7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podlaski

14 sierpnia 2022 r.

To będzie wizytówka miasta

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim otrzymała dofinansowanie w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025”. P

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i rozbudowę miejskiej książnicy.

Dotacja z Instytutu Książki wynosi 502 tys. zł. Aby ją otrzymać, miasto musiało przejść nieco dłuższą drogę. Okazało się bowiem, że po ogłoszeniu wyników konkursu wniosek „Modernizacja i adaptacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim wraz z wyposażeniem” nie uzyskał dofinansowania. Samorząd postanowił się odwołać, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Międzyrzecka placówka znalazła się w gronie 16 instytucji, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Całkowity kosz przedsięwzięcia to 670 tys. zł. Prace remontowe zaczną się jeszcze w tym roku, a zakończą się w 2023 r. Metraż biblioteki zmieni się i powiększy o 152 m2. Zostaną wydzielone strefy dla dzieci, młodzieży oraz seniorów. Dodatkową atrakcją będzie sala animacyjna dla najmłodszych. Większą powierzchnię zyskają pomieszczenia do przechowywania zbiorów. Na zewnątrz stanie trezor biblioteczny, czyli urządzenie umożliwiające całodobowy zwrot książek.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR