18 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Pogoda: Siedlce

Numer 50
14-20 grudnia 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siedlce

24 listopada 2017 r.

Z najwyższej półki

Sprzęt i aparatura medyczna o wartości ponad 2 mln zł trafi niebawem na oddział urologii i onkologii urologicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego.

Placówka wzbogaci się m.in. o dwa kardiomonitory, centralę intensywnego nadzoru, stół operacyjny, wideocystouretroskop, cystoskop, wideoureterorenoskopy, resektoskopy, defibrylatory także zautomatyzowane ramię do laparoskopii wraz z wyposażeniem. - Będzie to sprzęt najnowszej generacji, którym może pochwalić się niewiele ośrodków w Polsce, a nawet w Europie. Inwestycja w znaczący sposób przyczyni się do podniesienia jakości diagnostyki schorzeń onkologicznych. Nowoczesny sprzęt do operacji endoskopowych pozwoli na znacznie dokładniejsze i szybsze badanie oraz bardziej precyzyjne leczenie schorzeń onkologicznych układu moczowo-płciowego - podkreśla zastępca ordynatora oddziału urologii i onkologii urologicznej dr n. med. Artur Przewor. Decyzję w sprawie dofinansowania zakupu sprzętu radni województwa mazowieckiego podjęli w sierpniu. We wrześniu została podpisana stosowna umowa, na podstawie której władze województwa zobowiązały się przekazać szpitalowi dotację w wysokości 2,1 mln zł na realizację zadania pod nazwą: „Doposażenie oddziału urologii i onkologii urologicznej w sprzęt i aparaturę medyczną w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.”. Sprzęt pojawi się jeszcze w tym roku. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pamięci marszałka


W Siedlcach uroczyście odsłonięto płaskorzeźbę upamiętniającą Józefa Piłsudskiego. Tablica pamiątkowa - ufundowana w 150 rocznicę urodzin marszałka - została umieszczona we wnęce zabytkowego budynku znajdującego się obok Galerii Siedlce. Nad całością przedsięwzięcia czuwał powołany przez Wschodnią Izbę Gospodarczą społeczny komitet. Uroczystościom towarzyszyła konferencja poświęcona wodzowi. W programie spotkania była także część artystyczna. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Jarmark bożonarodzeniowy


15 i 16 grudnia na pl. Wolności w Białej Podlaskiej zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy oferowali ozdoby, tradycyjne pieczywo, sery i wędliny. Impreza była połączona ze spotkaniem opłatkowym dla mieszkańców miasta. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Gwiazdkowych pomysłów czar
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.
więcej »
 

POLECAMY


Adwentowe rekolekcje
Zachęcamy do słuchania międzynarodowych rekolekcji internetowych na Adwent ph. „Misericordia et misera - Miłosierdzie i nieszczęśliwa”.
więcej »
Dzieje diecezji w pigułce
Wielkimi krokami zbliża się 200 rocznica powstania diecezji siedleckiej. Na ostatnią prostą wchodzą prace diecezjalnego synodu. Parafie i instytucje diecezjalne proponują szereg inicjatyw, które mogą nam pomóc w głębszym przeżyciu jubileuszu. Albowiem jubileusz - to czas szczególny, to świętowanie i radość, ale też okazja, by lepiej poznać swoją historię i tożsamość.
więcej »
O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Lb 24,2-7.15-17a; Ps 25,4-9
Ewangelia:
Mt 21,23-27

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR