Źródło: M
Źródło: M

Spokojna Ósemka

Zespół z Siedlec już w play-offach o miejsca 1-4, Wilga blisko pełnego sukcesu w Ostrołęce.

Ósemka – Armat 3:0

Konfrontacja z Armatem, tak jak większość sympatyków przypuszczała, nie sprawiła Ósemce problemów. Siedlczanie zwyciężyli zdecydowanie, tocząc wyrównany bój jedynie w początkowych fragmentach setów, kiedy to goście z Kozienic byli jeszcze pełni nadziei, że uda się coś ugrać. Gdy Ósemka zaczęła dobrze zagrywać, kończyć ataki, a także skutecznie ustawiać blok, bezradni kozieniczanie nie potrafili znaleźć na to recepty. Wobec powyższego siedleccy siatkarze zgarnęli trzy punkty dające im miejsce w pierwszej czwórce.

Pekpol – Wilga 3:2

Jak zastosować siatkarskie porzekadło mówiące, że jeśli, prowadząc 2:0, nie wygrasz 3:0, to przegrywasz 2:3, pokazali siatkarze Wilgi Garwolin w meczu z Pekpolem. Kapitalna postawa podopiecznych Jakuba Sokołowskiego w dwóch pierwszych setach sprawiła, że garwolinianie wygrali je ku zdziwieniu miejscowych kibiców. W trzeciej partii, przy stanie 24:23, Wilga za szybko uwierzyła, że jest już po meczu. Gospodarze sprężyli się i zwyciężyli 27:25. To był przełomowy moment spotkania. Pekpol, idąc za ciosem, wygrał czwartego seta, a w piątym nie pozostawił garwolinianom żadnych złudzeń, zwyciężając do 9.

II liga mężczyzn, gr. 3

16 kolejka:

Ósemka Siedlce – KKS Armat Kozienice 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Ósemka: Milewski, Kuczko, Krzaczek, Jesień, Hachuła, Łęgowski, Kołodziej (libero) oraz Bieliński, Kodrzycki, Małek. Trener: Nowak.

Pekpol Ostrołęka – GTS Wilga Garwolin 3:2 (23:25, 22:25, 27:25, 25:20, 15:9)

Wilga: Żyłkowski, Szyćko, Żuber, Górecki jr, Wykowski, Rząca, Łuczka (libero) oraz Postek, Pruski. Trener: Sokołowski.

Pozostałe wyniki: AS Volley Białołęka – SKF Legia Warszawa 3:2, AZS UW Warszawa – AZS UWM II Olsztyn 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Czarni Radom 1:3.