12 czerwca w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej odbył się odpust ku czci św. Antoniego. Dopełnieniem uroczystości był Jarmark Antoniański.
Jak poinformował Główny Lekarz Weterynarii, Komisja Europejska potwierdziła wystąpienie klasycznego pomoru świń (CSF) w gospodarstwie utrzymującym prawie 16 tys. świń na Litwie, w powiecie Jonava, 100 km od polskiej granicy.
Niestrzeżony przejazd kolejowy na ul. Brzeskiej. Gwizd lokomotywy. Pisk nagłego hamowania. Trzask pękających szyb i miażdżonej karoserii samochodu - na szczęście to nie opis makabrycznego wypadku, a jedynie ćwiczenia w ramach programu „Bezpieczny Przejazd- Zatrzymaj się i żyj!”.
Tradycyjny już koncert na błoniach czy widowiska wodno-świetlno-muzyczne, które mieszkańcy mogli zobaczyć po raz pierwszy - to tylko niektóre z wydarzeń kulturalnych zorganizowanych w ramach Dni Siedlec.
Zakończył się cykl warsztatów projektu „Łapa - Międzyrzeckie Ślady Twórczości Młodzieżowej”. Przed nami przegląd twórczości i festiwal, który wyłoni najlepiej przygotowanych.
Zarząd województwa lubelskiego gotowy jest wyłożyć 2 mln zł na dokapitalizowanie bialskiego PKS-u. W zamian żąda, by pracownicy przedsiębiorstwa zgodzili się na szereg trudnych wyrzeczeń.
Poczucie sukcesu, radość i emocje towarzyszyły uczestnikom ceremonii oficjalnego otwarcia stadionu na siedleckich błoniach, która odbyła się 11 czerwca.
Byli i tacy Polacy, którzy nie angażowali się w bieżącą walkę polityczną, ale starali się służyć krajowi w inny sposób. Młody, 30-kilkuletni płk Ludwik Kicki, który nie mógł się pogodzić z wybrykami W.Ks. Konstantego, w 1821 r. wziął dymisję i osiadając na roli zasłynął w swych dobrach na Podlasiu jako autor śmiałych przedsięwzięć.