15 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Muzycznie i integracyjnie

12 lipca 2017 r.

Święto miasta


fot. ARCHIWUM

Kino w plenerze, „międzypokoleniowa potańcówka”, szereg atrakcji dla dzieci oraz koncerty znanych i lubianych gwiazd - to główne atrakcje Dni Łosic 2017. Trzydniowy cykl imprez startuje w piątek, 21 lipca.

Tegoroczne święto miasta zainauguruje o 20.30 III Łosickie Kino Plenerowe. Miejscem seansów zaplanowanych na piątkowy wieczór będzie miejska targowica. Z myślą o najmłodszych widzach zaprezentowana zostanie animacja „Trolle”. Tytułu filmu przewidzianego dla starszych odbiorców organizatorzy - jak na razie - nie zdradzają! W zamian zachęcają do śledzenia strony internetowej…

W sobotę, już od 20.00, plac targowy stanie się areną Międzypokoleniowej Potańcówki Miejskiej. Wspólną zabawę poprowadzi Grzegorz Tchórzewski. Lider zespołu Freestyle zaprosi też mieszkańców na koncert swojej formacji. Początek o 22.00. Wstęp wolny! Do udziału w muzycznej imprezie zachęcane są całe rodziny.

Cykl niedzielnych atrakcji rozpocznie… rywalizacja wędkarzy. Od 6.00 rano nad łosickim zalewem trwać będą otwarte spławikowe zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta i gminy.

Nie lada atrakcją programu przewidzianego na popołudnie jest parada zabytkowych i kultowych pojazdów. Do udziału w nietypowym pokazie organizatorzy zachęcają posiadaczy i maluchów, i polonezów, i wartburgów, i trabantów… Parada zabytkowych aut oraz motocykli wystartuje z ul. Piłsudskiego i przejedzie na plac miejskiej targowicy. Chęć udziału w rajdzie można zgłaszać do środy, 19 lipca, poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na adres: losice750@interia.pl.

Pół godziny później, tj. o 15.00, rozpocznie się trzygodzinna zabawa z animatorami Paradiso. W bloku zajęć integracyjnych przeznaczonych dla dzieci jest m.in.: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz zabawy sprawnościowe, tj. wieloosobowe narty, wyścigi w workach, i wiele innych atrakcji. Niedzielnej zabawie na świeżym powietrzu towarzyszyć będą popisy sceniczne. Przed publicznością wystąpią: Studio Piosenki Łosickiego Domu Kultury, Wiola Latus, zespół „Zakrze śpiewa”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz Grupa FolkFit Zumba.

 

…i koncertowa niedziela

Jako pierwszy z grona głównych gwiazd imprezy zaprezentuje się Tercet Egzotyczny - legenda polskiej muzyki rozrywkowej! Znak rozpoznawczy zespołu to - co potwierdzają fani grupy - pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna oprawa artystyczna. W ramach ponadpółwiecznej kariery Tercet nagrał 27 albumów i koncertował na całym świecie.

Wielką atrakcją, głównie dla młodszych odbiorców, okaże się z pewnością koncert Freaky Boys, duetu dwóch didżejów producentów założonego w 2011 r. Ich hit „Do białego rana” królował na polskich parkietach i youtubie, gdzie osiągnął liczbę aż 21 mln wyświetleń.

O 20.00 publiczność do wspólnej zabawy zachęci Mateusz Ziółko, pianista i wokalista, zwycięzca trzeciej edycji programu The Voice of Poland. Artysta jest także laureatem „SuperDebiutów” podczas opolskiego festiwalu. W październiku 2015 r. wspólnie z Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”. Rok później światło dzienne ujrzał jego singiel „W płomieniach” bardzo chętnie grany przez rozgłośnie radiowe.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Łosic będzie koncert Maleo Reggae Rockers. Grupa, której liderem jest Dariusz Malejonek, muzyk i społecznik, świętuje w tym roku 20 rocznicę powstania. W ciągu dwóch dekad istnienia zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 1 tys. koncertów niosących niezmiennie przesłanie pokoju, szacunku i wzajemnej miłości.

- Jednak obchody dni miasta i gminy to nie tylko koncerty. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko - zaznacza Dorota Kozłowska, kierownik do spraw kultury ŁDK. - Nie zapomnieliśmy również o dorosłych - dodaje, wskazując na przygotowane z myślą o starszej grupie mieszkańców m.in. stoiska gastronomiczne, reklamowe, handlowe… - Naszym zamiarem było przygotowanie programu imprezy tak, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Mamy tylko nadzieję, że dopiszą i pogoda, i Państwo! - podkreśla, zachęcając gorąco do wzięcia udziału w imprezie.

Organizatorem Dni Łosic jest urząd miasta i gminy wraz z Łosickim Domem Kultury.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR