19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Muzycznie i integracyjnie

12 lipca 2017 r.

Święto miasta


fot. ARCHIWUM

Kino w plenerze, „międzypokoleniowa potańcówka”, szereg atrakcji dla dzieci oraz koncerty znanych i lubianych gwiazd - to główne atrakcje Dni Łosic 2017. Trzydniowy cykl imprez startuje w piątek, 21 lipca.

Tegoroczne święto miasta zainauguruje o 20.30 III Łosickie Kino Plenerowe. Miejscem seansów zaplanowanych na piątkowy wieczór będzie miejska targowica. Z myślą o najmłodszych widzach zaprezentowana zostanie animacja „Trolle”. Tytułu filmu przewidzianego dla starszych odbiorców organizatorzy - jak na razie - nie zdradzają! W zamian zachęcają do śledzenia strony internetowej…

W sobotę, już od 20.00, plac targowy stanie się areną Międzypokoleniowej Potańcówki Miejskiej. Wspólną zabawę poprowadzi Grzegorz Tchórzewski. Lider zespołu Freestyle zaprosi też mieszkańców na koncert swojej formacji. Początek o 22.00. Wstęp wolny! Do udziału w muzycznej imprezie zachęcane są całe rodziny.

Cykl niedzielnych atrakcji rozpocznie… rywalizacja wędkarzy. Od 6.00 rano nad łosickim zalewem trwać będą otwarte spławikowe zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta i gminy.

Nie lada atrakcją programu przewidzianego na popołudnie jest parada zabytkowych i kultowych pojazdów. Do udziału w nietypowym pokazie organizatorzy zachęcają posiadaczy i maluchów, i polonezów, i wartburgów, i trabantów… Parada zabytkowych aut oraz motocykli wystartuje z ul. Piłsudskiego i przejedzie na plac miejskiej targowicy. Chęć udziału w rajdzie można zgłaszać do środy, 19 lipca, poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na adres: losice750@interia.pl.

Pół godziny później, tj. o 15.00, rozpocznie się trzygodzinna zabawa z animatorami Paradiso. W bloku zajęć integracyjnych przeznaczonych dla dzieci jest m.in.: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz zabawy sprawnościowe, tj. wieloosobowe narty, wyścigi w workach, i wiele innych atrakcji. Niedzielnej zabawie na świeżym powietrzu towarzyszyć będą popisy sceniczne. Przed publicznością wystąpią: Studio Piosenki Łosickiego Domu Kultury, Wiola Latus, zespół „Zakrze śpiewa”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz Grupa FolkFit Zumba.

 

…i koncertowa niedziela

Jako pierwszy z grona głównych gwiazd imprezy zaprezentuje się Tercet Egzotyczny - legenda polskiej muzyki rozrywkowej! Znak rozpoznawczy zespołu to - co potwierdzają fani grupy - pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna oprawa artystyczna. W ramach ponadpółwiecznej kariery Tercet nagrał 27 albumów i koncertował na całym świecie.

Wielką atrakcją, głównie dla młodszych odbiorców, okaże się z pewnością koncert Freaky Boys, duetu dwóch didżejów producentów założonego w 2011 r. Ich hit „Do białego rana” królował na polskich parkietach i youtubie, gdzie osiągnął liczbę aż 21 mln wyświetleń.

O 20.00 publiczność do wspólnej zabawy zachęci Mateusz Ziółko, pianista i wokalista, zwycięzca trzeciej edycji programu The Voice of Poland. Artysta jest także laureatem „SuperDebiutów” podczas opolskiego festiwalu. W październiku 2015 r. wspólnie z Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”. Rok później światło dzienne ujrzał jego singiel „W płomieniach” bardzo chętnie grany przez rozgłośnie radiowe.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Łosic będzie koncert Maleo Reggae Rockers. Grupa, której liderem jest Dariusz Malejonek, muzyk i społecznik, świętuje w tym roku 20 rocznicę powstania. W ciągu dwóch dekad istnienia zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 1 tys. koncertów niosących niezmiennie przesłanie pokoju, szacunku i wzajemnej miłości.

- Jednak obchody dni miasta i gminy to nie tylko koncerty. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko - zaznacza Dorota Kozłowska, kierownik do spraw kultury ŁDK. - Nie zapomnieliśmy również o dorosłych - dodaje, wskazując na przygotowane z myślą o starszej grupie mieszkańców m.in. stoiska gastronomiczne, reklamowe, handlowe… - Naszym zamiarem było przygotowanie programu imprezy tak, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Mamy tylko nadzieję, że dopiszą i pogoda, i Państwo! - podkreśla, zachęcając gorąco do wzięcia udziału w imprezie.

Organizatorem Dni Łosic jest urząd miasta i gminy wraz z Łosickim Domem Kultury.

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR