22 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Jubileuszowo

20 czerwca 2018 r.

Warsztaty Buffo


fot. ARCHIWUM

24 czerwca rozpoczynają się XV Wakacyjne Warsztaty Musicalowe „Miętne 2018” pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

Studio Artystyczne Metro działające przy Teatrze Studio Buffo w Warszawie po raz 15 zawitało do Miętnego. W Zespole Szkół im. Stanisława Staszyca oraz Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami rozpoczynają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. - Przy okazji realizacji musicalu „Metro” zdobyliśmy doświadczenie w pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych artystów pedagogów. Trzeba było to wykorzystać - mówi Janusz Józefowicz, twórca Letnich Warsztatów Artystycznych. Tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego Metro. Program kształcenia nie zmienia się od lat.

- Są zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyki. Mają one dać uczestnikom ogólne pojęcie i umiejętności, które przydają się w teatrze muzycznym - wyjaśnia. - Studio działała w systemie roku szkolnego. Żeby zagospodarować młodym czas wakacji, wymyśliłem z Januszem Stokłosą warsztaty artystyczne, w których udział mogą wziąć chętni z kraju i zagranicy. Często wpadamy do naszej szkoły i na warsztaty razem z Januszem i obserwujemy, czy w przyszłości te najbardziej utalentowane dzieciaki i młodzież mają szansę znaleźć się w zespole naszego teatru. Staramy się stworzyć im możliwość występów w projektach artystycznych Teatru Buffo, jak to było m.in. w przypadku musicali „Metro”, „Romeo i Julia” czy „Piotruś Pan”. Ważne, że młodzi mają bezpośredni kontakt z naszym teatrem, a my z nimi. Mając taką młodą grupę, myślimy o repertuarze dla nich. Młody człowieku, jeżeli czujesz, że drzemią w tobie artystyczne talenty, przyjdź do nas - apeluje J. Józefowicz. - Przyjdź choćby po to, by sprawdzić, czy warto iść za swymi marzeniami, czy może trzeba zmienić kierunek swoich zainteresowań. Na pewno jednak poprzez uczestnictwo w warsztatach będziesz miał pogląd, co to znaczy być artystą sceny muzycznej - zachęca.

- Co roku odwiedzam Miętne, by zobaczyć, co się dzieje na warsztatach. I zawsze na horyzoncie pojawia się „iskierka” - indywidualność w wieku ośmiu, dziesięciu czy 12 lat - przyznaje J. Stokłosa. - A nuż w tym gronie znajdziemy drugą Kasię Groniec, Edytę Górniak, Roberta Janowskiego czy inne osoby z powszechnie znanego towarzystwa? Warsztaty są firmowane przez Studio Buffo, a ja mam przyjemność przez ponad 20 lat mu prezesować. W związku z tym interesuje mnie praca naszych wybitnych fachowców pod kierownictwem Danuty Fidusiewicz, którzy - naszym zdaniem - są czołówką artystów pedagogów w kraju. Odkrywanie nowych ludzi, powracanie do przesłuchań, poszukiwania talentów jest w naturze naszego zawodu - dodaje.

 

Otwarte pokazy jubileuszowe - już w lipcu!

W dwóch tegorocznych turnusach udział weźmie blisko 200 uczestników z kraju i zagranicy. Pierwsze warsztaty odbyły się w 1994 r. w Ojcówku. W Miętnem są organizowane nieprzerwanie od 2004 r.

Szefową warsztatów - po raz 25 i 15 w Miętnem - jest D. Fidusiewicz. Kadrę stanowią doświadczeni artyści pedagodzy od lat związani z warszawskimi teatrami, głównie ze sceną Studia Buffo. To absolwenci akademii teatralnych, szkół baletowych, studiów piosenki i jazzu oraz akademii wychowania fizycznego.

Podsumowaniem warsztatów staną się otwarte dla publiczności jubileuszowe pokazy artystyczne w wykonaniu wszystkich uczestników. Odbędą się one w piątek 6 lipca i czwartek 19 lipca, o 19.30, w sali koncertowej Centrum Sportu i Rekreacji w Garwolinie przy ul. Nadwodnej 1. Zapraszamy!

EUGENIUSZ LISOWIEC

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 ;
Ef 2, 13-18

Ewangelia:
Mk 6, 30-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR