19 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 37
13-19 września 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego czcimy krzyż? Jak rozumieć jego sens i jakie miejsce powinien zajmować on w życiu każdego chrześcijanina? Odpowiedź w cyklu NA MARGINESIE KATECHIZMU!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Jubileuszowo

20 czerwca 2018 r.

Warsztaty Buffo


fot. ARCHIWUM

24 czerwca rozpoczynają się XV Wakacyjne Warsztaty Musicalowe „Miętne 2018” pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

Studio Artystyczne Metro działające przy Teatrze Studio Buffo w Warszawie po raz 15 zawitało do Miętnego. W Zespole Szkół im. Stanisława Staszyca oraz Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami rozpoczynają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. - Przy okazji realizacji musicalu „Metro” zdobyliśmy doświadczenie w pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych artystów pedagogów. Trzeba było to wykorzystać - mówi Janusz Józefowicz, twórca Letnich Warsztatów Artystycznych. Tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego Metro. Program kształcenia nie zmienia się od lat.

- Są zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyki. Mają one dać uczestnikom ogólne pojęcie i umiejętności, które przydają się w teatrze muzycznym - wyjaśnia. - Studio działała w systemie roku szkolnego. Żeby zagospodarować młodym czas wakacji, wymyśliłem z Januszem Stokłosą warsztaty artystyczne, w których udział mogą wziąć chętni z kraju i zagranicy. Często wpadamy do naszej szkoły i na warsztaty razem z Januszem i obserwujemy, czy w przyszłości te najbardziej utalentowane dzieciaki i młodzież mają szansę znaleźć się w zespole naszego teatru. Staramy się stworzyć im możliwość występów w projektach artystycznych Teatru Buffo, jak to było m.in. w przypadku musicali „Metro”, „Romeo i Julia” czy „Piotruś Pan”. Ważne, że młodzi mają bezpośredni kontakt z naszym teatrem, a my z nimi. Mając taką młodą grupę, myślimy o repertuarze dla nich. Młody człowieku, jeżeli czujesz, że drzemią w tobie artystyczne talenty, przyjdź do nas - apeluje J. Józefowicz. - Przyjdź choćby po to, by sprawdzić, czy warto iść za swymi marzeniami, czy może trzeba zmienić kierunek swoich zainteresowań. Na pewno jednak poprzez uczestnictwo w warsztatach będziesz miał pogląd, co to znaczy być artystą sceny muzycznej - zachęca.

- Co roku odwiedzam Miętne, by zobaczyć, co się dzieje na warsztatach. I zawsze na horyzoncie pojawia się „iskierka” - indywidualność w wieku ośmiu, dziesięciu czy 12 lat - przyznaje J. Stokłosa. - A nuż w tym gronie znajdziemy drugą Kasię Groniec, Edytę Górniak, Roberta Janowskiego czy inne osoby z powszechnie znanego towarzystwa? Warsztaty są firmowane przez Studio Buffo, a ja mam przyjemność przez ponad 20 lat mu prezesować. W związku z tym interesuje mnie praca naszych wybitnych fachowców pod kierownictwem Danuty Fidusiewicz, którzy - naszym zdaniem - są czołówką artystów pedagogów w kraju. Odkrywanie nowych ludzi, powracanie do przesłuchań, poszukiwania talentów jest w naturze naszego zawodu - dodaje.

 

Otwarte pokazy jubileuszowe - już w lipcu!

W dwóch tegorocznych turnusach udział weźmie blisko 200 uczestników z kraju i zagranicy. Pierwsze warsztaty odbyły się w 1994 r. w Ojcówku. W Miętnem są organizowane nieprzerwanie od 2004 r.

Szefową warsztatów - po raz 25 i 15 w Miętnem - jest D. Fidusiewicz. Kadrę stanowią doświadczeni artyści pedagodzy od lat związani z warszawskimi teatrami, głównie ze sceną Studia Buffo. To absolwenci akademii teatralnych, szkół baletowych, studiów piosenki i jazzu oraz akademii wychowania fizycznego.

Podsumowaniem warsztatów staną się otwarte dla publiczności jubileuszowe pokazy artystyczne w wykonaniu wszystkich uczestników. Odbędą się one w piątek 6 lipca i czwartek 19 lipca, o 19.30, w sali koncertowej Centrum Sportu i Rekreacji w Garwolinie przy ul. Nadwodnej 1. Zapraszamy!

EUGENIUSZ LISOWIEC

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Badania laryngologiczne
19 i 20 września, od 8.00 do 14.00, w przychodni AS-MED w Siedlcach będą prowadzone bezpłatne badania laryngologiczne.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
1 Kor 12, 31 – 13, 13; Ps 33 (32), 2-3. 4-5. 12 i 22 ;
Łk 7, 31-35

Ewangelia:
Łk 7, 31-35

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR