< Powrót
Zaproszenie na wystawę

Zaproszenie na wystawę


Odbędzie się ona 27 kwietnia, niezmiennie przy ul. Kazimierzowskiej 21. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na 10.00. Zakupy będzie można robić do 17.00.

 

Co w programie?

– Tradycyjne oferty handlowe i usługowe firm działających dla rolnictwa, kiermasz kwiatów, cebul, bylin, traw, drzew owocowych i ozdobnych – te stoiska będą najliczniej reprezentowane. Nie zabraknie również producentów zdrowej polskiej żywności prosto od rolnika – jak zwykle licznie zaprezentują się sprzedawcy miodów, tradycyjnego pieczywa i serów, produktów ziołowych i soków. A ponadto: wystawa wyrobów rękodzieła ludowego, stoiska gospodarstw ekologicznych, prezentacja pasiek pszczelich, prezentacja gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, quizy i konkursy z nagrodami dla uczestników. Będzie też można skosztować wspaniałych produktów przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, a czas odwiedzjącym umilać będą występy lokalnych zespołów artystycznych. Odbędzie się także degustacja tradycyjnych wędlin od rodzimego producenta. Poza atrakcjami kulinarnymi zapewnimy też cenną porcję wiedzy dla zainteresowanych nie tylko rolniczą tematyką – informuje Tomasz Kondraciuk, kustosz wystawy.

 

#KupujŚwiadomie

Nowością tegorocznej wystawy będzie degustacja (w trakcie trwania całej imprezy) produktów regionalnych w ramach akcji #KupujŚwiadomie. Do smakowania wystawiane będą wyroby wędliniarskie, pieczywo oraz sery. – Akcja koordynowana jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego. A prezentowane produkty będą pochodziły z gospodarstw, które są w systemie rolniczego handlu detalicznego. #KupujŚwiadomie to inicjatywa, która ma przekonywać m.in. klientów do kupowania produktów rolnych i rolno-spożywczych bezpośrednio od producentów, prosto z gospodarstw, by wybierać te, które zostały wyprodukowane w naszym kraju i z rodzimych surowców. Mamy dobrą polską żywność, wybieranie jej podczas decyzji zakupowych wspiera rozwój naszej gospodarki i naszych przedsiębiorców. Akcja ma też zachęcać polskich producentów żywności do uczestnictwa w systemach jakości, bo konsumenci zwracają uwagę na oznaczenia i certyfikaty żywności – przekonuje pracownik MODR-u.

 

Rodzinna atmosfera

Jak podkreśla T. Kondraciuk, „Wiosna na polu i w ogrodzie” to nie tylko bogata oferta targowa, ale także okazja do rozmów i spotkań z doradcami oraz rodzinno-sąsiedzkiej integracji. – Targi stały się pomostem, na którym spotykają się: producenci, kupujący, rolnicy, ogrodnicy-amatorzy, działkowcy. Wystawa to odpowiednie miejsce i czas na wymianę doświadczeń, nawiązanie współpracy oraz uzyskanie cennych informacji oraz porad z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich od specjalistów dyżurujących w punktach konsultacyjnych MODR-u, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Nadleśnictwa Siedlce, KOWR-u oraz wielu innych instytucji działających na rzecz rolnictwa – zauważa kustosz. I dodaje: – Wystawa jest cykliczną imprezą organizowaną od 17 lat, na stałe wpisaną do kalendarza wydarzeń. Ma ona duże znaczenie nie tylko dla miasta, ale i regionu. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno przedsiębiorców, jak i zwiedzających. Na przestrzeni lat obserwujemy, że wystawa stała się imprezą rodzinną, gościmy bowiem stałych wystawców, przychodzą tu mieszkańcy z całymi rodzinami, by móc spędzić z nami czas i przy okazji kupić zdrowe artykuły żywnościowe, sadzonki i inne materiały. Wiosna to przecież idealny czas na dekorowanie tarasów, balkonów, ogrodów. A nasza oferta jest bardzo bogata, kompleksowa!

Wystawcy mogą zgłaszać chęć udziału w imprezie jeszcze do 18 kwietnia. Karta zgłoszeń dostępna jest na stronie internetowej MODR-u.

IZU