„Gazeta Warszawska” z 17 lutego informowała, że feldmarsz. Dybicz w miejsce władz powstańczych woj. podlaskiego, które ewakuowały się do Warszawy, powołał nowe, podporządkowane rosyjskiej armii okupacyjnej.
W niedzielę, 25 września, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w katedrze siedleckiej, bp Zbigniew Kiernikowski wraz z kapłanami, osobami życia konsekrowanego, klerykami Wyższego Seminarium Duchownego i wiernymi świeckimi modlił się za śp. bp. Jana Mazura, upamiętniając trzecią rocznicę jego śmierci.
We wtorek, 27 września, w parafii św. Bartłomieja Apostoła Łaskarzewskiej odbył się pogrzeb śp. ks. kanonika Stefana Czarneckiego. Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowało 65 kapłanów.
W mieście powstanie spółdzielnia socjalna. W jej tworzenie włączyli się kierowcy pracujący niegdyś w PKS Biała Podlaska. Wniosek o rejestrację lada dzień trafi do KRS.
W Międzyrzecu ma powstać Międzynarodowa Akademia Kulinarna, która zamierza kształcić przyszłych szefów kuchni. Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym kraju.
Sformułowanie użyte w tytule weszło do „kanonu” polskiego języka politycznego dzięki byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie, który w jednym z programów „zaprzyjaźnionej telewizji” (słowa A. Wajdy) określił w ten sposób Krzysztofa Wyszkowskiego, dodając jeszcze inne ciepłe komplementy w stylu „wariat” czy „chory debil”.
Służba zdrowia to zagwozdka nie tylko sceny politycznej. To także temat dyskusji wielu spotkań i przypadkowych rozmów tzw. zwykłych ludzi. Kwestia jej sprywatyzowania niczym bumerang powraca na publiczne fora dyskusji.
Różaniec jest liną, która łączy ziemię z niebem. Pomaga nam, abyśmy nie zgubili się na drodze do wieczności. Można mówić o nim długo, ale żeby odkryć jego prawdziwą wartość, trzeba najpierw wziąć go do ręki. Okazja właśnie się nadarza.
5 października w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. 2 października rozpoczyna się 67 Tydzień Miłosierdzia - w tym roku pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem Miłosierdzia”.
W niedzielę, 25 września, w Muzeum Południowego Podlasia otwarto wystawę zatytułowaną „Konie, jeźdźcy i zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku”. Wszystkie prezentowane obrazy są własnością bialskiej placówki.