19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KODEŃ

11 kwietnia 2019 r.

O dziewczynie, która była światłem

Koło teatralne działające przy parafii św. Anny w Kodniu zaprasza na spektakl „Jasne światło”. Premiera odbędzie się w Niedzielę Palmową.

Będzie to już czwarty spektakl przygotowany przez kodeńskich sympatyków teatru. W poprzednich latach wystawiali „Tajemnicę Eucharystii” wg wizji Cataliny Rivas (2016 r.), „Pasję” (2017) i „Hioba” (2018). 


- W tym roku zapraszamy na sztukę o bł. Chiarze Badano, dziewiętnastoletniej Włoszce zmarłej na raka kości. Była normalną, radosną dziewczyną. Pozostawiła po sobie wiele listów, notatek i jeden film nagrany amatorską kamerą. Chiara Lubich, założycielka Ruchu Focolare, do którego należała nastolatka, nazwała ją „Chiara Luce”, czyli „Jasne światło”. Scenariusz spektaklu otrzymaliśmy od Marcina Kobierskiego, aktora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie. Reżyserią zajęła się Regina Hasiewicz. W sztuce wystąpi ponad 20 aktorów; wśród nich będzie sporo dzieci i młodzieży, kilkoro dorosłych i dwóch oblatów - ja i br. Mariusz Wojdowski - mówi o. Damian Dybała, proboszcz kodeńskiej parafii. Dodaje, że spektakle cieszą się dużą popularnością. Uważa, że są dobrą formą ewangelizacji.


Premiera sztuki „Jasne światło” odbędzie się 14 kwietnia w Gminny Centrum Kultury w Kodniu (o 18.00 i 19.30). - Wejściówki na premierę już się rozeszły. Sztuka będzie wystawiana jeszcze 27 kwietnia oraz 4 i 11 maja (o 19.00). Zapraszamy wszystkich chętnych - zachęca o. Damian. 
 

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR