Wyszukiwarka

Wyniki wyszukiwania (23289):

18/2024 (1497) 2024-05-02
Niemal 50 tys. zł stracił 66-latek, który uwierzył oszustom, że zgromadzone na jego koncie oszczędności są zagrożone.
18/2024 (1497) 2024-05-01
Rozmowa z ks. Andrzejem Gałką, krajowym duszpasterzem osób niewidomych i niedowidzących.

Niedawno gościł Ksiądz w Kodniu na rekolekcjach duszpasterzy osób niewidomych i niedowidzących. Podobały się Księdzu wschodnie rubieże Polski?

Na Podlasiu byłem już kilka razy, w samym Kodniu również. Jestem pod wrażeniem przede wszystkim tego, jak zmienił się Pratulin, który miałem okazję nawiedzić przed wielu laty. Piękny jest ten zakątek Polski. Czas, jaki tutaj spędziłem w tych dniach, też był dobry i piękny.
18/2024 (1497) 2024-05-01
Rozmowa z ks. Jakubem Bartczakiem, muzykiem mającym na koncie cztery hiphopowe płyty.

Co było w Księdza życiu pierwsze: Pan Jezus czy hip hop?

Zdecydowanie pierwszy był Jezus i wiara, którą wyniosłem z domu dzięki mamie i babci. Od dziecka lubiłem rozmawiać z Panem Bogiem, powierzałem Mu swoje problemy. Babcia przypominała mi i bratu o chodzeniu na niedzielną Mszę św., co w okresie dorastania różnie nam wychodziło, ale szliśmy: czasem na ostatnią Eucharystię, stawaliśmy gdzieś z tyłu, lecz byliśmy.
18/2024 (1497) 2024-05-01
W piątek 10 maja, o 10.00, w kaplicy pałacu arcybiskupów krakowskich odbędzie się pierwsza sesja trybunału w procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć, który tym samym zostanie oficjalnie rozpoczęty. Od tego momentu będzie jej przysługiwało miano sługi Bożej. Gdyby żyła dziś, miałaby 33 lata.

W Niedzielę Miłosierdzia abp Marek Jędraszewski podpisał edykt rozpoczynający proces beatyfikacyjny służebnicy Bożej Heleny Kmieć. Po przeprowadzeniu rozeznania i przygotowaniu potrzebnych dokumentów przez postulatora procesu ks. dr. Pawła Wróbla SDS oraz wyrażeniu przez Stolicę Apostolską nihil obstat edykt rozpoczyna oficjalny proces beatyfikacyjny.
18/2024 (1497) 2024-05-01
Uzależnienia to plaga naszych czasów. Najnowsze dane pokazują, że uzależniamy się coraz częściej, coraz szybciej i w coraz młodszym wieku, zaś profesjonalna pomoc nie jest łatwo dostępna.

Kiedy choruje jeden człowiek, cierpi cała rodzina. Tak jest również w przypadku uzależnień, bo są one niczym innym jak chorobą, bardzo często śmiertelną. Jak im pomóc? - Na pewno trzeba zrobić wszystko, by zapewnić tym osobom profesjonalną pomoc - podkreśla ks. Marek Dziewiecki, kapłan, psycholog, autor wielu książek i poradników. - Czasem to będzie trudne, bo im bardziej ktoś jest zaburzony, tym bardziej o tym nie wie.
18/2024 (1497) 2024-05-01
Przykazania kościelne zobowiązują nas do przystąpienia przynajmniej raz w roku do spowiedzi oraz do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Co o tym minimum mówi św. Jan Maria Vianney? Jego nauczanie o grzechach i sakramencie pokuty jest zaskakująco aktualne.

Swoją wiedzę o walkach duchowych, pokusach i konsekwencjach grzechu czerpał z gorliwej praktyki spowiedniczej. Kiedy trafił do Ars, które cieszyło się bardzo złą opinią, najpierw zaczął modlić się za swoich parafian. W ich intencji odprawiał też adoracje i surowo pościł.