Szlak wyprawy wiódł przez Gruzję, Turcję, Grecję, Albanię, Kosowo, Czarnogórę, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Słowenię oraz Chorwację. Prawie wszędzie poruszali się autostopem. Wspomnienia pozostaną w nich na długo.
Wielu księży było nie tylko kapelanami, ale wielokrotnie założycielami lub członkami zarządów OSP w swych parafiach. Najczęściej byli to duchowni, którzy, oprócz pracy duszpasterskiej, znajdowali czas na działalność społeczną.
Pogoda dopisała, a wraz z nią uczestnicy II Maratonu Nadbużańskiego Szlaku Rowerowego - „Stykiem granic”, którzy chcieli sprawdzić swoje siły i możliwości na dwóch kółkach.
W ostatnią niedzielę kwietnia mieszkańcy gminy Garwolin bawili się w Sulbinach na pikniku. Były koncerty, kabarety, konkursy i - oczywiście - inicjatywy proekologiczne.
Rodzice pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim stawili się na sesji rady miasta, aby wyrazić opinię na temat planowanego przez samorząd łączenia klas w liczniejsze oddziały.
Głównymi punktami bialskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja były uroczysty przemarsz, Msza św. i składanie kwiatów przy miejscach pamięci.
Mickiewicz zachwycał się urodą jej kwiatów, w Inwokacji do „Pana Tadeusza” pisząc: „gryka jak śnieg biała”. Ale dopiero prowadzone współcześnie badania właściwości tej rośliny pozwalają grykę zwyczajną (Fagopyrum esculentum) nazwać niezwykłą.
Wspólnota parafialna jest miejscem, gdzie rozwija się nasza wiara oraz pogłębia więź z Bogiem i drugim człowiekiem. Dokonuje się to przez słuchanie Słowa Bożego i celebrowanie liturgii - mówił podczas wizytacji parafii bł. Jana Pawła II w Sulbinach bp siedlecki Zbigniew Kiernikowski.