Opinie
Źródło: HAH
Źródło: HAH

Nie jesteśmy pętakami, tylko partnerami

Nie jesteśmy koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, ale ich partnerem - stwierdził Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność. - Dzięki temu w rok udało się zrobić więcej, niż przez wcześniejszych osiem lat - dodał.

Piotr Duda przyjechał 11 lutego do Siedlec, aby wziąć udział w uroczystości nadania jednemu z rond imienia Zbigniewa Romaszewskiego - wieloletniego działacza Solidarności walczącego o prawa obywatelskie i pracownicze. - Ten wspaniały pomysł działaczy siedleckiej Solidarności pokazuje ich pozytywne podejście do pamięci o osobach, które wpisały się w historię naszej ojczyzny, szczególnie w aspektach prospołecznych - przyznał przewodniczący związku.

Szef Solidarności odwiedził Siedlce po raz drugi. Pierwszy raz gościł w mieście kilka lat temu na zaproszenie organizacji międzyzakładowej Mostostalu. – Były to czasy innych, liberalnych, rządów w naszym kraju. Wtedy rozmawialiśmy o tym, jak zapobiec podwyższeniu wieku emerytalnego i doprowadzić do tego, aby Kodeks pracy nie był tak liberalny – przypomniał P. Duda. – Dziś, po tej wspaniałej uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, była okazja do spotkania się z członkami Solidarności, aby porozmawiać o problemach, które nas nurtują, o tym, co udało się zrobić wspólnie z prospołecznym rządem, jakim jest Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił przewodniczący.

P. Duda przyznał, że przez miniony rok udało się zdziałać więcej w kwestii zagadnień z zakresu polityki społecznej niż przez ostatnich osiem lat. Do sukcesów zaliczył: przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, podwyżkę płacy minimalnej i płacy godzinowej, wprowadzenie klauzul społecznych do ustawy o zamówieniach publicznych czy prace nad zmianami o agencjach pracy tymczasowej. – Wiele pozytywnego dzieje się w obszarach prawa pracy. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł