Kościół
Buduję żywy pomnik
24/2025 (1553) 2025-06-11

Buduję żywy pomnik

Ks. Jerzy poświęcił życie, służąc Bogu i ojczyźnie. Nigdy nie skupiał uwagi na sobie. Właśnie dlatego ciągle inspiruje - mówi ks. Bogumił Lempkowski, który z potrzeby serca buduje kapelanowi Solidarności żywy pomnik - na drodze do jego kanonizacji.

Na co dzień ks. Bogumił jest prefektem II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi, pomaga w posłudze w siedleckiej parafii św. Jana Pawła II i pełni funkcję kapelana 53 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w stopniu podporucznika. Jest też kierownikiem Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, która w tym roku wyruszy po raz drugi. Od lat niestrudzenie szerzy kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Dywany dla Króla
24/2025 (1553) 2025-06-11

Dywany dla Króla

Kolorowe, pachnące, żywe - i utkane z wiary. Kwiatowe dywany na Boże Ciało stają się nie tylko elementem tradycji, ale też wyrazem duchowości. Rozsypane płatki to nie ozdoba - to modlitwa złożona pod stopami Boga.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem, to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu katolickim. Od XIII w. obchodzona jest w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. W tym dniu kapłan niesie w monstrancji Najświętszy Sakrament ulicami miasta lub wsi. Cztery ołtarze symbolizują cztery Ewangelie, a cała procesja jest publicznym świadectwem wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.
23/2025 (1552) 2025-06-04
Kult Najświętszego Serca Jezusa ma swoje źródła w Piśmie Świętym i objawieniach prywatnych. Mówili i pisali o nim święci oraz papieże. Rozwijał się przez wieki i trwa do dziś. To nie przypadek, bo o miłości Chrystusa do nas trzeba mówić zawsze, wszędzie i wszystkim!
23/2025 (1552) 2025-06-04
Przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem od ponad miesiąca czynna jest kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie tutaj - jak zaznaczył ks. kan. dr Tomasz Bieliński przed jej błogosławieństwem przez bp. Kazimierza Gurdę 26 kwietnia - do końca świata.
22/2025 (1551) 2025-05-28
Diecezja siedlecka pamięta o swoich kapłanach, którzy oddali życie w imię miłości bliźniego, Kościoła i ojczyzny. 23 maja w Wyższym Seminarium Duchownym odsłonięte i pobłogosławione zostały tablice upamiętniające księży poległych w czasie powstania styczniowego, zmarłych na wygnaniu, jak też pomordowanych w XX w. przez Niemców, nacjonalistów ukraińskich oraz Urząd Bezpieczeństwa Publicznego.
22/2025 (1551) 2025-05-28
Sługa Boży bp Ignacy Świrski w swojej pasterskiej posłudze - tak w nauczaniu, jak i w organizowaniu wydarzeń diecezjalnych - był gorliwym propagatorem kultu Najświętszej Maryi Panny. „Rozumiemy, że jak najbardziej pogłębiony kult Matki Bożej nie przesłania nam Boga, przeciwnie: do Niego prowadzi” - pisał w liście pasterskim z 11 listopada 1954 r.
Opinie
Niemożliwe? Możliwe!
24/2025 (1553) 2025-06-11

Niemożliwe? Możliwe!

I nagle - świat się zatrzymał. Wyjęty z kapelusza kandydat z zerowym politycznym doświadczeniem pokonał niekwestionowanego do prezydenckiego urzędu faworyta.

„Jestem bliska zawału serca chyba już dzisiaj. Myślę, że część z was również” - komentowała pomyślny dla jej męża wynik exit poll (szybko się okazało, że na wyrost) fetowana jako przyszła pierwsza dama rozpromieniona Małgorzata Trzaskowska. Porażka była tym bardziej bolesna, że pozwoliła małżeństwu zakosztować smaku zwycięstwa.
Możemy żyć w symbiozie
24/2025 (1553) 2025-06-11

Możemy żyć w symbiozie

Dlaczego starsze pokolenia nie rozumieją młodych i odwrotnie? Dziś psychologia tłumaczy to, co nas różni, i podpowiada, jak uczyć się od siebie nawzajem. Bo to naprawdę przynosi korzyści.

W sieci krążą słowa, które pokazują, jak wiele zmian zaszło na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat: „Pokolenie żelaznych ludzi odchodzi, aby zrobić miejsce dla pokolenia ludzi z kryształów. To pokolenie, które samo nie studiując, wykształciło swoje dzieci.
23/2025 (1552) 2025-06-04
W momencie, gdy piszę ten tekst, zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich jest Karol Nawrocki. Ale wszystko może się jeszcze wydarzyć, co pokazuje wariant rumuński. Nie o tym jednak będzie ten felieton, a o wszystkim, co minione tygodnie, miesiące powiedziały nam o Polsce i Polakach.
23/2025 (1552) 2025-06-04
Rozmowa z Leszkiem Sosnowskim, wydawcą, redaktorem, dziennikarzem, fotografikiem, działaczem kultury, założycielem wydawnictwa Biały Kruk.
22/2025 (1551) 2025-05-28
Czerwiec w naszej tradycji paraliturgicznej naznaczony jest nabożeństwami do Serca Jezusowego. „Czerwcówki” nie są może tak popularne jak śpiew Litanii loretańskiej w majowe wieczory, nie ma tylu pieśni i piosenek religijnych „pachnących majem”, ale ów rys pobożności ludowej jest mocno obecny w Kościele.
22/2025 (1551) 2025-05-28
Diabeł to pies na smyczy trzymanej w dłoniach Pana Boga - pisał św. Augustyn. Szatan istnieje i działa, ale jego działanie jest ograniczone. Nie uczyni nic ponad to, na co zezwoli mu Bóg.
Rozmowy
Wiara w Trójcę to nasza tożsamość!
24/2025 (1553) 2025-06-11

Wiara w Trójcę to nasza tożsamość!

Rozmowa z ks. dr. Kamilem Duszkiem, wykładowcą teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach i diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie.

Księże Doktorze, Dogmat o Trójcy Świętej jest chyba jednym z najtrudniejszych do wyjaśnienia w naszej wierze. O co w nim chodzi?

Myślę, że większości z nas dobrze znana jest legenda o św. Augustynie, który miał przechadzać się nad brzegiem morza i ujrzeć tam dziecko, które próbowało przelać wodę z oceanu do wykopanego przez siebie dołka. Przedsięwzięcie to oczywiście było niemożliwe do zrealizowania.
Zostaliśmy obdarowani
23/2025 (1552) 2025-06-04

Zostaliśmy obdarowani

Rozmowa z dr Marią Miduch, teologiem, biblistką, hebraistką, autorką książki „Biografia Ducha Świętego”.

Nie mamy problemu, żeby wierzyć w istnienie Jezusa - przecież taki człowiek faktycznie chodził po ziemi! Ale już Duch Święty wydaje się nam kimś ulotnym, tajemniczym, wręcz oderwanym od rzeczywistości. Kim On właściwie jest?

No tak, Duch Święty może być tą z Osób Trójcy Świętej, która rzeczywiście dostarcza nam najwięcej problemu. Niby wiemy, że istnieje, wymieniamy Go, czyniąc znak krzyża, ale… jest jakiś nieuchwytny, jakiś ulotny. Chciałoby się powiedzieć: jak to Duch.
21/2025 (1550) 2025-05-22
Rozmowa z o. Wiesławem Dawidowskim OSA, krajowym dyrektorem Duszpasterstwa Migrantów i byłym prowincjałem Polskiej Prowincji Augustianów.
21/2025 (1550) 2025-05-22
O pomocy z nieba dla par pragnących dziecka - w rozmowie z Aleksandrą Zapotoczny, dziennikarką akredytowaną w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej, autorką książek o świętych i ich relikwiach - w tym najnowszej pt. „Cudowne krzesło świętej z Neapolu”.
Komentarze
Anna Wolańska

Domniemana wizja

Po „Zielonej granicy” świat sztuki (ma się rozumieć - wysokiej!) zaprezentował w warszawskim Teatrze Studio nową artystyczną rzeczywistość. Tym razem spektakl wyreżyserowany przez Piotra Pacześniaka na podstawie tekstu mieszkającego od kilku lat w Polsce Białorusina Mikity Iłinczyka „2049: Witaj, Abdo”. Z osadzonego w przyszłości (tytułowy rok 2049) przedstawienia można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. A głównie tego, że kudy tam niemieckim nazistom z II wojny do wspomaganego śpiewaniem „Pieśni Konfederatów Barskich” i cytowaniem „Kordiana” morderczego instynktu Polaków.
Leszek Sawicki

Krajobraz po bitwie

Od chwili zakończenia dwugodzinnej kadencji siódmego w historii III Rzeczpospolitej prezydenta w mainstreamowych mediach dyżurni eksperci tłumaczą, dlaczego Rafał Trzaskowski przegrał wyścig o Belweder. I choć na pierwszy rzut oka drugą w ciągu pięciu lat porażką włodarza Warszawy należałoby obciążać przede wszystkim włodarza Warszawy i jego nietuzinkowy sztab doradców, to - jak się okazuje - establishment każe szukać winnych zupełnie gdzie indziej. To, że pan Rafał samozwańczym prezydentem Polski był zaledwie 120 minut, jest wyłącznie winą głupiego i niewyedukowanego społeczeństwa.
Anna Wolańska

Wytłumaczył

Leszek Sawicki

Udajemy, że nie wiemy

Anna Wolańska

Złote ramy dzieciństwa

Diecezja
Wierność pieczęcią miłości
25/2025 (1554) 2025-06-17

Wierność pieczęcią miłości

14 czerwca w bialskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbył się II Diecezjalny Zjazd Ruchu Szensztackiego. W spotkaniu wzięło udział około 500 osób. Stało się ono okazją do modlitwy oraz pogłębienia więzi z Jezusem i Jego Matką.

W gronie zgromadzonych byli przede wszystkim członkowie Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, który jest częścią Ruchu Szensztackiego. Ten apostolat działa już w 38 parafiach naszej diecezji. Polega na tworzeniu 15-osobowych kręgów. Ich członkowie przez dwa dni w miesiącu goszczą w swoich domach wizerunek Matki Bożej Pielgrzymującej w formie tzw. kapliczki. Apostolat ma swoją duchowość. Jego ważną częścią są sanktuaria MBP.
Odbiera cześć nad Bugiem
25/2025 (1554) 2025-06-17

Odbiera cześć nad Bugiem

Nie można ograniczać jego działania do spraw przyziemnych; Antoni przede wszystkim głosił Chrystusa - zaznaczył w kazaniu podczas uroczystości odpustowej w Orchówku 13 czerwca ks. Artur Wojtkowicz.

Program kapucyńskiego dnia ze św. Antonim był bogaty: wypełniła go modlitwa oraz spotkanie czcicieli tego świętego franciszkanina, doktora Kościoła, na dziedzińcu klasztornym, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Uroczystość odpustową poprzedziła nowenna odprawiana w każdy wtorek. W tym szczególnym czasie wierni składali swoje intencje, prosząc św. Antoniego o pomoc i orędownictwo. 

24/2025 (1553) 2025-06-11
W dniach 20-22 czerwca w Pratulinie odbędzie się diecezjalne święto młodych. - Przed nami czas radości, modlitwy i budowania wspólnoty, bo taka jest idea festiwalu pn. Jerycho Młodych - zauważa ks. Radosław Piotrowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
24/2025 (1553) 2025-06-11
Tradycyjnie w czerwcu Kuria Diecezjalna Siedlecka ogłasza zmiany personalne. Kto zastąpi proboszczów odchodzących na emeryturę? Którzy księża zostaną przeniesieni na inne parafie?
24/2025 (1553) 2025-06-11
Dzisiaj szczególnie ważne jest, aby ksiądz głosił pełną naukę Jezusa. By nie traktował Ewangelii wybiórczo, według oczekiwań słuchających. Miłość do Jezusa nie pozwala tym, których On wybiera i obdarza sakramentem święceń, na głoszenie siebie -
23/2025 (1552) 2025-06-04
30 maja w bazylice mniejszej uroczyście obchodzono 200 rocznicę śmierci pierwszego ordynariusza naszej diecezji bp. Feliksa Łukasza Lewińskiego oraz 100 rocznicę śmierci ks. prałata Józefa Pruszkowskiego, zasłużonego kapłana i kronikarza Kościoła na Podlasiu. 
Region
Unijne miliony na A2
25/2025 (1554) 2025-06-17

Unijne miliony na A2

Ponad 63 km nowej autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską powstaje dzięki unijnemu wsparciu w wysokości 765 mln zł. Umowa podpisana 13 czerwca przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych to kluczowy krok w realizacji jednej z najważniejszych inwestycji drogowych we wschodniej Polsce. Odcinek ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Jak ogłosił podczas konferencji prasowej minister infrastruktury Dariusz Klimczak, inwestycja w autostradę A2 na odcinku Siedlce - Biała Podlaska otrzymała 765 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Całkowity koszt projektu przekracza 2,9 mld zł.
Nie ma takiej drugiej szkoły na świecie
25/2025 (1554) 2025-06-17

Nie ma takiej drugiej szkoły na świecie

Tysiące jej absolwentów w ciągu dekad rozsławiły polskie lotnictwo na świecie. A o dzisiejszym prestiżu uczelni świadczy niemalejąca liczba zgłoszeń młodych adeptów pilotażu. Szkoła Orląt w Dęblinie świętuje w tym roku 100 lat istnienia.

Obchody zostały zaplanowane na kilka dni. Wydarzenia ukazujące historię i tradycję Lotniczej Akademii Wojskowej zaproponowały zarówno uczelnia, jak i Muzeum Sił Powietrznych. Wystawy, prelekcje, koncerty i pokazy lotnicze przyciągnęły szerokie grono miłośników lotnictwa. Główne uroczystości odbyły się 13 czerwca na placu przed pomnikiem Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt. W oficjalnej części spotkania udział wzięli najwyżsi przedstawiciele władz państwa i wojska.

23/2025 (1552) 2025-06-04
W poniedziałek 26 maja mieszkańcy gminy zablokowali na dwie godziny DK nr 63, protestując przeciwko planowanej budowie wytwórni mas bitumicznych w Wiśniewie-Kolonii.
Kultura
Od Wilii po Bug
25/2025 (1554) 2025-06-17

Od Wilii po Bug

Udowadniacie państwo, że słowo ma wielką moc - taką, która potrafi zmieniać świat na lepszy - zwróciła się do ludzi pióra podczas uroczystej gali Międzynarodowego Trójstyku Literackiego prezes lubelskiego oddziału Związku Literatów Polskich Agnieszka Monika Polak.

Od 9 do10 czerwca we Włodawie gościli pisarze, poeci i regionaliści z Polski, Białorusi i Ukrainy. Czas spotkań twórczych obfitował w prezentacje poetyckie w trzech językach pogranicza, nie zabrakło spektaklu z udziałem lokalnych grup śpiewaczych i teatralnych, spaceru po nadbużańskim mieście, a także rozmów o literaturze i refleksji o współczesnym świecie. Głównymi organizatorami siódmej edycji wydarzenia byli: burmistrz Wiesław Muszyński, urząd miasta oraz lubelski ZLP, współorganizatorzy to Włodawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.
Między medycyną a literaturą
25/2025 (1554) 2025-06-17

Między medycyną a literaturą

12 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach gościła Ałbena Grabowską, pisarka, neurolog i autorka popularnych powieści, m.in. „Stulecie Winnych” czy serii „Uczniowie Hippokratesa”. Spotkanie miało nie tylko wymiar literacki, ale także osobisty, bo - jak się okazało - z regionem siedleckim autorkę łączą rodzinne korzenie.

Publiczność dopisała. Czytelnicy przyszli spotkać się z pisarką, której książki zdobyły nie tylko popularność, ale i szacunek za warsztat, wrażliwość i wielowymiarowe podejście do historii. Rozmowę poprowadziła Magdalena Sutryk. Nie zabrakło tematów dotyczących literackich inspiracji, przez wątki rodzinne, po wciąż aktualne pytania o historię i pamięć. Autorka od początku podbiła serca publiczności szczerością, humorem i niezwykłą elokwencją.
24/2025 (1553) 2025-06-11
Schola z parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie zachwyca nie tylko parafian. 1 czerwca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „schole młodsze” na 23 Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu.
24/2025 (1553) 2025-06-11
5 czerwca w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej była okazja do zapoznania się z najnowszymi pracami Urszuli Bydlińskiej.
23/2025 (1552) 2025-06-04
Przygotowany przez społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim spektakl z okazji dnia patrona szkoły został pokazany szerszej publiczności. „Klisze z życia świętego” wystawiono na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Historia
Z miłości do przeszłości
25/2025 (1554) 2025-06-17

Z miłości do przeszłości

Piotrek Besaraba ma 13 lat, jest harcerzem, lubi historię, a swoje zainteresowania realizuje w Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Niepodległa” z Białej Podlaskiej. Nasi czytelnicy znają go z okładki 22 nr. „Echa”.

Na zdjęciu zrobionym w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej podczas błogosławieństwa i odsłonięcia pamiątkowych tablic z nazwiskami księży naszej diecezji, którzy w XIX i XX w. ponieśli śmierć z ręki zaborców i okupantów, widać go pełniącego wartę. W stroju „z epoki”, z bronią i dumnie uniesioną głową Piotrek idealnie wpasował się w atmosferę tego doniosłego wydarzenia.
Ocalony przed zapomnieniem
25/2025 (1554) 2025-06-17

Ocalony przed zapomnieniem

11 czerwca w Rykach poświęcono nowy nagrobek Jana Kapusty Zaniewskiego ps. Ulina. - Dziś spłacamy dług wdzięczności i dajemy młodzieży przykład, że warto kochać ojczyznę - mówił przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej.

Historykom lubelskiego oddziału IPN udało się odszukać miejsce pochówku jednego z bardziej zasłużonych żołnierzy niezłomnych ziemi ryckiej. Dzięki pomocy finansowej IPN, powiatu ryckiego i gminy Ryki zaniedbany grób na cmentarzu parafialnym odbudowano i oznaczono. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele IPN, samorządowcy, młodzież ze szkół, w tym kadeci z Zespołu Szkół w Sobieszynie-Brzozowej oraz mieszkańcy Ryk.

24/2025 (1553) 2025-06-11
W „leśnym sanktuarium” w Turowie od wielu lat w pierwszą niedzielę czerwca odbywa się uroczysty odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona tego miejsca.
24/2025 (1553) 2025-06-11
Wizję, która zapoczątkowała kult Najświętszego Serca Jezusa, ilustrują dzieła malarskie wielu artystów. Znajdujemy je również w naszych kościołach diecezjalnych.
23/2025 (1552) 2025-06-04
Będzie formą oporu przeciw amnezji narodowej i wezwaniem do młodych, by czcili swoich bohaterów. W Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego odsłonięto mural poświęcony mjr. Marianowi Bernaciakowi „Orlikowi”.
Rozmaitości
Ruch to zdrowie – w każdym wieku
25/2025 (1554) 2025-06-17

Ruch to zdrowie – w każdym wieku

Rozmowa z dr n. med. Małgorzatą Pabiś, specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Panuje ogólna opinia, że nie ma granicy wieku, dla której aktywność fizyczna byłaby niemożliwa i nie przynosiła korzyści. Czy tak jest w istocie?

Zdecydowanie tak. Współczesna nauka potwierdza, że aktywność fizyczna przynosi korzyści w każdym wieku, nawet bardzo zaawansowanym. Oczywiście jej forma i intensywność powinny być dostosowane do indywidualnych możliwości, ale zasada pozostaje niezmienna - ruch to zdrowie.
Chętne i skuteczne
25/2025 (1554) 2025-06-17

Chętne i skuteczne

Koła gospodyń wiejskich to prawdziwy fenomen. Te, które działają od lat, nadal zaskakują aktywnością, ale powstają też nowe i w niczym nie ustępują tym z tradycjami.

Jednym z młodszych jest KGW z Małaszewicz Małych. Osobom je tworzącym, bo należą do niego i panie, i panowie, a prezesem jest sam sołtys, przyświeca chęć integracji lokalnej społeczności. - Jesteśmy świadomi, że w dzisiejszych czasach trudniej nawiązuje się sąsiedzkie relacje i chcieliśmy temu zapobiec - mówi Marlena Romaniuk z KGW w Małaszewiczach Małych, podkreślając, że głównym założeniem stała się chęć wykorzystania potencjału mieszkańców i dania im przestrzeni do działania czy dzielenia się doświadczeniami i talentami.
24/2025 (1553) 2025-06-11
Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Moniką Białecką z Zakładu Farmakokinetyki i Terapii Monitorowanej Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM w Szczecinie.
24/2025 (1553) 2025-06-11
Topinambur jest bardzo łatwy w uprawie, szybko się rozrasta i dobrze znosi zmienne warunki klimatyczne, a mimo to nadal jest mało znany.
23/2025 (1552) 2025-06-04
Trwa sezon lęgowy bocianów, które wróciły do Polski z zimowisk. Co robić, gdy zobaczymy młode pisklę poza gniazdem? Czy interweniować, kiedy bocian nie lata?B
23/2025 (1552) 2025-06-04
Alergia i astma - te pojęcia są mylone lub używane zamiennie. A dotyczą dwóch chorób. Główna różnica między nimi polega na tym, że alergia nie przyczynia się do uszkodzeń w układzie oddechowym, inaczej jest w przypadku astmy.
Sport
Najpierw dzieci i młodzież
25/2025 (1554) 2025-06-17

Najpierw dzieci i młodzież

Powraca temat finansowania sportu. Siedleccy radni - zwłaszcza w obliczu trudnej sytuacji finansowej miasta - chcą wspierać te kluby, które stawiają na rozwój młodych mieszkańców miasta.

Dyskusję wywołała informacja o starcie siedleckiej drużyny młodzieżowej koszykówki kobiet w lidze podlaskiej, a nie mazowieckiej. Przyczyna: podlaska jest sporo tańsza niż mazowiecka, a miasto nie ma pieniędzy. Radna Bożena Uziębło przypomniała, że Siedlce stoją przed decyzją o dalszym finansowaniu klubów, bo kończy się trzyletnia umowa na finansowanie sportu w mieście.
Czas podsumowań
25/2025 (1554) 2025-06-17

Czas podsumowań

Podlasie Biała Podlaska zakończyło sezon 2024/2025 w III lidze (grupa IV) na 9 miejscu w tabeli, zdobywając 50 pkt w 33 meczach.

Bilans drużyny to 14 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek, a łączny bilans bramkowy wyniósł 57:41. To wynik, który świadczy o stabilnej grze, szczególnie w defensywie, oraz o potencjale, jaki przy odpowiednich wzmocnieniach może pozwolić na walkę o wyższe cele w kolejnym sezonie. Gra na własnym stadionie dała drużynie aż 9 zwycięstw z 16 meczów domowych, tylko raz zeszła ona z boiska pokonana. Bilans bramek w Białej Podlaskiej to 34 zdobyte i 15 straconych, co przełożyło się na średnią ponad 2 pkt na mecz.
23/2025 (1552) 2025-06-04
Piąta edycja Biegu na żywioł zgromadziła 1 czerwca na Międzyrzeckich Jeziorkach 360 małych zawodników z miasta i okolic gotowych pokonać swoje lęki i słabości. Trasa była wyczerpująca, ale wszyscy dali radę.