Na polskiej wsi wciąż pokutuje przekonanie, że krowa czy świnia nie czuje bólu. Bo bydle to tylko bydle, część inwentarza.
Komentarze
Rozmowa z prof. Mieczysławem Szostkiem z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chorób Klatki Piersiowej.
Lider w derbach regionu rozbił Huragan, łukowskie Orlęta pokonały pewnie Unię Bełżyce, Dwernicki przegrał z Lewartem.
Siedlecka Pogoń po zwycięstwie nad KP Piaseczno została mistrzem jesieni.
Rekordowa liczba prac fotograficznych, rysunkowych i malarskich napłynęła na IV edycję Konkursu Artystycznego im. Teresy Ocieszko, który w tym roku objął także diecezję siedlecką.
Czternaście kabaretów przez dwa dni bawiło publiczność zgromadzoną w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy. Szara rzeczywistość widziana oczami kabareciarzy nabrała barw.
Rok 1809 r. w Księstwie Warszawskim rozpoczął się karnawałem i balami. Natomiast po prawej stronie Wisły, poczynając od Radzymina, Kobyłki i Grzybowa, rozpościerała się jeszcze głucha noc niewoli.
Starsi pewnie pamiętają gromadne wyprawy do Warszawy po wałówkę. Były kartkowe lata 80, komuna mocno już stękała, gospodarka zwalniała, fabryki nie były w stanie wyprodukować nawet wystarczającej ilości durnego papieru toaletowego.
- Będziemy walczyć o każdy metr kwadratowy - zapowiada Marzenna Ilczuk, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych MSWiA. Jest przeciwna planom przejęcia przez Komendę Miejską Policji dwóch pięter budynku przy ul. Starowiejskiej, w którym znajduje się poliklinika MSWiA.
Daleko od…