21 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 7
15-21 lutego 2018r.

menu

NEWS

24 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się III Diecezjalny Kongres Różańcowy.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Muzycznie i integracyjnie

12 lipca 2017 r.

Święto miasta


fot. ARCHIWUM

Kino w plenerze, „międzypokoleniowa potańcówka”, szereg atrakcji dla dzieci oraz koncerty znanych i lubianych gwiazd - to główne atrakcje Dni Łosic 2017. Trzydniowy cykl imprez startuje w piątek, 21 lipca.

Tegoroczne święto miasta zainauguruje o 20.30 III Łosickie Kino Plenerowe. Miejscem seansów zaplanowanych na piątkowy wieczór będzie miejska targowica. Z myślą o najmłodszych widzach zaprezentowana zostanie animacja „Trolle”. Tytułu filmu przewidzianego dla starszych odbiorców organizatorzy - jak na razie - nie zdradzają! W zamian zachęcają do śledzenia strony internetowej…

W sobotę, już od 20.00, plac targowy stanie się areną Międzypokoleniowej Potańcówki Miejskiej. Wspólną zabawę poprowadzi Grzegorz Tchórzewski. Lider zespołu Freestyle zaprosi też mieszkańców na koncert swojej formacji. Początek o 22.00. Wstęp wolny! Do udziału w muzycznej imprezie zachęcane są całe rodziny.

Cykl niedzielnych atrakcji rozpocznie… rywalizacja wędkarzy. Od 6.00 rano nad łosickim zalewem trwać będą otwarte spławikowe zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta i gminy.

Nie lada atrakcją programu przewidzianego na popołudnie jest parada zabytkowych i kultowych pojazdów. Do udziału w nietypowym pokazie organizatorzy zachęcają posiadaczy i maluchów, i polonezów, i wartburgów, i trabantów… Parada zabytkowych aut oraz motocykli wystartuje z ul. Piłsudskiego i przejedzie na plac miejskiej targowicy. Chęć udziału w rajdzie można zgłaszać do środy, 19 lipca, poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na adres: losice750@interia.pl.

Pół godziny później, tj. o 15.00, rozpocznie się trzygodzinna zabawa z animatorami Paradiso. W bloku zajęć integracyjnych przeznaczonych dla dzieci jest m.in.: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz zabawy sprawnościowe, tj. wieloosobowe narty, wyścigi w workach, i wiele innych atrakcji. Niedzielnej zabawie na świeżym powietrzu towarzyszyć będą popisy sceniczne. Przed publicznością wystąpią: Studio Piosenki Łosickiego Domu Kultury, Wiola Latus, zespół „Zakrze śpiewa”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz Grupa FolkFit Zumba.

 

…i koncertowa niedziela

Jako pierwszy z grona głównych gwiazd imprezy zaprezentuje się Tercet Egzotyczny - legenda polskiej muzyki rozrywkowej! Znak rozpoznawczy zespołu to - co potwierdzają fani grupy - pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna oprawa artystyczna. W ramach ponadpółwiecznej kariery Tercet nagrał 27 albumów i koncertował na całym świecie.

Wielką atrakcją, głównie dla młodszych odbiorców, okaże się z pewnością koncert Freaky Boys, duetu dwóch didżejów producentów założonego w 2011 r. Ich hit „Do białego rana” królował na polskich parkietach i youtubie, gdzie osiągnął liczbę aż 21 mln wyświetleń.

O 20.00 publiczność do wspólnej zabawy zachęci Mateusz Ziółko, pianista i wokalista, zwycięzca trzeciej edycji programu The Voice of Poland. Artysta jest także laureatem „SuperDebiutów” podczas opolskiego festiwalu. W październiku 2015 r. wspólnie z Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”. Rok później światło dzienne ujrzał jego singiel „W płomieniach” bardzo chętnie grany przez rozgłośnie radiowe.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Łosic będzie koncert Maleo Reggae Rockers. Grupa, której liderem jest Dariusz Malejonek, muzyk i społecznik, świętuje w tym roku 20 rocznicę powstania. W ciągu dwóch dekad istnienia zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 1 tys. koncertów niosących niezmiennie przesłanie pokoju, szacunku i wzajemnej miłości.

- Jednak obchody dni miasta i gminy to nie tylko koncerty. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko - zaznacza Dorota Kozłowska, kierownik do spraw kultury ŁDK. - Nie zapomnieliśmy również o dorosłych - dodaje, wskazując na przygotowane z myślą o starszej grupie mieszkańców m.in. stoiska gastronomiczne, reklamowe, handlowe… - Naszym zamiarem było przygotowanie programu imprezy tak, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Mamy tylko nadzieję, że dopiszą i pogoda, i Państwo! - podkreśla, zachęcając gorąco do wzięcia udziału w imprezie.

Organizatorem Dni Łosic jest urząd miasta i gminy wraz z Łosickim Domem Kultury.

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o unitach


Już po raz 16 w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyła się premiera spektaklu nawiązującego do prześladowań i męczeństwa unitów, zatytułowanego „Są obok nas”. Jego scenariusz przygotowała Ewa Strok, która też wyreżyserowała spektakl. [fot. P. Stefaniuk]

FOTOGALERIA

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem


Na deskach sceny Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 19 zespołów w tym dwa z Białorusi i cztery z Ukrainy. Przyjechali śpiewacy m.in. z Wyryk, Woli Uhruskiej, Zabłocia, Kamienia czy Dorohuska. Organizatorami wydarzenia kulturalnego było starostwo powiatowe, WDK, a także Fundacja Wrota Europy. [fot. JS]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Trudne miejsca w Ewangelii
Książka Gianfranco Ravasiego „Trudne miejsca w Ewangelii. Skandalizujące słowa Jezusa” jest znakomitą podpowiedzią dla ludzi pragnących czytać słowo Boże, rozumieć je i żyć nim na co dzień!
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Jon 3, 1-10; Ps 51 (50), 3-4. 12-13. 18-19
Ewangelia:
Łk 11, 29-32

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR