W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościła wystawa objazdowa pt. „Miłosz. Miejsca, ludzie, wiersze”. Oglądali ją uczniowie miejskich szkół oraz mieszkańcy.
Kilka dni temu rozpoczęła się kampania społeczna „Nie przemycaj”. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Izba Celna. Przez kilka tygodni funkcjonariusze będą nas przekonywać, że przemyt jest przestępstwem.
To była nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. Nic dziwnego, że nie zabrakło chętnych, by 18 i 19 czerwca podziwiać piękne, zabytkowe auta. A wszystko za sprawą II Siedleckiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych Mrowisko 2011.
Pamiętam kazanie pewnego księdza z Ostrej Bramy. Dotyczyło ono słów św. Pawła, w których wyliczał, ile wycierpiał dla Chrystusa: niebezpieczeństwa, kamienowanie, biczowanie, obelgi… Ów kapłan spokojnym głosem tłumaczył, że „świętego Pawła topili, biczowali, kamienowali… Znaczy się, doświadczony był”.
Ciągle jeszcze brzmią w uszach niektórych, a jeśli brać pod uwagę dziennikarzy, to nawet więcej niż niektórych, słowa polskiego premiera, który w czasie „urodzinowego spotkania w gdańskiej hali był stwierdził, że jego rząd nie będzie bał się związkowców, ani klękał przed księdzem.
Bycie niepełnosprawnym oznacza często izolację od społeczeństwa i zmaganie się z problemami napotykanymi w codziennym życiu. Przełamywaniem barier, a tym samym integracją osób niepełnosprawnych i zdrowych, zajmuje się działający w Siedlcach Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej, który obchodzi 10-lecie swojego istnienia.
Na czym polega ojcostwo? Czy łatwo dziś być ojcem? Gdzie szukać sił, by mądrze wychowywać dzieci - mówi Józef Augustyn, jezuita, autor publikacji poświęconych ojcostwu, redaktor naczelny kwartalnika „Życie Duchowe”.
Rok 1826 dla niektórych mieszkańców Podlasia był rokiem ważnych inwestycji, ale także wykorzystaniem nowych udogodnień w życiu. Prot Lelewel, zwolniony z więzienia, uruchomił gorzelnię, która do przetwórstwa używała żyta.