23 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Inwestycje drogowe

27 czerwca 2018 r.

Tunel i obwodnica gotowe


fot. HAH

Już od 29 czerwca kierowcy i mieszkańcy Siedlec będą mogli korzystać z tunelu pod torami kolejowymi oraz trzeciego etapu obwodnicy śródmieścia.

Zadanie o nazwie „Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ul. rtm. Witolda Pileckiego” jest jedną z największych i najdroższych siedleckich inwestycji w ostatnich latach. - To chluba naszego miasta - zaznaczył prezydent Wojciech Kudelski podczas zwiedzania inwestycji na tydzień przed oddaniem ich do użytku. - Zakres prac był ogromny, a trwały one, co warto podkreślić, niespełna rok - dodał prezydent. W ramach przedsięwzięcia powstały prawie 3 km jezdni, 2,3 km ścieżek rowerowych i tyle samo chodników, tunel o długości 144 m, wiadukt na ul. Partyzantów - 73 m oraz 1,5 km ekranów akustycznych. Wybudowano jedno rondo i przebudowano cztery skrzyżowania. Wartość projektu to ponad 65,5 mln zł, z czego blisko 39 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

Tunel biegnący pod torami kolejowymi powstał na przedłużeniu ul. Kilińskiego. Droga w nim pozwala na swobodny przejazd pojazdów osobowych i dostawczych, karetek pogotowia i autobusów komunikacji miejskiej. Niedozwolony w tunelu będzie za to ruch ciężarówek oraz aut powyżej 3,70 m. Na fragmencie ul. Kilińskiego - prowadzącej od wjazdu na drogę do tunelu aż do jego skrzyni - zamontowano ekrany dźwiękochłonne. Z kolei na pl. Zdanowskiego, w miejscu postoju taksówek, powstał parking na 40 aut. Przygotowano też miejsce pod usunięty na czas inwestycji pomnik kolejarzy, który pojawi się 23 września. Na ul. Kilińskiego i pl. Zdanowskiego położono nowy asfalt i chodniki. Co ważne, w tym miejscu zmieniła się organizacja ruchu. Ul. Kilińskiego straciła pierwszeństwo na rzecz ul. Kolejowej. Druga z ulic ma być w przyszłości zmodernizowana i przejąć część ruchu z ul. 3 Maja. Po oddaniu tunelu zmniejszyć powinno się natężenie ruchu na trzech przejazdach: wiadukcie warszawskim, łukowskim i garwolińskim.

Przy wylocie z tunelu - na ul. Składowej - powstało rondo z wysepką wystającą niewiele ponad jezdnię. - Zostało ono wtopione, dzięki czemu spowoduje wytrącenie prędkości, a jednocześnie nie utrudni jazdy mało zwrotnym samochodom ciężarowym - tłumaczył Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg urzędu miasta.

 

Nowa nawierzchnia i sygnalizacja świetlna

Na ul. Składowej położono nowy asfalt i postawiono przezroczyste ekrany dźwiękochłonne, oddzielające jezdnię od koszar i bloków mieszkalnych. Przy wlocie ul. Zbrojnej do ul. Składowej została zamontowana sygnalizacja świetlna. W tym miejscu jadący obwodnicą będą mieli pierwszeństwo względem ul. Zbrojnej.

Obwodnica im. rtm. Pileckiego ma nową nawierzchnię, oznakowanie, ekrany przeciwhałasowe, oświetlenie i stopniowo zarastające zieleńce. Pierwszeństwo ruchu przy zjeździe na obwodnicę będą mieli kierowcy jadący od strony ul. Prądzyńskiego i Kruszcowej oraz jadący w kierunku Strzały, czyli ul. Kaczorowskiego. Zatrzymają się natomiast ci, którzy jadąc ul. Ceglaną, zechcą wjechać na obwodnicę. Na skrzyżowaniu ul. Kaczorowskiego i Pileckiego w przyszłości może pojawić się niewielkie rondo.

Biegnąca równolegle do Pileckiego ul. Łukasińskiego została zaślepiona. Budynek znajdujący się tuż za wiaduktem nad ul. Partyzantów miasto chce wydzierżawić pod zajazd dla ciężarówek. Fragment ul. Orlicz-Dreszera w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 przekształcono z jedno- w dwukierunkową.

 

Centrum przesiadkowe we wrześniu

Trwają jeszcze prace przy budowie centrum przesiadkowego. Powstał już budynek zaplecza dworca autobusowego, w którym znajdą się kasy, toalety i biura. Stoją też słupy pod wiaty nad stanowiskami dla autobusów, których docelowo ma być 18. Zaawansowana jest konstrukcja dwupoziomowego parkingu na 300 samochodów (po 150 na poziomie). - Parking będzie darmowy i zostanie wyposażony w system informujący o ilości wolnych miejsc. Dodatkowo pojawi się stojak dla rowerów oraz miejsce, gdzie taksówkarze będą mogli odbierać pasażerów - powiedział W. Cylwik. Obok placu budowy centrum składowany jest gruz, który będzie stopniowo wykorzystywany, a samo miejsce po nim wkrótce zostanie wystawione na przetarg. Magistrat chce, by powstało tu zaplecze usługowo-handlowe. Centrum przesiadkowe ma zostać oddane do użytku 2 września.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR