19 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Jubileuszowo

20 czerwca 2018 r.

Warsztaty Buffo


fot. ARCHIWUM

24 czerwca rozpoczynają się XV Wakacyjne Warsztaty Musicalowe „Miętne 2018” pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

Studio Artystyczne Metro działające przy Teatrze Studio Buffo w Warszawie po raz 15 zawitało do Miętnego. W Zespole Szkół im. Stanisława Staszyca oraz Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami rozpoczynają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. - Przy okazji realizacji musicalu „Metro” zdobyliśmy doświadczenie w pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych artystów pedagogów. Trzeba było to wykorzystać - mówi Janusz Józefowicz, twórca Letnich Warsztatów Artystycznych. Tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego Metro. Program kształcenia nie zmienia się od lat.

- Są zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyki. Mają one dać uczestnikom ogólne pojęcie i umiejętności, które przydają się w teatrze muzycznym - wyjaśnia. - Studio działała w systemie roku szkolnego. Żeby zagospodarować młodym czas wakacji, wymyśliłem z Januszem Stokłosą warsztaty artystyczne, w których udział mogą wziąć chętni z kraju i zagranicy. Często wpadamy do naszej szkoły i na warsztaty razem z Januszem i obserwujemy, czy w przyszłości te najbardziej utalentowane dzieciaki i młodzież mają szansę znaleźć się w zespole naszego teatru. Staramy się stworzyć im możliwość występów w projektach artystycznych Teatru Buffo, jak to było m.in. w przypadku musicali „Metro”, „Romeo i Julia” czy „Piotruś Pan”. Ważne, że młodzi mają bezpośredni kontakt z naszym teatrem, a my z nimi. Mając taką młodą grupę, myślimy o repertuarze dla nich. Młody człowieku, jeżeli czujesz, że drzemią w tobie artystyczne talenty, przyjdź do nas - apeluje J. Józefowicz. - Przyjdź choćby po to, by sprawdzić, czy warto iść za swymi marzeniami, czy może trzeba zmienić kierunek swoich zainteresowań. Na pewno jednak poprzez uczestnictwo w warsztatach będziesz miał pogląd, co to znaczy być artystą sceny muzycznej - zachęca.

- Co roku odwiedzam Miętne, by zobaczyć, co się dzieje na warsztatach. I zawsze na horyzoncie pojawia się „iskierka” - indywidualność w wieku ośmiu, dziesięciu czy 12 lat - przyznaje J. Stokłosa. - A nuż w tym gronie znajdziemy drugą Kasię Groniec, Edytę Górniak, Roberta Janowskiego czy inne osoby z powszechnie znanego towarzystwa? Warsztaty są firmowane przez Studio Buffo, a ja mam przyjemność przez ponad 20 lat mu prezesować. W związku z tym interesuje mnie praca naszych wybitnych fachowców pod kierownictwem Danuty Fidusiewicz, którzy - naszym zdaniem - są czołówką artystów pedagogów w kraju. Odkrywanie nowych ludzi, powracanie do przesłuchań, poszukiwania talentów jest w naturze naszego zawodu - dodaje.

 

Otwarte pokazy jubileuszowe - już w lipcu!

W dwóch tegorocznych turnusach udział weźmie blisko 200 uczestników z kraju i zagranicy. Pierwsze warsztaty odbyły się w 1994 r. w Ojcówku. W Miętnem są organizowane nieprzerwanie od 2004 r.

Szefową warsztatów - po raz 25 i 15 w Miętnem - jest D. Fidusiewicz. Kadrę stanowią doświadczeni artyści pedagodzy od lat związani z warszawskimi teatrami, głównie ze sceną Studia Buffo. To absolwenci akademii teatralnych, szkół baletowych, studiów piosenki i jazzu oraz akademii wychowania fizycznego.

Podsumowaniem warsztatów staną się otwarte dla publiczności jubileuszowe pokazy artystyczne w wykonaniu wszystkich uczestników. Odbędą się one w piątek 6 lipca i czwartek 19 lipca, o 19.30, w sali koncertowej Centrum Sportu i Rekreacji w Garwolinie przy ul. Nadwodnej 1. Zapraszamy!

EUGENIUSZ LISOWIEC

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Lubelski Orszak św. Mikołaja
9 grudnia ulicami miasta przejdzie V Orszak św. Mikołaja. Do udziału w spotkaniu integrującym rodziny i propagującym postać biskupa Miry zaproszeni są także mieszkańcy naszej diecezji.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR