21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Wernisaż malarstwa

9 sierpnia 2017 r.

Pastel, olej, grafika, rysunek


fot. KN

28 lipca w działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury galerii Oranżeria odbył się wernisaż prac Henryka Widelskiego. Wydarzenie otworzył kustosz galerii Arkadiusz Kulpa, przedstawiając gościa.

H. Widelski pochodzi z Bełżyc, gdzie mieszka i realizuje swoje twórcze projekty, wykorzystując różne techniki. Pastel, olej, grafika i rysunek - to właśnie w tych dziedzinach czuje się najlepiej. Poza tym pisze wiersze - dodał A. Kulpa. Następnie głos zabrał sam artysta. - Te prace są jednymi z pierwszych - wyjaśnił.

- Pochodzą z okresu szkolnego, kiedy byłem w liceum plastycznym. Inspirują mnie psychologia i człowiek - mówił H. Widelski. - Przygotowując tę wystawę, podchodziłem do niej jak do portretu psychologicznego, chcąc w ten sposób pokazać pewne stany duchowe: przeżywania czegoś, wzruszenia, radości. W tych pracach proszę doszukiwać się piękna duchowego, którego nieustannie szukamy, a które każdy z nas ma w sobie. Znajdziemy je, gdy zaczniemy patrzeć na drugiego człowieka duszą - podkreślił.

Na zakończenie artysta zaprezentował zebranym trzy wiersze swojego autorstwa.

H. Widelski jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od 1983 r. zajmuje się konserwacją i renowacją dzieł sztuki. Jest uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 2009 r. otrzymał od ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od 2010 r. pracuje w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie jako nauczyciel meblarstwa artystycznego.

KN

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR