Kultura
Źródło: C
Źródło: C

Mity, legendy, baśnie

6 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbyło się spotkanie mikołajkowe połączone z rozstrzygnięciem konkursu literackiego „Mity, legendy, baśnie o Siedlcach”. Na konkurs wpłynęły 64 prace.

Przybyłą na spotkanie młodzież powitał dyrektor placówki Mariusz Orzełowski. Spotkanie rozpoczęły wiersze, które powstały w czasie Młodzieżowego Kiermaszu Literackiego 2013. Po prezentacji utworów jury konkursu w składzie: przewodniczący – Krzysztof Tomaszewski, członkowie – Aleksandra Dmowska, Paulina Peciak i Włodzimierz Korolczuk, wręczyło nagrody. Zdobywcami dwóch pierwszych zostali: Marcin Mularczyk z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach i Marlena Wójcik z Zespołu Oświatowego w Kisielsku. Przyznano również dwie drugie nagrody, a otrzymały je: Julia Czarnocka ze Stoku Lackiego i Paula Wyrębek z PG w Domanicach Kolonii. Trzecią nagrodę odebrała Iga Rozbicka z PG nr 6 w Siedlcach.

Nagrodę „Echa Katolickiego” wręczono Piotrowi Rosie z Kisielska. Dwie nagrody ufundował prezes Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej; jedna z nich trafiła do Piotra Rosy, a druga do Kacpra Maruchy z Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim. Jury przyznało też trzy wyróżnienia. Nagrodzone nimi uczestniczki konkursu to: Klaudia Patralska z Koszewnicy, Olga Zdanowska z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żółkiewskiego w Siedlcach oraz Dominika Szyszkowskiej z siedleckiego PG nr 6.

Całość spotkania uatrakcyjniły występy Magdy Solnicy, Agnieszki Skup i Magdy Kniotek, które przypomniały znane szlagiery muzyki polskiej i zagranicznej, oraz utwory na akordeonie w interpretacji Konrada Wiśniewskiego.

Włodzimierz Korolczuk