6 grudnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Pogoda: Siedlce

Numer 48
02-08 grudnia 2021r.

menu

NEWS

W środę 8 grudnia, o 19.00, w parafii Szpaki sprawowana będzie Msza św. wieńcząca Rok św. Józefa. Podczas uroczystości zostanie odczytany dekret biskupa siedleckiego podnoszący kościół parafialny w Szpakach do rangi sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca NMP.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podlaski

29 listopada 2021 r.

Chemiczna szafa

Obok lodówki społecznej znajdującej się na ul. Partyzantów w Międzyrzecu Podlaskim stanęła szafa. Można do niej wkładać kosmetyki i środki czystości, wspierając potrzebujących mieszkańców miasta.

Pomysłodawcą chemicznej szafy jest Stowarzyszenie Elementum. To nowa 
organizacja założona przez kobiety należące do Międzyrzeckiej Grupy 
Biegowej. - Zauważyłyśmy, że oprócz żywności ktoś zostawił przy lodówce społecznej mydło. Razem z dziewczynami ze stowarzyszenia stwierdziłyśmy, że być może inne osoby przyniosłyby też inne środki chemiczne - mówi Justyna Telega-Tusz, prezes Stowarzyszenia Elementum. - Zdarza się, że czasem tego typu produkty nam nie odpowiadają lub są niepotrzebne i trafiają do kosza. A przecież mogą jeszcze komuś posłużyć. Postanowiłyśmy stworzyć miejsce, gdzie będzie można je zostawiać - dodaje. Z niedawno zlikwidowanego marketu spożywczego panie pozyskały odpowiednią szafkę. Można w niej zostawiać np. perfumy, mydła i inne środki czystości, ale pamiętając o tym, żeby nie były żrące czy łatwopalne.

Członkinie stowarzyszenia podkreślają, że często zdarzają się sytuacje, gdy zapach kosmetyku komuś nie pasuje, ktoś dostał nietrafiony prezent lub w domu zalegają duże ilości produktów zakupionych na promocji, których nie uda się zużyć przed upływem terminu ważności. Wszystkie te rzeczy można przynieść do szafki i dać im drugie życie. W pomyśle ważnym aspektem jest również idea „zero waste”, według której nie marnujemy i nie generujemy kolejnych śmieci.

- Międzyrzeczanie mają otwarte serca. Teraz mogą nie tylko wspierać potrzebujących poprzez dzielenie się jedzeniem, ale też produktami chemicznymi. Pamiętajmy, dobro wraca! Przypominam, że wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a jak wiadomo, w tym czasie każda pomoc jest szczególnie potrzebna. Dzieląc się, możemy zrobić dobry, świąteczny uczynek - podsumowuje J. Telega-Tusz.

MK

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Światłość w ciemności


Obrazy, grafiki i rzeźby dawnych i współczesnych artystów, które łączy wspólny temat: tajemnica Bożego Narodzenia, można oglądać na wystawie „Światłość w ciemności świeci od wieków po dziś dzień”, którą otwarto w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Razem tworzymy tradycję
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Jedlance organizuje konkurs bożonarodzeniowy pt. „Razem tworzymy tradycję”. Z racji kończącego się roku św. Józefa tematem bieżącej, szóstej edycji są słowa „Rodzina - tu zaczyna się życie”.
więcej »
III Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką!
Organizatorzy III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego z „Dwójką” zdecydowali się na przeniesienie zawodów z 5 grudnia na 19 grudnia! Powód? Szczyt fali Covid-19 przypadający na początek grudnia.
więcej »
 

POLECAMY


A ty? Za kogo Mnie uważasz?
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie z Nazaretu? Jak wyjaśnić Jego historię i to, że uczniowie uznali w Nim Boga żywego i prawdziwego? Wreszcie: jak rozumieć głoszoną przez Niego miłość bliźniego?
więcej »
Warsztat Józefa
Na czas tegorocznego adwentu Profeto.pl przygotowało rekolekcje adwentowe zatytułowane „Warsztat Józefa”. Siedmioodcinkowy cykl oparty został o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”.
więcej »
Jak osiągnąć pokój serca?
Ponadczasowy przewodnik dla poszukujących prawdziwej radości i pokoju ducha stanowi skuteczną odpowiedź na bolączki świata pogrążonego w lęku i chaosie. Czym urzeka czytelników jedna z najlepszych książek wielkiego mistrza duchowego czasów współczesnych?
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR