Źródło: K
Źródło: K

Wola w zasięgu

Siedlczanie pewnie pokonali Armat. Wilga urwała punkt liderowi, co Ósemce pozwoliło zmniejszyć dystans do lidera.

Ósemka – Armat 3:0

To miało być  spotkanie, w którym gospodarze chcieli łatwo zagarnąć 3 punkty. Swój cel osiągnęli, chociaż musieli oddać seta rywalowi z Kozienic. Pierwsze dwa sety od początki do końca toczyły się przy przewadze gospodarzy. Ósemka była lepsza pod każdym względem, mimo że ambitnie grający goście próbowali walczyć, pokazując kilka niezłych zagrań. Nieco zdekoncentrowani łatwymi wygranymi w pierwszych dwóch setach gospodarze spuścili z tonu (popełniając sporo błędów w przyjęciu i odbiorze) i Armat triumfował do 17. W czwartej kwarcie podrażnieni siatkarze z Siedlec zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w ataku i bloku i rozbili kozieniczan do 15. W zespole z Siedlec wyróżnili się Oskar Dziewit i Piotr Świerżewski. Udany debiut miał też wypożyczony do końca rozgrywek z MKS MDK Warszawa junior, liczący 208 cm wzrostu, Bartosz  Krzysiek.

Wilga – MOS Wola 2:3

Garwolinianie urwali punkt liderowi, będąc nawet blisko wygranej. Pierwszy set był bardzo dobry w ich wykonaniu i odnieśli pewne zwycięstwo. W drugim gospodarze dalej grali bardzo dobrze – prowadzili już 23:20. Niestety, przegrali na przewagi do 25. Kolejny set był ponownie dla Wilgi. Przy dobrej grze całego zespołu zakończył się wygraną do 21. To dawało szansę na końcowy sukces. Niestety, w czwartej partii gospodarze przegrywali już 3:16, potem odrobili trochę strat, ale ulegli przeciwnikom do 16. Tie-break zaczął się pod dyktando MOS-u Wola. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu (goście prowadzili 13:8), Wilga doprowadziła do stanu 12:13, potem było jeszcze 13:14.  Siatkarze z Warszawy potrafili jednak wygrać kolejną piłkę i ostatecznie pokonali gospodarzy 3:2. W dobrze grającej ekipie szczególnie podobali się Jakub Sokołowski i grający po raz kolejny znakomite spotkanie Barnaba Grelecki.

II liga mężczyzn, grupa III

11 kolejka:

Ósemka Elmo Siedlce – Armat Kozienice 3:1 (22, 22, -17, 15)

Ósemka: Jackowicz, Guindo, Pierzchalski, Dziewit, Świerżewski, Szataniak oraz Kołodziej (libero), Auguścik, Krzysiek. Trener: Wójcik.

Wilga Garwolin – MOS Wola Warszawa 2:3 (22,-25,21,-16,-13)

Wilga: Sokołowski, Grzelecki, Godlewski, Rząca, Szyćko, Postek oraz Łuczka (libero), Lewandowski, Postek, Drabkowski. Trener: Sokołowski.

Pozostałe mecze:

Ślepsk Augustów – Pekpol Ostrołęka 3:0, AZS UWM II Olsztyn – Stoczniowiec Gdańsk 3:1

Legia Warszawa – MKS Pruszcz Gdański 3:0