Kultura
Źródło: MS
Źródło: MS

Modnie i charytatywnie

Najnowsze trendy w modzie, zarówno dla pań, jak i panów, można było zaobserwować podczas V Siedleckiego Wieczoru Mody, który odbył się 20 listopada w sali „Orchidea”.

Podczas niego zaprezentowano odzież i obuwie, które dostępne są w siedleckich salonach. I tak na wybiegu można było podziwiać panie ubrane w zwiewne, podkreślające kobiecość i umiejętnie łączące różne style ubrania nowej na polskim rynku marki „Mohito”. Do kobiet w młodym wieku skierowana była natomiast kolekcja firmy „Reserved”. W prezentowanej przez modelki odzieży każda z pań powinna czuć się elegancko, szykownie, a momentami też awangardowo. Oprócz strojów można było podziwiać torebki oraz biżuterię tej marki.

Nie zapomniano również o panach. Jesienno-zimowa kolekcja firmy „Reserved” ma na celu podkreślić ich indywidualizm i odpowiadać na codzienne potrzeby. Modele zaprezentowali więc stroje, które były mieszanką elegancji, jak i sportowego luzu. Dystyngowanych panów można zaś było obejrzeć podczas prezentowania garniturów, płaszczy, koszul i obuwia z salonu mody męskiej Artura i Beaty Kozieł. Najwięcej emocji wśród pań wywołała natomiast kolekcja firmy „Ochnik”. Modelki wystąpiły ubrane w skórzane kurtki, płaszcze oraz futra z najnowszej kolekcji firmy, które powstały przy współpracy ze znaną projektantką Violą Śpiechowicz. Panom natomiast oddech odebrała prezentacja bielizny firmy „Triumph”, której jesienno-zimowa kolekcja charakteryzuje się połączeniem szyku i gracji z komfortem.

Oprócz pokazu mody można było także posłuchać duetu skrzypcowego pań „Queens of violins” oraz recitalu Agnieszki Rejtczak. W trakcie wieczoru odbyła się również aukcja charytatywna. Przedmiotem licytacji stały się dwa medaliony z brylantem przekazane przez Grzegorza Cichego oraz Jarosław Oleszczuka z firmy „Olimpex” (organizatora Siedleckiego Wieczoru Mody). Pierwszy z medalionów został wylicytowany przez Andrzeja Woroszyło za kwotę 5,5 tys. zł, natomiast drugi trafił do rąk Moniki Brochockiej za kwotę 5 tys. zł. Dochód z licytacji został w całości przekazany na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.

Głównym sponsorem V Siedleckiego Wieczoru Mody była HONDA Wyszomirski, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Kinga Ochnio