22 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Jak amen w pacierzu

7 marca 2018 r.

Nauczyciele gorszego sortu

Katecheci mogliby być powoływani na wychowawców klas - przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Dokument został przekazany do konsultacji.

Do tej pory przepisy oświatowe nie przewidywały możliwości pełnienia obowiązku wychowawcy klasy przez nauczyciela - katechetę. Zakaz taki wprowadzono w 1992 r. Jak podała Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, w roku 2017/2018 religii w polskich szkołach uczy łącznie 31,3 tys. katechetów: 18,3 tys. osób świeckich, 9,7 tys. księży diecezjalnych, 2,2 tys. sióstr zakonnych, 1 tys. zakonników. Ponieważ struktura szkoły przez minione ćwierć wieku znacząco się zmieniła, wielu katechetów świeckich uczy również innych przedmiotów - bycie katechetą, nawet w ograniczonym wymiarze w szkołach publicznych uniemożliwiało im jednak wychowawstwo klasy. Od lat Kościoły i związki wyznaniowe zwracały uwagę na ten fakt, zmian domagali się też rodzice. MEN zatem tylko wyszedł naprzeciw postulatom większości.

No i się zaczęło…

Nietrudno zgadnąć, kogo ministerialny pomysł dotknął najbardziej. „To naturalny element przeobrażenia naszego kraju w państwo fundamentalistyczne!” - zagrzmiała Magdalena Środa na łamach „Gazety Wyborczej”. Dołączył do niej chór zwolenników „świeckiej szkoły”. „To szok!” - zaalarmowały parówkowe portale internetowe! Nikt tego nie napisze, ale przecież wiadomo, że katecheci to „gorszy sort” nauczycieli - to „oczywista oczywistość” dla różowo-czerwonej ferajny. Rzecz jasna lament różnej maści lewaków - jak sami tłumaczą - dotyczy przede wszystkim niebezpieczeństwa „indoktrynacji” tych, którzy np. na katechezę nie chodzą. Bo wiadomo z góry, że będzie. Skąd? A tego akurat nie wiadomo. Ale to lewacki dogmat, a z dogmatami się nie dyskutuje. Jezus? No way!! Nie łapie się w konwencjach poprawności politycznej. Do tego dochodzi paniczny lęk, że rękami katechetów do młodzieży „dobiorą się” biskupi, którzy przecież wyznaczają im misję kanoniczną, czyli wyrażają zgodę na nauczanie religii. Wiadomo - kim oni są. Strach pomyśleć! Brrrr! Zgroza! Katoliban czyha u bram! Trzeba wiać z „tego kraju”!

Na potwierdzenie faktu, że polskie szkoły są świeckie tylko z nazwy, inny guru lewicy podaje przykład organizowanych w ich murach… spotkań wigilijnych i jasełek. To jest klerykalizacja, zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez Kościół i nie powinno mieć miejsca w publicznej placówce! Co zatem powinno być, skoro dzielenie się opłatkiem i poczciwe kolędy zostają wpisane na „indeks rzeczy zakazanych”? Rzecz jasna „nowa świecka tradycja!” Coś Państwu to przypomina?

Niesamowite, jak wielkie zdolności profetyczne posiadał mistrz Bareja. „Miś” w pełnej krasie!

Przy okazji dyskusji nad nowym rozporządzeniem wypłynął „zamrożony” od dwóch lat w sejmie projekt obywatelski „Świecka szkoła”, którego sygnatariusze domagają się, by finansowaniem religii zajęły się Kościoły i organizacje wyznaniowe, ewentualnie, by ten ciężar wzięli na siebie bezpośrednio rodzice. A poza tym, najlepiej, jakby religię ze szkół wyrzucić, bo „program jest przepełniony”, „brakuje psychologów” itp. Aż dziwne, że autorzy projektu nie pomyśleli, że obraża on inteligencję przeciętnego myślącego człowieka. Przecież rodzice, którzy w miażdżącej większości chcą, by ich dzieci miały przedmiot pt. religia w szkole, płacą podatki tak, jak każdy obywatel RP. A zatem dorzucają się też znacząco do finansowania oświaty. Dlaczego zatem mieliby płacić dodatkowe podatki? Bo - według ideologów „nowego porządku” - są z założenia gorsi, ponieważ zdarzyło im się nieszczęście być „katolami”?

Taka to jest tolerancja lewaków dla nielewaków. Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji!

Ks. Paweł Siedlanowski

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR