Oddać troski Bogu
Na tegoroczny dzień skupienia w kościele Najświętszego Serca Jezusowego przyjechało około 120 pań, m.in. z Lublina, Radzynia Podlaskiego, Sławatycz, Wytyczna, Urszulina i Starego Brusa.
Spotkanie rozpoczęła konferencja „Oddać troski Bogu – jak przestać się zamartwiać?”, którą wygłosił ks. dr J. Wyrozębski. Zachęcał do przeżywania macierzyństwa bez poczucia winy i nadmiernego zamartwiania się. Podkreślił, że każda mama jest powołana do wyjątkowej misji, a błędy z przeszłości nie powinny prowadzić do nieustannego oskarżania siebie. – To, co można zrobić dla swoich dzieci, to przede wszystkim dawać im świadectwo wiary, a nie moralizować i pouczać – wskazał. Przywołał słowa Jezusa z Ewangelii św. Marka: „Kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”. ...
Joanna Szubstarska