Kultura
Noc z radiem

Noc z radiem

Radiową nocą w Woli Okrzejskiej zakończono edukacyjną podróż po ciekawych, a nie zawsze dobrze znanych zakątkach ziemi łukowskiej.

Z propozycji Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego Orlik, przygotowanej na noc z soboty 13 na niedzielę 14 sierpnia, skorzystali miłośnicy krótkofalarstwa, literatury i historii, nie tylko z gminy Krzywda, ale nawet z Lublina, Warszawy czy Wrocławia.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu „Ziemia Łukowska – nasza mała ojczyzna jakiej nie znamy” rozpoczął skarbnik TPH „Orlik” Robert Wysokiński, który nawiązał do obchodzonego roku sienkiewiczowskiego oraz postaci niedawno zmarłego Antoniego Cybulskiego, wieloletniego dyrektora i twórcy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. O początkach radia i celach służby radioamatorskiej, a wszystko w miejscowym parku, opowiadali Michał Świder i Mariusz Ciszak SQ8JCB. Niezwykle atrakcyjne, szczególnie dla dzieci, były zabawy szermiercze mieczami Go-Now, które okazały się tak frapujące, że do wyjątkowych pojedynków zaangażowali się również starsi uczestnicy spotkania.

Po części praktycznej odbyły się projekcje filmów opowiadających o historii i bohaterach ziemi łukowskiej z okresu okupacji niemieckiej, a całość dopełniła multimedialna diaporama przyrodnicza Piotra Szewczyka „Tak blisko nas…” oraz ognisko.

Organizatorami nocnego spotkania byli TPH „Orlik” i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, wspierani przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Lokalną Grupę Działania „Razem ku lepszej przyszłości” i gminę Krzywda. 

JAG