamiątek po Samodzielnej Grupie Operacyjnej „Polesie” dowodzonej przez gen. Franciszka Kleeberga, jak tylko w domu kultury nieopodal kościoła.

W płomieniach pożogi
28/2024 2024-07-17

W płomieniach pożogi

Równo 60 lat temu - 22 lipca 1964 r. - wybuchł największy pożar w historii Włodawy. Rozprzestrzeniający się ogień błyskawicznie pochłaniał drewniane domy i stodoły.

Pożar zniszczył całkowicie 80 budynków i cztery częściowo - relacjonowało pismo „Strażak”. „Ponadto spaleniu uległy narzędzia rolnicze, sprzęty domowe, odzież itp. Prowizoryczne obliczenia wykazały, iż straty przekraczają 2 mln zł. Poszkodowanych zostało ogółem 40 użytkowników i właścicieli posesji. 18 rodzin zostało bez dachu nad głową” - czytamy w magazynie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
28/2024 2024-07-10
Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło pismo, w którym dr hab. Elżbieta Janicka żąda m.in. usunięcia z terenu Muzeum Treblinka krzyży oraz pomnika „rzekomego polskiego Sprawiedliwego”.
26/2024 (1505) 2024-06-26
21 czerwca w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej otwarto wystawę poświęconą miejscowej straży pożarnej, która w tym roku obchodzi 150-lecie swego istnienia.
Rozmaitości
Płacimy za tempo życia
28/2024 2024-07-17

Płacimy za tempo życia

Rozmowa z Marią Mazurek, autorką książki „Zbuntowane ciało. Jak zrozumieć i oswoić choroby autoimmunologiczne”.

Z czego wynika wzrost zachorowań na choroby autoimmunologiczne w ostatnich latach?

Warto zastanowić się, na ile ostatnio częściej chorujemy, a na ile po prostu częściej się o tym dowiadujemy? Wzrastająca liczba diagnoz chorób autoimmunologicznych na pewno ma związek z większą świadomością pacjentów. Jesteśmy coraz bardziej wyedukowani zdrowotnie, mamy lepszy dostęp do informacji i przez to, obserwując u siebie niepokojące objawy, jesteśmy w stanie „połączyć sznurki” i szukać pomocy lekarskiej. Opowiem na przykładzie swojej choroby, czyli reumatoidalnego zapalenia stawów.
Kukurydziany intruz ruszył w uprawy
28/2024 2024-07-17

Kukurydziany intruz ruszył w uprawy

To wróg numer jeden kukurydzy w Polsce. Uszkadza prawie wszystkie nadziemne części roślin, obniżając wysokość i jakość plonu. Bez znaczenia czy to kukurydza cukrowa, popcorn, ozdobna lub paszowa - omacnica prosowianka lubi każdą. Jak ją zwalczać?

Prognozy na bieżący sezon uprawowy mówią, że może być to rekordowo ciepły rok. Według komunikatów IMGW-PIB średnia obszarowa temperatura powietrza w lutym wyniosła w Polsce 5,7°C i była aż o 5,8°C wyższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca z lat 1991-2020. W marcu 2024 r. odnotowano 6,7°C, co dało aż o 3,6°C więcej niż średnia wieloletnia dla tego miesiąca. Dane z lutego i marca IMGW opatrzył zapisem „ekstremalnie ciepły”. Również kwiecień uznał za anomalnie ciepły.
28/2024 2024-07-10
Unijne porozumienie o odbudowie zasobów przyrodniczych - mimo sprzeciwu Polski - zostało przyjęte. Założenia, choć szczytne i w dobrej wierze, będą miały wpływ na pracę rolników w Polsce.
28/2024 2024-07-10
O roli warzyw w codziennej diecie, ich wpływie na zdrowie i pomysłach na urozmaicenie codziennego jadłospisu - w rozmowie z Beatą Mońką, dietetyczką i promotorką zdrowego stylu życia.
Sport
Zasłużyłem na sukces!
25/2024 (1504) 2024-06-18

Zasłużyłem na sukces!

Dominik Marczuk, gracz Jegiellonii Białystok, po debiutanckim sezonie może cieszyć się tytułem mistrza Polski w piłce nożnej.

Urodził się w listopadzie 2003 r. Jego kariera zaczęła się w Huraganie, później grał m.in. w juniorach Górnika Łęczna czy Stali Rzeszów. Nie pochodzi ze sportowej rodziny, a mimo to od najmłodszych lat interesował się piłką nożną. - Mój brat także lubił grać w piłkę - mówi D. Marczuk. - Często graliśmy razem, jednak to właśnie dla mnie okazała się ona wielkim hobby.
Osoba od spinania klubu
20/2024 (1499) 2024-05-15

Osoba od spinania klubu

Rozmowa z Grzegorzem Koprukowiakiem, dyrektorem sportowym siedleckiej Pogoni od lipca 2021 r.

Kim właściwie jest dyrektor sportowy?

W mojej opinii dyrektor sportowy to osoba, która od strony sportowo-administracyjnej długofalowo próbuje spinać klub. To taki łącznik pomiędzy kadrą a zarządem klubu. Ma za zadanie wybierać i nadzorować pracę trenera zgodną z wizją klubu.
18/2024 (1497) 2024-05-01
Jazda od wschodu do wschodu - tak miłośnicy dwóch kółek mówią o ultramaratonie, który zaczyna się we wczesnych godzinach rannych i kończy następnego dnia.
18/2024 (1497) 2024-05-01
Zmiany, jakie nastąpiły po kwietniowych wyborach samorządowych w regionie, niosą nowe nadzieje na rozwój wielu aspektów życia, w tym także związanych ze sportem i kulturą fizyczną.
17/2024 (1496) 2024-04-25
Rozmowa z Weroniką Zielińską-Stubińską, najlepszą polską sztangistką, aktualną mistrzynią Europy w kategorii wagowej 81 kg.