26 listopada 2022 r. Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pogoda: Siedlce

Numer 47
24-30 listopada 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in.: co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Radni przeciw petycji

18 listopada 2022 r.

Bezwonna i nowoczesna

Podczas ostatniej sesji rady miasta Włodawa rozpatrywana była petycji mieszkańców sprzeciwiających się budowie szaletu miejskiego w bliskim sąsiedztwie Czworoboku.

Pismo wpłynęło do biura rady miasta już w czerwcu. Komisja skarg, wniosków i petycji uznała je za bezzasadne w związku z tym, iż przewidziana inwestycja w wybranej lokalizacji posiada niezbędne atesty oraz ma być obiektem estetycznym, bezwonnym i podłączonym do monitoringu.

Głos podczas sesji rady miasta w tej sprawie zabrała Mirosława Dynkiewicz. - Mieszkam nieopodal planowanego miejsca ustawienia szaletu miejskiego. Taka lokalizacja mi nie przeszkadza, natomiast patrząc z miejsca najbardziej uczęszczanego w rynku, tj. okolicy fontann, toaleta będzie dość wyeksponowana - zwróciła uwagę radna. - Byłam przekonana, że miejsce, w którym stanie, obok bloku przy ul. Widokowej, będzie w jakiś sposób ukwiecone. Po wschodniej stronie rynku nie ma zbyt dużo zieleni, głównie dlatego, że odbywają się tam imprezy miejskie i rozkładana jest scena - zaznaczyła M. Dynkiewicz, wskazując, że jest raczej za zielenią niż szaletem miejskim w tej lokalizacji. Dodatkowo zauważyła, że wypoczynek mieszkańców ul. Widokowej na balkonach „wydaje się wątpliwy, gdy obok stoi toaleta, nawet bezwonna i nowoczesna”. - Turysta, który będzie chciał skorzystać z szaletu miejskiego, trafi z łatwością. Tylko czy o to chodzi, aby toaleta była tak wyeksponowana i widoczna, czy o to, aby ładnie wyglądał nasz rynek? - pytała. Opinię radnej podzielił Lucjan Gąsiorowski, zwracając uwagę na komfort życia mieszkańców ul. Widokowej i „likwidowanie uciążliwości”.

Odmiennego zdania była Renata Kapelko. - Wyremontowaliśmy nasz piękny Czworobok, przyjeżdża tu dużo wycieczek. Skoro jesteśmy tak otwarci na turystów, to powinniśmy także zadbać o ich potrzeby. Wynika to ze zwykłej gościnności - argumentowała.

Burmistrz uspokoił radnych, którzy byli przeciw uruchomieniu płatnej toalety, informując, że będzie to instalacja nowoczesna, modułowa, podłączona do kanalizacji, a w projekcie przewidziane jest zazielenienie terenu wokół obiektu.

W głosowaniu większość opowiedziała się za budową szaletu.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie wystawy


„Amor Deo, Amor Patriae, Amor Familiae. Rzecz o rodzinie Matejków” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Ekspozycja jest poświęcona rodzinie, w której urodził się i wychował Jan Matejko, oraz tej, którą sam założył. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Zapłacili daninę krwi


Dokładnie tutaj, gdzie stoi kaplica, Niemcy przelali niewinną krew - powiedział ks. Adam Krasuski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przed - jak zaznaczył - spóźnioną o prawie 80 lat Mszą św. pogrzebową w intencji ofiar pogromu w Gręzówce, jaki miał miejsce 28 i 29 grudnia 1942 r.

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
Dni Muzyki Kościelnej
W dniach 20-26 listopada w Siedlcach organizowane są Dni Muzyki Kościelnej. Rozpocznie je celebracja uroczystych nieszporów ku czci Chrystusa Króla.
więcej »
Profesjonalna bliskość
Tematy związane z odejściem, żałobą, tęsknotą za tymi, których już nie ma pomiędzy nami, w listopadzie - jak w żadnym innym okresie roku - stają się przedmiotem naszej refleksji, tematem rozmów, zadumy. Wpisując się w tę refleksję, zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Profesjonalna bliskość: jak zapewnić dobrą opiekę do końca życia”.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
W niedzielę 4 grudnia - już po raz dziewiąty - ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Wśród imprez towarzyszących wspomnieniu świętego z Miry są m.in. jarmarki i konkursy.
więcej »
 

POLECAMY


Prorok
„Prorok” to film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim - prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. W kinach - od 11 listopada!
więcej »
Publikacja na jubileusz
„Kapituła Kolegiacka Łukowska. 25 lat w służbie Kościoła” to tytuł publikacji, która ukazał się w ramach srebrnego jubileuszu tej kapituły.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, ponieważ jest on przygotowaniem na Boże Narodzenie;

tak, dlatego że w codziennym zabieganiu zapominamy o tym, co jest najważniejsze: Bogu, który przychodzi;

tak, ale jeśli powrócimy do dawnych tradycji, rorat, wieńców adwentowych;

tak, ponieważ inaczej zagubimy sens Bożego Narodzenia;

nie, dla mnie to czas jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR