21 czerwca mieszkańcy ziemi ryckiej, trojanowskiej i okolic wspominali 80 rocznicę śmierci mjr. Mariana Bernaciaka.
W uroczystościach upamiętniających dowódcę 15 Pułku Piechoty Wilków AK wzięli udział miłośnicy historii. Miejsca związane z wyklętym odwiedzili motocykliści z Rajdu Katyńskiego i klubu „Wilczym śladem”. Pojawili się też m.in. reprezentanci Ruchu Obrony Granic i grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca partyzantów antykomunistycznych.