Diecezja
Gotowi do służby
38/2023 (1466) 2023-09-19

Gotowi do służby

Moim marzeniem jest, aby Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży prowadziło młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. Aby każdy z nas powiedział, że nie „byłem”, ale „jestem gotów służyć Chrystusowi i Kościołowi” - mówił bp Grzegorz Suchodolski podczas obchodów 30-lecia KSM Diecezji Siedleckiej.

Pierwszym punktem uroczystości jubileuszowych była Eucharystia sprawowana w katedrze w piątek 15 września. W nawiązaniu do odczytanej Ewangelii, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, bp Kazimierz Gurda wskazał na gotowość do służby drugiemu człowiekowi i wspólnocie Kościoła. - Maryja zawsze była gotowa służyć Jezusowi w Jego dziele zbawienia człowieka. Gotowość Maryi stała się duchowym wymiarem wszystkich członków stowarzyszenia do służby Chrystusowi i człowiekowi - mówił biskup.
Słowem i muzyką
38/2023 (1466) 2023-09-19

Słowem i muzyką

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej to już 30 edycja zmagań, które na stałe wpisały się w kalendarz naszej diecezji.

W tym roku okrągły jubileusz muzycznych zmagań zbiegł się z 30-leciem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Bo za organizacją Hosanna Festival stoi właśnie diecezjalna KSM. Uroczystości rozpoczęły 15 września Eucharystią w parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz koncertem uwielbienia. Główna część festiwalu miała miejsce w niedzielę 17 września. Zanim uczestnicy przystąpili do konkursowych zmagań, wspólnie uczestniczyli o 10.00 w Mszy św. odprawionej w katedrze pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego. - Dzisiejsza niedziela jest trzecim dniem w naszej diecezji, kiedy przeżywamy jubileusz 30-lecia reaktywowania KSM.
37/2023 (1465) 2023-09-12
W piątek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, podczas dożynek w sanktuarium maryjnym w Woli Gułowskiej rolnicy całej diecezji dziękowali za plony.
37/2023 (1465) 2023-09-12
9 września w kodeńskim sanktuarium odbył się zjazd apostolatu „Złota Róża”. Na spotkanie formacyjno-modlitewne przybyło ponad pół tysiąca osób zaangażowanych w tę duchowość.
36/1464 2023-09-07
Św. Michał Archanioł całą swoją istotą objawia wielkość Boga i uczy wielbić Go zawsze - mówił ks. kan. Marek Kot w czasie nawiedzenia parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
36/1464 2023-09-07
2 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odbyła się III Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi przez ręce Maryi. Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy i formacji.
Rozmowy
Nie zmarnować entuzjazmu
38/2023 (1466) 2023-09-19

Nie zmarnować entuzjazmu

Rozmowa z bp. Grzegorzem Suchodolskim, przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Za nami kolejne Światowe Dni Młodzieży. Jakie refleksje towarzyszą Księdzu Biskupowi odnośnie do tego wydarzenia?

Przede wszystkim na nowo odkrywam młodzież. To bardzo ważny aspekt mojej posługi jako kapłana i biskupa. ŚDM dają mi możliwość bycia blisko młodego człowieka, który jest bardzo otwarty na poszukiwanie sensu, prawdy, życiowego powołania. Potrzebuje jednak przestrzeni do refleksji, gdzie dochodzi wewnętrzny głos Pana Boga, który każdego z nas zaprasza do rozeznania i realizacji konkretnego powołania. Odkrywanie młodych jest dla mnie wielkim darem. Druga refleksja wiąże się z tym, że ŚDM pokazały piękny, żywy, budowany na wzajemnych relacjach i otwarty na słuchanie Kościół.
Dbamy o bezpieczeństwo wschodniej granicy Polski
38/2023 (1466) 2023-09-19

Dbamy o bezpieczeństwo wschodniej granicy Polski

Rozmowa z premierem RP Mateuszem Morawieckim.

Panie Premierze, przed kilkoma dniami spółka polskiego przedsiębiorcy sprzedała udziały w autostradzie A2 francuskiemu funduszowi. Co to oznacza dla kierowców w kontekście opłat, a także planów budowy kolejnych odcinków autostrady A2?

Koncesje udzielone tym, którzy budowali autostrady w Polsce, powodują, że kierowcy jeżdżą bardzo drogo. Docierają do mnie informacje, że autostrada A2 między Koninem a Nowym Tomyślem jest jedną z najdroższych w Europie. Dlatego nasz rząd zaproponował, aby autostrady, na które państwo ma wpływ, czyli A2, A4 i częściowo A1 (na północ od Torunia), były bezpłatne dla kierowców. Zrealizowaliśmy to zgodnie z naszą obietnicą, można powiedzieć, że nawet przed czasem.
Opinie
Z głębokości!
38/2023 (1466) 2023-09-19

Z głębokości!

Przed nami jesień. Póki co jeszcze słoneczna, bardziej przypominająca lato niż szarobure, pozbawione słońca dni. Ale przyjdzie. Nieuchronnie. A wraz z nią depresje, smutki, chęć rezygnacji. Ale nie one są najgorsze.

Aldona z Jarkiem poznali się na pielgrzymce. Oboje zaangażowani w formację KSM-owską, aktywni w swoich parafiach. Pobrali się po czterech latach znajomości. W międzyczasie wstąpili na drogę neokatechumenalną - spotkania, katechezy, wspólne liturgie zaczęły znaczyć ich tydzień. Do tego praca w wolontariacie w hospicjum. To wszystko dawało im, jak sami mówili, niesamowitego „powera”. Jeszcze więcej czasu poświęcali Kościołowi, cieszyli się, gdy widzieli nawracających się ludzi. Czuli, że wchodzą na wyższy „level” przyjaźni z Chrystusem.
Sołtysi na medal
38/2023 (1466) 2023-09-19

Sołtysi na medal

Tomasz Bieniek z Żerocina oraz Stanisław Szałajko z Ryk zajęli dwa pierwsze miejsca w konkursie „Nasz sołtys”, a Teresa Mućka z Siedlisk otrzymała wyróżnienie.

Konkurs, który zorganizował samorząd województwa lubelskiego, miał pokazać najbardziej aktywnych liderów społeczności lokalnej i tym samym zachęcić do zaangażowania w inicjatywy na rzecz rozwoju sołectw. - To dla mnie ogromne zaskoczenie, bo konkurencja była bardzo duża - podsumowuje swoją reakcję na informację o wygranej T. Bieniek, którego do konkursu zgłosiło starostwo. On sam swoją przygodę z działalnością na rzecz lokalnej społeczności zaczął w 1995 r., kiedy został prezesem straży. - Jestem nim do dzisiaj, do tego w 1998 r. zostałem radnym, a od 2003 r. pełnię funkcję sołtysa - wylicza.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Od lat trwa spór o model edukacji i wychowania. Można powiedzieć, że w dużej mierze szkoła jest zakładnikiem opcji politycznych aktualnie sprawujących władzę.
36/1464 2023-09-07
Kultura, cywilizacja - wyprane z chrześcijańskiej antropologii, kryteriów dobra i zła, prawdy i kłamstwa - tracą punkt orientacyjny.
36/1464 2023-09-07
Po wojnie, gdy w kulcie Bożego miłosierdzia zaczęto dopatrywać się herezji, „bitwę” o Faustynę można było stoczyć tylko dzięki temu, że spowiednik, ks. Michał Sopoćko, polecił jej pisać „Dzienniczek”.
Kościół
Służyć Bogu i ojczyźnie gotów!
38/2023 (1466) 2023-09-19

Służyć Bogu i ojczyźnie gotów!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wprowadza młodych ludzi w dorosłość, pomaga stawać się dojrzałymi osobami z mocnym kręgosłupem moralnym, uczy życia z Bogiem i Kościołem. - A najlepszymi ewangelizatorami młodych są ludzie młodzi - mówi ks. Stanisław Chodźko, pierwszy diecezjalny asystent KSM Diecezji Siedleckiej, które obchodzi 30-lecie istnienia.

Bezpośrednim impulsem do odrodzenia i rozwoju KSM w diecezji była wizyta ad limina bp. Jana Mazura w Rzymie w styczniu 1993 r. Wówczas Ojciec Święty polecił polskim biskupom reaktywowanie KSM, które działało w Polsce jeszcze przed II wojną światową. Po powrocie z Rzymu bp Mazur usilnie zachęcał do założenia stowarzyszenia. Pierwszym diecezjalnym asystentem KSM mianował ks. Stanisława Chodźkę.
Pełna łaski i Boga
38/2023 (1466) 2023-09-19

Pełna łaski i Boga

Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida (Łk 1,30-32).

Maryja była wierną córką Izraela i tak jak wszyscy Jej rodacy oczekiwała na Mesjasza. Będąc wychowana w świątyni, na pewno znała proroctwa zapisane w Księdze Izajasza. Wiedziała, że Mesjasz narodzi się z młodej dziewczyny. Nie spodziewała się tylko jednego: że to Ona będzie Jego matką i że obietnice zawarte w Starym Testamencie będą spełniały się w Jej życiu. Przedziwny był Jej dialog z aniołem. Maryja nie odrzuciła tego, co od niego usłyszała. Przyjęła wszystko, co wypowiedział posłaniec z nieba.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Zaprzeć się siebie na drodze naśladowania Pana Jezusa oznacza odrzucić egoizm. Jak, skoro współcześnie na piedestały wynosi się miłość własną, a słowo „usłużny” nie ma nic wspólnego z „zasłużony”,więcej - jest synonimem słabości?
37/2023 (1465) 2023-09-12
Leśniańska Królowa jest tak maleńka, że z trudem rozróżnia się kontury jej postaci na wizerunku wtłoczonym w złote ramy. To właśnie u Niej unici czerpali siłę do mężnego znoszenia prześladowań. Dziś również wierni szukają tu wsparcia.
36/1464 2023-09-07
Byli zwykłą rodziną, która podczas II wojny światowej dała dowód niezwykłego bohaterstwa i niezłomności. Wiktoria i Józef Ulmowie zdecydowali się przyjąć pod swój dach żydowskich uciekinierów.
Komentarze
Anna Wolańska

Pod specjalnym nadzorem

Wcale nie tak dawne to czasy, kiedy rewolucją były radio, kino, telewizja, komputery i telefonia komórkowa.

Bieżący rok to pochód sztucznej inteligencji - komputerowego programu, któremu można zlecać do wykonania najróżniejsze zadania i z którym można nawet… porozmawiać. Premierze inteligentnego czatbota w listopadzie 2022 r. towarzyszyło wielkie zainteresowanie. Jedni zobaczyli w nim możliwość rozrywki, inni traktowali jak pomocnika w wielu sprawach, jeszcze inni znajdowali w nim towarzysza do zabicia samotności. Z upływem miesięcy sztuczna inteligencja wcale nie straciła na popularności - wręcz przeciwnie: notuje stały wzrost liczby użytkowników. I stale obok zachwytów - bo dokonuje analiz, przygotowuje grafiki, tworzy teksty - budzi przerażenie, gdyż z wielu zawodów może wyeliminować ludzi.
Ks. Paweł Siedlanowski

Upsss

Minione miesiące to wysyp doniesień, informacji na temat UFO, rzekomo potwierdzonych faktów spotkania niezidentyfikowanych obiektów, dziwnych postaci nie z tego świata, zeznań świadków i zapewnień, że Pentagon, US Navy, wielkie mocarstwa od dawna „wiedzą, ale nie powiedzą”.

Waszyngton jest w posiadaniu technologii pozaziemskiej. I w ogóle cywilizacji w kosmosie jest bez liku, a w 2023 r. - według przepowiedni niejakiego Bashara (bliżej nieokreślony pozaziemski byt - przekaźnikiem wiadomości od niego/niej jest mieszkaniec USA Darryl Anka) - świat dowie się prawdy. Cóż, poczekamy, zobaczymy. Niedawno w meksykańskim kongresie ufolog Jaime Maussan zaprezentował ciała obcych. Miały one zostać znalezione w Cusco w Peru i rzekomo liczą sobie po 1 tys. lat.
Leszek Sawicki

Taki klimat

Anna Wolańska

Oracze

Ks. Paweł Siedlanowski

Dokąd zmierzasz, szkoło?

Anna Wolańska

Nie dziwi nic?

Historia
Nie herb, ale szlachetna dusza
38/2023 (1466) 2023-09-19

Nie herb, ale szlachetna dusza

Rozmowa z Romanem Strusem, badaczem historii rodu Strusów i dziejów wsi Strusy w parafii Krześlin.

Rodzinne drzewo genealogiczne, strona internetowa Strusowie ze Strus (strus.org), publikacja o historii wsi Strusy i wkład w piękny jubileusz jej 600-lecia to niepodważalne dowody i Pańskiej tożsamości, i wielkiej dociekliwości…

Jakieś dziesięć lat temu znajomy ksiądz przesłał mi kopie kilku dokumentów dotyczących moich przodków. Zadziało to na moją ciekawość jak woda na młyn. Swoim dzieciom mówię, że gdyby w naszym domu zbić tynki, to oczyma wyobraźni można by na każdej z cegieł zobaczyć imię jednego przodków i członków jego rodziny z 15 pokoleń żyjących przed nami w Strusach. Ten dom odziedziczyłem po rodzicach, którzy dziedziczyli po swoich rodzicach, tamci po swoich i tak dojdziemy do początków XV w.
Na pamiątkę przybycia do miasta
38/2023 (1466) 2023-09-19

Na pamiątkę przybycia do miasta

W 1933 r. dla wojska zagospodarowano pobliskie koszary, które usytuowane były na wysokiej skarpie nad Bugiem, poza granicami miasta, w odległości ok. 1,5 km na północ od Włodawy. O tym wydarzeniu przypomniano 15 września.

Tego dnia odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu, który został wyeksponowany na ścianie wschodniej budynku mieszkalnego nr 10 przy ul. Czerwonego Krzyża, tuż przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Mural przedstawia żołnierzy 9 Pułku Artylerii Ciężkiej - jednego z rodzajów wojsk, które w okresie międzywojennym były w gotowości bojowej na terenie II Rzeczypospolitej. We Włodawie jednostka pułku stacjonowała od 1933 do 1939 r. Mural powstał dzięki dofinansowaniu ministra obrony narodowej otrzymanemu w ramach konkursu „Mur, ale historia Wojska Polskiego” Stowarzyszenie Bramy Pamięci Włodawa-Sobibór.
36/1464 2023-09-07
W dawnym budynku gospodarczym należącym do parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny znaleziono ciekawe dokumenty z lat II wojny światowej.
Region
Blisko polskiego rolnika
38/2023 (1466) 2023-09-19

Blisko polskiego rolnika

W sobotę 16 września na terenach sportowych Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyło się Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister rolnictwa Robert Telus, minister Henryk Kowalczyk, parlamentarzyści z senator Marią Koc, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. Współgospodarzem wydarzenia był starosta garwoliński Mirosław Walicki. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. polową koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, który w homilii podkreślił, że dzisiejsze święto ma wymiar nie tylko społeczny, ale przede wszystkim religijny, duchowy. - Wskazuje nam to odczytana Ewangelia.
Dwór w nowej odsłonie
38/2023 (1466) 2023-09-19

Dwór w nowej odsłonie

Stuletni dwór w Ostrówku został oficjalnie otwarty po remoncie. - Już niedługo znowu będzie tętnić tu życie, a ośrodek stanie się centrum kultury, sportu i turystyki, swoistą wizytówką gminy - podkreśla wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Tuż po symbolicznym przecięciu wstęgi, które miało miejsce w niedzielę 17 września, obiekt został poświęcony przez ks. Zbigniewa Nikoniuka, proboszcza parafii w Niwiskach. Składający się z parteru z użytkowym poddaszem dworek został zbudowany w 1923 r. Majątek w końcu lat dwudziestych XX w. był własnością Stanisława Lipińskiego. W ostatnich latach mieściły się tu mieszkania komunalne, jednak stan techniczny budynku był zły i wymagał pilnego remontu oraz przebudowy.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Radni siedleccy nie zgodzili się na sprzedaż należącej do miasta działki przy ul. Bema 19. - Z punktu widzenia biznesowego zbycie tej nieruchomości to byłby strzał w kolano - przekonywał Maciej Nowak, wieceprzewodniczący rady miasta.
36/1464 2023-09-07
To wydarzenie historyczne o ogromnym znaczeniu dla regionu - tak o rozbudowie suchego portu przeładunkowego w Małaszewiczach mówili politycy PiS.
36/1464 2023-09-07
Wojsko to nie tylko defilady, pokazy. To naprawdę ciężka służba. Najważniejszym zadaniem jest dla nas odsunięcie niebezpieczeństwa jak najdalej od naszej granicy.
Kultura
Nadbużańskie dziedzictwo
38/2023 (1466) 2023-09-19

Nadbużańskie dziedzictwo

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie to szansa na prowadzenie dialogu między trzema wyznaniami i kulturami, które wciąż inspirują.

Sztandarowa impreza powiatu przyciągająca do nadbużańskiego miasteczka turystów i osoby spragnione kultury odbyła się w dniach 15-17 września. Organizator festiwalu, tj. dyrekcja i pracownicy Muzeum-Zespołu Synagogalnego, zapewnili bogaty program artystyczny i edukacyjny. Obok koncertów, warsztatów, spektakli odbył się jarmark, były zabawy dla dzieci i animacje na Szlaku Trzech Kultur. Przez trzy dni można było podziwiać też instalację świetlną na deptaku i uliczne animacje, zwiedzić kościół św. Ludwika i klasztor oo. paulinów wraz z wystawą zbiorów, a także miasto wraz z przewodnikiem.
Zaczęło się od „Krajki”
38/2023 (1466) 2023-09-19

Zaczęło się od „Krajki”

Młoda, zdolna i pełna pomysłów. Tak w skrócie można opisać Marię Kossak, tegoroczną absolwentkę międzyrzeckiego liceum. To właśnie ona wniosła powiew świeżości na deski miejscowej sceny muzycznej. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce usłyszy o niej szersze grono odbiorców.

Przygoda z muzyką miała swój początek już we wczesnym dzieciństwie Marysi. Jak sama przyznaje, jej rodzinny dom w Zahajkach wypełniony był wspólnym śpiewaniem. - Gdy byłam mała, tata usypiał mnie i poprawiał humor przy pomocy harcerskich piosenek, np. ,,Krajki”. Mama również jest wokalnie utalentowana - opowiada Maria. - Jedną z moich ulubionych zabaw było wymyślanie utworów na poczekaniu i śpiewanie ich do zabawkowego mikrofonu z Hanny Montany.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” przed nami! W tym roku będzie klasycznie, współcześnie, komediowo i muzycznie - zapowiadają organizatorzy.
36/1464 2023-09-07
Pomysł, by zebrać i pokazać szkło powstałe na przestrzeni lat w hucie z Dubeczna, mieszkańcom bardzo się spodobał.
Rozmaitości
Znaleźć Bożą ścieżkę
38/2023 (1466) 2023-09-19

Znaleźć Bożą ścieżkę

Rozmowa z ks. Grzegorzem Suwałą, duszpasterzem kół gospodyń wiejskich diecezji siedleckiej.

Z dniem 1 lipca został Ksiądz duszpasterzem kół gospodyń wiejskich naszej diecezji. Zna Ksiądz to środowisko?

Z kołami miałem styczność w parafiach, w których posługiwałem, zwłaszcza że z reguły należą do nich osoby chętne do pomocy w parafii. W ogóle trzeba powiedzieć, w jaki sposób ksiądz biskup powziął myśl o tym duszpasterstwie. Zaangażowanie pań z kół zawsze widać podczas parafialnych misji ewangelizacyjnych odbywających się w naszej diecezji. Panie nie tylko zapewniają ewangelizatorom posiłek, ale też mocno zaznaczają swoją obecność, np. przez fakt, że to one często przyjmują znaki święte, przez modlitwę, nawet przez strój.
Dieta okienkowa nie dla wszystkich
38/2023 (1466) 2023-09-19

Dieta okienkowa nie dla wszystkich

Rozmowa z Paulą Gosą, dietetykiem Centrum Dietetycznego Online Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH-PIB w Warszawie.

W ostatnim czasie dużo mówi się o poście przerywanym. To bardzo modny ostatnio trend. Na czym polega?

Określenie „post” znane jest wszystkim. Okresy wstrzemięźliwości są istotnym elementem tradycji religijnych np. katolickiej (Wielki Post) czy muzułmańskiej (ramadan). Post często stosowany jest nie tylko w celach duchowych, ale też zdrowotnych. Wówczas okresy poszczenia trwają zazwyczaj od 12 godzin do nawet miesiąca i zakładają całkowite lub częściowe powstrzymywanie się od jedzenia czy picia.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Rozmowa z prof. Andrzejem Küblerem, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Badania i Leczenia Sepsy „Pokonać Sepsę”.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym za nami. Wystawa niezmiennie cieszyła się bardzo dużym powodzeniem - zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.
36/1464 2023-09-07
Ból głowy, zawroty, łzawienie oczu? To niekoniecznie musi być przemęczenie, a zatrucie środkami ochrony roślin.
36/1464 2023-09-07
Rozmowa z Małgorzatą Mazurek-Pawlik, pedagogiem, socjoterapeutką, edukatorem profilaktyki uzależnień, prezesem Fundacji Rozwoju i Edukacji „Skrzydła”.
Sport
Rozpoczęli sezon
38/2023 (1466) 2023-09-19

Rozpoczęli sezon

Nowy sezon rozpoczęli piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska i siatkarze PSG KPS Siedlce.

Na początek rywalizacji w Centralnej Lidze Seniorów bialski zespól prowadzony przez trenera Marcina Stefańca pokonał w derbowym meczu województwa lubelskiego Padwę Zamość 24:22. Czego można się spodziewać po występach bialskiej siódemki w bieżącym sezonie? To pytanie zadają sobie sympatycy tego zespołu. W drużynie przed nowym sezonem zaszły duże zmiany kadrowe. Zespół opuściło wielu podstawowych zawodników, którzy stanowili o jego sile, a na ich miejscu pojawili się przede wszystkim młodzi gracze, będący na dorobku w swojej przygodzie z piłką ręczną.
Nowy rozdział SEMP-a
37/2023 (1465) 2023-09-12

Nowy rozdział SEMP-a

Rozmowa z Rafałem Leszczyńskim, prezesem MKL SEMP Siedlce.

Dotychczas klub znany był ze szkolenia piłkarskiego młodzieży. W obecnym sezonie 2023/24 zgłosiliście do rozgrywek klasy B okręgu siedleckiego zespół seniorów. Wyniki, jak na razie, nie są optymistyczne.

To bodaj najmłodszy, jeśli chodzi o średnią wieku, zespół w rozgrywkach siedleckiej klasy B. Składa się z zawodników 17- i 18-letnich, jeszcze mało doświadczonych. Poczynania na boisku młodych piłkarzy wspierają dwaj nasi szkoleniowcy: znany w regionie Krzysztof Cabaj, grający w polu, oraz bramkarz Radosław Polak, również wcześniej występujący w wielu zespołach.
37/2023 (1465) 2023-09-12
Rozmowa z Robertem Dołęgą, prezesem i trenerem Olimpijczyka Łuków, byłym czołowym zawodnikiem naszego kraju, mistrzem świata w kategorii Masters.
36/1464 2023-09-07
Piłkarze Az-Bud Komarówka Podlaska udanie rozpoczęli rozgrywki w bialskopodlaskiej klasie okręgowej w sezonie 2022/23.
35/2023 (1463) 2023-08-30
25 sierpnia w Muzeum Regionalnym odbyła się konferencja prasowa w związku z przygotowywaną wystawą upamiętniającą 70-lecie sekcji hokeja w Siedlcach.