25 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
24-30 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Muzycznie i integracyjnie

12 lipca 2017 r.

Święto miasta


fot. ARCHIWUM

Kino w plenerze, „międzypokoleniowa potańcówka”, szereg atrakcji dla dzieci oraz koncerty znanych i lubianych gwiazd - to główne atrakcje Dni Łosic 2017. Trzydniowy cykl imprez startuje w piątek, 21 lipca.

Tegoroczne święto miasta zainauguruje o 20.30 III Łosickie Kino Plenerowe. Miejscem seansów zaplanowanych na piątkowy wieczór będzie miejska targowica. Z myślą o najmłodszych widzach zaprezentowana zostanie animacja „Trolle”. Tytułu filmu przewidzianego dla starszych odbiorców organizatorzy - jak na razie - nie zdradzają! W zamian zachęcają do śledzenia strony internetowej…

W sobotę, już od 20.00, plac targowy stanie się areną Międzypokoleniowej Potańcówki Miejskiej. Wspólną zabawę poprowadzi Grzegorz Tchórzewski. Lider zespołu Freestyle zaprosi też mieszkańców na koncert swojej formacji. Początek o 22.00. Wstęp wolny! Do udziału w muzycznej imprezie zachęcane są całe rodziny.

Cykl niedzielnych atrakcji rozpocznie… rywalizacja wędkarzy. Od 6.00 rano nad łosickim zalewem trwać będą otwarte spławikowe zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta i gminy.

Nie lada atrakcją programu przewidzianego na popołudnie jest parada zabytkowych i kultowych pojazdów. Do udziału w nietypowym pokazie organizatorzy zachęcają posiadaczy i maluchów, i polonezów, i wartburgów, i trabantów… Parada zabytkowych aut oraz motocykli wystartuje z ul. Piłsudskiego i przejedzie na plac miejskiej targowicy. Chęć udziału w rajdzie można zgłaszać do środy, 19 lipca, poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na adres: losice750@interia.pl.

Pół godziny później, tj. o 15.00, rozpocznie się trzygodzinna zabawa z animatorami Paradiso. W bloku zajęć integracyjnych przeznaczonych dla dzieci jest m.in.: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz zabawy sprawnościowe, tj. wieloosobowe narty, wyścigi w workach, i wiele innych atrakcji. Niedzielnej zabawie na świeżym powietrzu towarzyszyć będą popisy sceniczne. Przed publicznością wystąpią: Studio Piosenki Łosickiego Domu Kultury, Wiola Latus, zespół „Zakrze śpiewa”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz Grupa FolkFit Zumba.

 

…i koncertowa niedziela

Jako pierwszy z grona głównych gwiazd imprezy zaprezentuje się Tercet Egzotyczny - legenda polskiej muzyki rozrywkowej! Znak rozpoznawczy zespołu to - co potwierdzają fani grupy - pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna oprawa artystyczna. W ramach ponadpółwiecznej kariery Tercet nagrał 27 albumów i koncertował na całym świecie.

Wielką atrakcją, głównie dla młodszych odbiorców, okaże się z pewnością koncert Freaky Boys, duetu dwóch didżejów producentów założonego w 2011 r. Ich hit „Do białego rana” królował na polskich parkietach i youtubie, gdzie osiągnął liczbę aż 21 mln wyświetleń.

O 20.00 publiczność do wspólnej zabawy zachęci Mateusz Ziółko, pianista i wokalista, zwycięzca trzeciej edycji programu The Voice of Poland. Artysta jest także laureatem „SuperDebiutów” podczas opolskiego festiwalu. W październiku 2015 r. wspólnie z Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”. Rok później światło dzienne ujrzał jego singiel „W płomieniach” bardzo chętnie grany przez rozgłośnie radiowe.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Łosic będzie koncert Maleo Reggae Rockers. Grupa, której liderem jest Dariusz Malejonek, muzyk i społecznik, świętuje w tym roku 20 rocznicę powstania. W ciągu dwóch dekad istnienia zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 1 tys. koncertów niosących niezmiennie przesłanie pokoju, szacunku i wzajemnej miłości.

- Jednak obchody dni miasta i gminy to nie tylko koncerty. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko - zaznacza Dorota Kozłowska, kierownik do spraw kultury ŁDK. - Nie zapomnieliśmy również o dorosłych - dodaje, wskazując na przygotowane z myślą o starszej grupie mieszkańców m.in. stoiska gastronomiczne, reklamowe, handlowe… - Naszym zamiarem było przygotowanie programu imprezy tak, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Mamy tylko nadzieję, że dopiszą i pogoda, i Państwo! - podkreśla, zachęcając gorąco do wzięcia udziału w imprezie.

Organizatorem Dni Łosic jest urząd miasta i gminy wraz z Łosickim Domem Kultury.

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
W jednym miejscu
Jednego dnia w jednym miejscu spotkają się wszyscy, którzy chcą robić coś dla swojego otoczenia. Mowa o II Dniu Siedleckich Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 25 maja na pl. im. gen Sikorskiego.
więcej »
 

POLECAMY


Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
Jk 5, 9-12; Ps 103 (102), 1b-2. 3-4. 8-9. 11-12
Ewangelia:
Mk 10, 1-12

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR