21 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Pogoda: Siedlce

Numer 8
21-27 lutego 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Jubileuszowo

20 czerwca 2018 r.

Warsztaty Buffo


fot. ARCHIWUM

24 czerwca rozpoczynają się XV Wakacyjne Warsztaty Musicalowe „Miętne 2018” pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

Studio Artystyczne Metro działające przy Teatrze Studio Buffo w Warszawie po raz 15 zawitało do Miętnego. W Zespole Szkół im. Stanisława Staszyca oraz Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami rozpoczynają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. - Przy okazji realizacji musicalu „Metro” zdobyliśmy doświadczenie w pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych artystów pedagogów. Trzeba było to wykorzystać - mówi Janusz Józefowicz, twórca Letnich Warsztatów Artystycznych. Tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego Metro. Program kształcenia nie zmienia się od lat.

- Są zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyki. Mają one dać uczestnikom ogólne pojęcie i umiejętności, które przydają się w teatrze muzycznym - wyjaśnia. - Studio działała w systemie roku szkolnego. Żeby zagospodarować młodym czas wakacji, wymyśliłem z Januszem Stokłosą warsztaty artystyczne, w których udział mogą wziąć chętni z kraju i zagranicy. Często wpadamy do naszej szkoły i na warsztaty razem z Januszem i obserwujemy, czy w przyszłości te najbardziej utalentowane dzieciaki i młodzież mają szansę znaleźć się w zespole naszego teatru. Staramy się stworzyć im możliwość występów w projektach artystycznych Teatru Buffo, jak to było m.in. w przypadku musicali „Metro”, „Romeo i Julia” czy „Piotruś Pan”. Ważne, że młodzi mają bezpośredni kontakt z naszym teatrem, a my z nimi. Mając taką młodą grupę, myślimy o repertuarze dla nich. Młody człowieku, jeżeli czujesz, że drzemią w tobie artystyczne talenty, przyjdź do nas - apeluje J. Józefowicz. - Przyjdź choćby po to, by sprawdzić, czy warto iść za swymi marzeniami, czy może trzeba zmienić kierunek swoich zainteresowań. Na pewno jednak poprzez uczestnictwo w warsztatach będziesz miał pogląd, co to znaczy być artystą sceny muzycznej - zachęca.

- Co roku odwiedzam Miętne, by zobaczyć, co się dzieje na warsztatach. I zawsze na horyzoncie pojawia się „iskierka” - indywidualność w wieku ośmiu, dziesięciu czy 12 lat - przyznaje J. Stokłosa. - A nuż w tym gronie znajdziemy drugą Kasię Groniec, Edytę Górniak, Roberta Janowskiego czy inne osoby z powszechnie znanego towarzystwa? Warsztaty są firmowane przez Studio Buffo, a ja mam przyjemność przez ponad 20 lat mu prezesować. W związku z tym interesuje mnie praca naszych wybitnych fachowców pod kierownictwem Danuty Fidusiewicz, którzy - naszym zdaniem - są czołówką artystów pedagogów w kraju. Odkrywanie nowych ludzi, powracanie do przesłuchań, poszukiwania talentów jest w naturze naszego zawodu - dodaje.

 

Otwarte pokazy jubileuszowe - już w lipcu!

W dwóch tegorocznych turnusach udział weźmie blisko 200 uczestników z kraju i zagranicy. Pierwsze warsztaty odbyły się w 1994 r. w Ojcówku. W Miętnem są organizowane nieprzerwanie od 2004 r.

Szefową warsztatów - po raz 25 i 15 w Miętnem - jest D. Fidusiewicz. Kadrę stanowią doświadczeni artyści pedagodzy od lat związani z warszawskimi teatrami, głównie ze sceną Studia Buffo. To absolwenci akademii teatralnych, szkół baletowych, studiów piosenki i jazzu oraz akademii wychowania fizycznego.

Podsumowaniem warsztatów staną się otwarte dla publiczności jubileuszowe pokazy artystyczne w wykonaniu wszystkich uczestników. Odbędą się one w piątek 6 lipca i czwartek 19 lipca, o 19.30, w sali koncertowej Centrum Sportu i Rekreacji w Garwolinie przy ul. Nadwodnej 1. Zapraszamy!

EUGENIUSZ LISOWIEC

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
Uczczą pamięć
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.
więcej »
O puchar biskupa
1 marca po raz siódmy odbędzie się Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
więcej »
 

POLECAMY


O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
Unici ziemi łosickiej
Książka Tomasza Dobrowolskiego „Unici ziemi łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i polską wieś na Podlasiu” doskonale wpisuje się w cykl obchodów jubileuszowych, tj. 200-lecie powołania diecezji siedleckiej i 100-lecie odzyskania niepodległości.
więcej »
O cudach i niezaglądaniu Bogu w rękaw
Od momentu urodzenia aż do dzisiaj moje życie to pasmo cudów. I wciąż nie mogę się nadziwić, że Bóg tak mnie kocha.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR